Lachtaan

Klasický pohádkový příběh, který známe snad všichni díky lidové slovesnosti, se před více jak půlstoletím dočkal své nejúspěšnější filmové verze a ta konečně přistála i mezi mnou hodnocené kousky. Jan Werich byl herecký bůh, Vlasta Burian král komiků a Božena Němcová spisovatelka s těmi nejgeniálnějšími nápady na příběhy, které tu s námi zůstanou navěky. ()

Zdeňka

Jedna z nejlepších českých pohádek vůbec. V hlavních rolích úžasní Werich a Burian. Jejich vaření je dokonalé, tak jako celkový scénář. Kde jsou ti výborní tvůrci dnes?! Já jsem tajtrlík? Ty seš tajtrlík! Tady se hádáš s křeslem, čepice Ti vstává na hlavě, svíčka mě zhasla, někdo mě tady lechtá a já jsem tajtrlík? Za první nevím co to je a za druhý mě to uráží! ()

Jennifer.S

Královna českých pohádek. Královna královen. Ostatní pohádky se k ní chodí radit jak by měly vypadat (ovšem, soudě podle dnešní tvorby jí moc pozorně neposlouchají) Panové Werich a Burian - úžasné, stejně jako Babka kořenářka, rázná selka, tři princové a tři princezny. Prostě všechno jak má být plus krásná hudba. -„A jsi ty vůbec zdejší?“ -„ Já jsem všude zdejší.“ - „Já jsem všude zdejší, já jsem všude zdejší. U mě, ale nejsi zdejší!“ ()

geklon

Jan Werich - král Já I., Vlasta Burian- rádce Atak Dále...............Není co dodávat - český celovečerní kolorovaný primát. Klasický námět Boženy Němcové přenesen na filmové plátno s naprostou originalitou a osobitostí, ku prospěchu erupcím geniality, nejen dvou největších legend válečné a i poválečné filmové a divadelní scény. Vedlejší role princů a jejich obsazení......a prezentace je nezapomenutelné....jako celý tento zářivý pomník již zmíněné (po)válečné české kinematografii. ()

pytlik...

1. Film mi otevřel oči a dívám se úplně jinak na svýho dědu, to mě moc rád neměl, když mi odkázal 12 zlatých cihel místo pár paklíků soli. Odteď přestávám nosit kytky na jeho hrob 2. mít děd Vševěd místo tří zlatých vlasů jeden solný, byl by minimálně o polovičku chytřejší 3. Cennější než sůl je bezesporu kyslík, protože bez toho člověk nevydrží ani pár minut... Takže kdyby byla Maruška doopravdy hodná, měla Werichovi říct, že je pro ni vzduch. 4. Se divím, že se místo zlatých zubů nepoužívají solné. Za prvé, snobové by ukázali, že na to mají, pořídit si chrup z toho nejdražšího materiálu,a za druhé, každé jídlo by měli automaticky dochucené. ()

Natabar

"Chce se mi spát. - Co se mi chce? Spát. - Spát se mi co? Chce. .... Proč mi lezeš do snu?!" Nezapomenutellný Werich, zdatně mu asistující Burian ("Já že jsem tajtrlík? Zaprvé - nevím, co to je a zadruhé mě to uráží."), prostě pohádková klasika. Jen škoda té dobové (komunistické) propagandy. ()

sskrblik

"Já tě mám ráda jako sůl. Cože? Sůl? To si děláš prdel ne?" No dobře takhle to nebylo, ale to nevadí. Velmi pěkná a okouzlující pohádka. ()

hroubek

Krásná česká pohádka, které sice chybí typický pohádkový záporák, ale na druhou stranu má nejvtipnějšího krále a králova poradce. ()