Epizody(10)

Legendární Tacu z japonské mafie jakuzy, přezdívaný Nesmrtelný drak, kdysi zmizel z podsvětí. Teď se ale vrací jako naprosto oddaný muž v domácnosti. (Netflix)

Zíza

Někdo o tom tvrdí, že je to jako prezentace, ale kdo potřebuje akční animaci, když o to tu vůbec nejde. Je to gag. Totální. Jakuzácký kodex tak, jak si ho představujeme, vyhnaný ad absurdum. A mě strašně bavil. Odpočinková jednohubka, u které se skvěle tráví. EDIT. Druhá polovina už mě tolik nebavila. Snižuji o hvězdu. I tak to není nic špatného, pokud máte rádi tenhle typ humoru. ()

Scalpelexis

Díly 1-5: Relativní zklamání. Velmi očekávána adaptace populární mangy obdržela bohužel velmi ne-anime podobu. Již od prvních minut diváka uhodí totální statičnost a nepohyblivost obrázků, jako kdyby před Váma někdo listoval mangou, přitom ji četl a doplnil hudbou. Nemám nic proti takovým úsekům jako doplněk nebo dekoraci k důležitějším momentům nebo podtržením vtípků, ale udělat z toho hodinovou slideshow je silný provar. Obstojně to vynahrazují gagy zaměřené na neochvějný a rezolutní status minulosti hlavní postavy spojené s jejím aktuálně znatelně pacifističtějším přístupem v domácnosti (mise vysavač, 1 vs 0 lajků a vůbec celé instagramování). Krátké 3 minutové a nenavazující sketche rychle odsýpají, takže seriál poslouží jako jednohubka již k podávanému dezertu, ale víc neočekávejte. Palec za snaživého Kenjira Tsudu v hlavní roli, i když mi přišlo, že to z jeho strany bylo místy dosti upocený, aby celou show utáhl na bedrech úplně sám. Slabé 3* Díly 6-10: Seriál pokračuje v nastaveném trendu z předchozích dílů. Kombinace za normálních okolností klidné domácí práce s agresivním náhledem ex-yakuzáka stále kouzlí úsměvy, ale už ta kadence kvalitních gagů přeci jen mírně upadá. Pořád mě baví narážky na instagram, "Ceiling led lights attack!", "How dare you underestimate the function of 100 yen shops?!", "Tapioca ganged on me, that is some heavy shit" a podobné hlody jsou k popukání. Tsuda je Bůh. Bohužel animace je snad čím dál více statická. Slabé 3* přetrvávají. ()

TomX2

Mám rád statickú animáciu, aj keď paradoxne v tomto 5-dielnom epizodickom seriáli veľmi nefungovala a celkový zážitok skôr kazila, než obohacovala. Nepovažujem to však za nejaké obrovské mínus, ale skôr nevýhodu, ktorá síce ide ruka v ruke spolu so situačným humorom, ale v divákovi počas sledovania stále budí dojem, že s tradičnou japonskou animáciou by to fungovalo ďaleko lepšie. Keďže však animácia perfektne kolaborovala s humorom, táto nevýhoda sa znenazdajky zmenila vo výhodu. Bohužiaľ len počas prvých pár minút pozerania. Po chvíli totiž začnú vyčnievať ostatné nevýhody (ako napríklad príliš epizodický dej alebo absencia komplexnejšieho príbehu), nedostatky (jednoduché dialógy, slabá charakteristika vedľajších postáv a nevýrazný zvukový podklad), či v konečnom dôsledku dokonca aj chyby (obrovská repetícia a replikácia jedného vtipu stále dookola), ktorých je oproti zvyšným pozitívam (kůl hlavná postava a jej hlasový herec) až príliš veľa, vďaka čomu nemožno povedať, že by bol seriál nejak zvlášť kvalitný či originálny. Naopak, The Way of the Househusband je čisto podpriemerná záležitosť, ktorá raz za čas dokáže rozosmiať, ale vo výsledku neponúkne nič viac, než priemerný a ľahko nahraditeľný zážitok. +1 za skvelú úvodnú aj záverečnú znelku, nemožno nepreskočiť! ()

Dexter1

Mňa to neskutočne prekvapilo a pobavilo. Ide o pomerne krátke skeče, ktoré sú len akýmsi rozpohybovaním políčok z mangy, ale sú úderné a nesmierne zábavné. Ľudia, ktorí si fičia na japonských gangsterkách sa pobavia ešte viac, lebo kódex poslušnosti, ochrana rajóna, gambling, pomáhanie "blízkym" a podobné veci, ktorými sa yakuza oháňa sú tu vyskladané ad absurdum. Čas ubehne rýchlo a za pokus to rozhodne stojí! ()

CarnTheNunya

VAROVÁNÍ, LEHKÉ SPOILERY! Nebudu lhát a narovinu vám povím, ta animace je doopravdy až skoro plně statická, ale na druhou stranu, tady akční animaci nepotřebujete, vy se chcete totiž hlavně zasmát a že ten humor je tady celkem fajn.  Sice to není něco vyloženě nového a neviděného, jelikož anime, kde je hlavní postavou "muž v domácnosti" existovaly už předtím a pokud ne, tak si klidně párkrát plácnu a tohle anime ještě přehodnotím, no na druhou stranu je to celkem nápadité a tak tu máme třeba souboj mezi dvěma jakuzáky v tom, kdo udělá lepší dezert podle toho, kolik lajků na Instagramu dostanou, nebo když hlavní protagonista šel na jógu a při konkrétních polohách říkal, co mu to z jeho bývalé práce připomíná. Ve výsledku tady máme celkem průměrnou komedii, kterou jsem si třeba já byl schopný užít, když sem o půlnoci zapl po dlouhé době Netflix a chtěl jsem něco, u čeho si budu moct zarelaxovat. Jen menší varování, tohle je slapstick, takže tady je humor vyhnaný do absurdních výšin. Řek bych, že za ty 4* to je. ()