Reklama

Reklama

Drž se

(seriál)
  • Polsko Zachowaj spokój
Trailer 2
Polsko, 2022, 4 h 40 min (Minutáž: 41–52 min)

Předloha:

Harlan Coben (kniha)

Hrají:

Magdalena Boczarska, Leszek Lichota, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Oleksyn, Grzegorz Damięcki, Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

V téhle bohaté varšavské čtvrti se lidi dobře znají. Když ale brzy po smrti kamaráda zmizí další mladík, obrátí to místní život naruby a na světlo vyjdou tajemství a lži. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (24)

sochoking 

všechny recenze uživatele

Už tradične výborný Bartosz Konopka ma opäť nesklamal. Skvelá a napínavá krimi séria až do poslednej epizody, ktorá bola síce štandardne hlúpa (ako to už býva zvykom), ale ako celok to na mňa pôsovilo parádne. Hoci mám problém s tínejdžermi v hlavných úlohách, pretože ich súčastný trend obliekania, účesov, ideologii a chovania je na jednu do držky (nie, neboli sme rovnakí!), po druhej epizode som s nimi už nemal problém. Jedinou chybičkou krásy celej série by som videl v tých dvoch plešatých a neschopných vidlákoch z GURU klubu. Nad záverom som síce musel ťažko prižmúriť obe oči, ale s hodnotením neváham vôbec. P.S. Justyna Wasilewska s lýzatkom v hube vypadala ako nafukovacia panna! 90% ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

klasická Cobenovka jedoucí opět na stejném principu, kdy se nejdřív někdo ztratí (tentokrát je to víc lidí) a ti co ho/jí/je hledají postupně objevují další a další tajemství, která jim převrací a ničí dosavadní pohodičku. Navzdory tomu, že je to pořád to samé jen s drobnějšími obměnami, na mě osobně to stále ještě funguje a Cobenovky mě i nadále baví (tím spíš, že tahle konkrétní je poměrně krátká a pomáhá jí neokoukané polské prostředí). U Hold Tight je nicméně škoda, že si chvílemi ukusuje dost velké sousto, rozjíždí několik dějových linek, z nichž některé spolu vůbec nesouvisí a jen odvádí pozornost od té hlavní, přičemž je ale nezvládne pořádně uzavřít a nechá je jen vyšumět do nikam. S tím je spojené i poměrně velké množství postav, které se mi až skoro do poloviny úspěšně pletly. Tak jako tak sem se ale nenudil, a až časem přijde další Harlanova adaptace, rád se podívám zase...70% ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Priemerná krimi poľština s výbornou hudbou, ktorá z pohľadu žánru ponúka zbytočne prekombinovaný námet, ktorý by v prípade priamočiarosti ani z ďaleko nebol takým "prešľapom". Popravde, keby viem o čom to je NAOZAJ, živote by som po "Daj si spokój" nesiahol. Koho už dnes zaujímajú nejaké skurvené fetky .. ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Povedený seriál z komunity polských zbohatlíků letmo navazující na jiný seriál a sice na: Temné lesy. Vše se zde točí okolo několika rodin a zejména jejich rozmazlených "dětiček" , které jejich rodiče vůbec nechápou a tak jsou nuceni zahrávat si s psychotropními a návykovými látkami. Rozjíždí tím spirálu zajímavých událostí, kde jde o holý život. Líbí se mi vystižená atmosféra a některé postavy. Seriál obsahuje slušnou zápletku s ani ne tak úplně překvapivými zvraty, nicméně dokáže pěkně zabavit a v některých momentech i pěkně napnout. Navíc, lidskou přirozeností je sledovat trápení jiných a "užívat" si jejich problémy, abychom mohli prostě konstatovat, že my se přece nemáme tak špatně, nebo že peníze nejsou vše....Pokud jste z takového těsta, pak se v tom budete jistě rochnit. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mňa vydarenejšie ako až trochu príliš sa snažiace byť cool Temné lesy. Je fajn, že tvorcom napadlo oba vopred neprepojené svety spojiť do jedného, avšak nejde o klasickú ukážku polonadväznej seriality. Máme tu v podstate dva prípady, ktoré sa prepoja viac myšlienkovo než naratívne, čo je ale tentokrát zvládnuté lepšie než v spomínaných Temných lesoch. Skrátka naše deti sú naše radosti aj starosti, a tomuto tvrdeniu dávajú (tŕnistú) korunu práve záverečné momenty seriálu. Že sa niektoré veci, čo sa dozvie divák, nedostanú až k polícii, považujem za pridanú hodnotu. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama