Muž v domácnosti (TV seriál)

Goku šufudó

極主夫道

Goku Shufudo

Animovaný / Akční / Komedie / Krimi

Japonsko, 2021, 1 h 26 min (Minutáž: 16–19 min)

Čiaki Kon

Předloha:

Kósuke Óno (komiks)

Relativní zklamání. Velmi očekávána adaptace populární mangy obdržela bohužel velmi ne-anime podobu. Již od prvních minut diváka uhodí totální statičnost a nepohyblivost obrázků, jako kdyby před Váma někdo listoval mangou, přitom ji četl a doplnil hudbou. Nemám nic proti takovým úsekům jako doplněk nebo dekoraci k důležitějším momentům nebo podtržením vtípků, ale udělat z toho hodinovou slideshow je silný provar. Obstojně to vynahrazují gagy zaměřené na neochvějný a rezolutní status minulosti hlavní postavy spojené s jejím aktuálně znatelně pacifističtějším přístupem v domácnosti (mise vysavač, 1 vs 0 lajků a vůbec celé instagramování). Krátké 3 minutové a nenavazující sketche rychle odsýpají, takže seriál poslouží jako jednohubka již k podávanému dezertu, ale víc neočekávejte. Palec za snaživého Kenjira Tsudu v hlavní roli, i když mi přišlo, že to z jeho strany bylo místy dosti upocený, aby celou show utáhl na bedrech úplně sám. Slabé 3*(8.4.2021)

Mňa to neskutočne prekvapilo a pobavilo. Ide o pomerne krátke skeče, ktoré sú len akýmsi rozpohybovaním políčok z mangy, ale sú úderné a nesmierne zábavné. Ľudia, ktorí si fičia na japonských gangsterkách sa pobavia ešte viac, lebo kódex poslušnosti, ochrana rajóna, gambling, pomáhanie "blízkym" a podobné veci, ktorými sa yakuza oháňa sú tu vyskladané ad absurdum. Čas ubehne rýchlo a za pokus to rozhodne stojí!(13.4.2021)

ujetej namrd. happy birthday 2u, je nejlepe nazpivana verze ever (ep1, v japonstine).(14.4.2021)