Šíleně smutná princezna

• angličtina The Incredibly Sad Princess (více)

MagyG

Veľmi pozitívna a šarmantná rozprávka a rozosmievaní naoko na smrť utrápenej princezny, navyše obohatená krásnymi pesničkami. Vondráčkovej dojemné "proč mi víno chutná jak hlína a blín... jsem tak smutná a mám v duši stín" mi znie v ušiach dodnes. Nostalgiu vzbudzuje pohľad na vtedy ešte neuveriteľne štíhleho Neckářa, Dibarborov francúzsky akcent, dueto "kujme pikle", výrok "já budu smutná jak pondělí..." alebo roztomilé "-co, ty moje princátko?" sú absolútne dokonalé momenty. Akurát A. Jedličkovi mohli dať väčší priestor. B. Zeman dokázal aj po tretí krát, že je majstrom rozprávkárom a tak 5 * je jednoznačných. ()

gyna

Nemá cenu asi ani hodnotit tuhle pohádku. Nejlepší a nejhezší pohádka, co jsem kdy viděl. Rád se na ní podívám a je to jedna z nejlepší pohádek, kterou jsem kdy viděl. Jen škoda toho malého hodnocení a těch lidí, kteří dají 3 a méně hvězdiček, ale to nemění nic na tom, že se Šíleně smutná princezna řadí mezi top pohádky. ()

Persephone95

Podle mého názoru jedna z nejpovedenějších českých pohádek vůbec, má nejoblíbenější. Václav Neckář i Helena Vondráčková naprosto famózní, skvělá hudba, vtipní rádci. Téhle pohádce dokážu odpustit i místy nepovedený dabing (např. v zámecké zahradě). Kéž by se nadále točily podobné skvosty, abychom se nemuseli za současnou kinematografii stydět... :))) ()

oleamigo

Včera jsem ji viděla opět po pár letech a opět byla úžasná. Pár Vondráčková - Neckář se vyvedl na jedničku, stejně jako dvojice Kemr - Vostřel. Neopomenutelné jsou ale v každém případě písničky! Naprosto dokonalá pohádka s bitvou, popravou, ucházením se o ruku princezny a svatbou, to vše v romantickém rozpoložení. Moc ráda se k téhle pohádce vracím a je velká škoda, že dnes už takovéhle pohádky nevznikají. ()

Lucie505

Dva přední čeští zpěváci v hlavních rolích hudební pohádky. Navíc za doprovodu dalších výtečných umělců. K tomu úsměvný námět, kdy si jede princ v převleku proklepnout svou nevěstu, a o humor tedy zřejmě nebude nouze. Šíleně smutná princezna je moje nejmilejší pohádka. A kdybych žila v 60.letech, měla bych plakáty Václava Neckáře v životní velikosti po celém pokoji!:-) ()

KT_2011

Vhodné jako nostalgická vzpomínka, filmově však neskutečná surovost. Koncepční chaos plastového kyblíku, kulometné palby a princezen a králů. Scénář plný mrtvých scén a přeskočených zvratů. Režie? Každý student si v ní najde přehršel příkladů, jak to vypadá, když někdo odflákne svoji práci. Téměř až televizně chudá výprava. Alespoň, že Vondráčková a Neckář působí hezky mladistvě svěže. Za každého z nich jednu hvězdičku. ()

Nptoh

No tento především hudební skvost od , v té době, mladého Jana Hammera je jednou z nejlepších pohádek vůbec.Pravda Vondráčková s Neckářem paběrkují vedle veličin jako Marvan, Záhorský,Kemr a Vostřel ale i tak..... Dle mého názoru to nejlepší co se kdy povedlo Janu Hammerovi napsat.......škoda toho 68..... ovšem ty hlášky... Taky pětadvacet... tak to smažme a sme si kvit ... AU au AU au AU ()

JUK_JANA

Když se spojí vyzkoušený motiv dvou lidí, kteří se vzít nechtěli, protože se neznali, ale sblíží se pod falešnými identitami s krásnými melodiemi, tak je z toho klasika, na kterou se dá koukat i čtyřicet let po jejím vzniku. ()

aysxdcfvgbhn

,,A co mu mám říct? Tatínku, tohohle chlápka jsem potkala v base. Krávu má zaparkovanou za parkem, ale jinak je éňo ňůňo..." Co dodat. Dokonalost sama! :D ()

markytanek

Moje nejoblíbenější pohádka. Vtipné dialogy, nádherná pestrá muzika, skvělé texty písní. Symbióza moderní a klasické pohádky. ()

StarFsh

Vrele odporúčam prehnať audiostopu tohoto filmu cez nejaký poriadný Hi-Fi audiosystém. Najlepší ČS soundtrack! Ani "Noc na Karlštejně" sa na toto nehrabe. ()

Zakarija

Helena Vondráčková s Václavem Neckářem jsou ten nejbáječnější královský pár v celém pohádkovém světě. A Šíleně smutná princezna je moje nejoblíbenější česká pohádka. ()

frantisekly

Dlho som rozmýšľal, kde som videl interiéry ako na kráľovskom zámku kráľa Dobromysla. Myslím maľby, fresky, koláže. Napadol ma jedine crazy animák Oggy a šváby. Spolu s vodorovnými a zvislými pásmi na uniforme pánov radcov Kemra a Vostřela to predstavuje neskutočnú pastvu pre oči. Týmto chcem poďakovať pánom Wintrovi a Moravcovi za krásny vizuálny zážitok. Iba tri hviezdičky preto, lebo scény s Kokoškom mi vôbec nepripadali smiešne, skôr rušivé a trápne. Ale to je vec názoru. ()

killberrybil

Jedna z nejlepších pohádek z české filmografie, která snad ani chvíli nenudí, je originální a nutno podotknout že po vpádu vojsk také nehraná pohádka kvůli jistým narážkám na režim. Dle mého názoru je Neckář lepší herec než zpěvák a Vondráčkovou, kterou jinak nenávidím, bych zde ani nepoznal a ani mi nevadí. Vtipné hlášky, skvělí herci a zábava na večer. ()