Obchodní loď Sea Star se v jižním Pacifiku ocitne v silné bouři a zachránit se dá jenom v oku tajfunu. Tam objeví velikou, ale liduprázdnou ruskou výzkumnou loď, která jeví známky boje a poškození, není však prázdná. Když posádka opraví její elektrické vedení, začnou se dít neuvěřitelné věci. Objeví se vystrašená vědkyně, která zázrakem přežila a řekne svým zachráncům, že na loď pronikla mimozemská inteligence, která zabila celou posádku! Vesmírní vetřelci zjistil všechno o lidské rase a využívají lidských těl na budování smrtících strojů, jejichž posláním je neutralizovat nebezpečný virus. Od jeho existence ale závisí osud naší planety – tím virem je totiž lidský druh... (Intersonic)

pepo

Uplne sialenstvo. Po stranke produkcnej (nechapem, ako na to niekto vyhradil tie obrovske prachy), dejovej (je to vlastne vykradacka Veci s robotmi - ci co to bolo) aj kvalitativnej (je to strasny shit). 3/10 ()

-bad-mad-wolf-

Hezky obsazené, ještě lépe otrikované a celkem zábavné béčko, jehož postavy jsou ty nejzoufalejší žánrové šablony a rekvizity. Imbecilní je ostatně celý scénář, nicméně pro přemíru sympatických prvků bych si přál remake z rukou někoho schopnějšího. 5/10 ()

darkrobyk

Ruskou vesmírnou stanici na oběžné dráze Země napadne mimozemská entita v podobě energie a přes její satelitní anténu se dostane na výzkumnou loď. Bez posádky ji pak objeví malá loď Sea Star, jejíž kapitán se zaraduje, když zjistí, že bude moci získat peníze za její záchranu. Nikdo netuší, že s obnovením elektrické energie se na lodi rozpoutá peklo. Mimozemská entita vytváří nejen stroje a roboty, ale využívá i lidských těl k přestavbě na kyborgy. Zpětně vidím, jak v době neuvěřitelných digitálních laciných hovadin je tenhle snímek nedoceněný. Kombinace Terminátora a Borgů má spád. Po trikové stránce je nejlepší mořská bouře, hlavní stroje mi svou vizáží připomněly Mouchu. Ano, robotické triky jsou místy neumělé, avšak stále lepší a věrohodnější než levné počítačové. Vizuálně půvabná je nechutná scéna z laboratoře, kde stroje sestavují kyborgy z částí lidských těl. Herecky obstojné - Sutherlandovi padouši vždycky šli a Curtisová ječí ukázkově, čímž potvrzuje svůj titul královna vřískotu. A virus? Distributor ho zbytečně vyzradil ve svém obsahu. Hodnocení jsem o jednu hvězdu zvedl. ()

Fiftis

Krásna ukážka toho ako sa dá prerobiť. 75 miliónov do toho vraziť a späť sa vráti 30. Túto robosnímku nakrútil podľa komiksovej predlohy John Bruno, ktorý sa snažil zúročiť svoje skúsenosti šéfa špeciálnych efektov. Výsledkom je síce klasické hororové béčko využívajúce všetkých klišé žánru, ale prítomnosť hororovej kráľovnej Jamie Lee Curtis a niekoľko krvavých záberov spoločne so stiesnenou votreleckou atmosférou mu dávajú správny šmrnc. Čo ma na tomto filme zaujalo najviac je jeho hlavná myšlienka. U thrillerov a hororových filmov síce žiadne extra hlboké myšlienky po skúsenostiach neočakávam, ale toto ma celkom zaujalo. Ide o to, že človek je tu vo veľmi neobvyklej a bizarnej pozícií, človek je obyčajný vírus, ktorý je treba zlikvidovať, zničiť a pokoriť. ()

Shakers

Ja to až tak čierne ako ostatný nevidím. Producentka Gale Anne Hurd (Cameronová bývala manželka, ktorá produkovala napr. Votrelci, Priepasť, Terminator) zohnala kamošovi Johnovi Brunovi (vizuálne efekty v Priepasti alebo Terminatorovi 2) dosť prachov na to, aby to nevyzeralo až tak zle a aby si John mohol natočiť svojou verziu kríženca medzi Priepasťou a Terminatorom. Inšpirácia je očividná aj bez dokumentov, kde o tom Bruno hovorí. Prvá polka filmu je takmer dokonalá. Perfektné kulisy, záhadná atmosféra, solídny herci. Žiaľ Bruno je kúzelník len cez efekty, ale réžiu až tak nezvláda. Robotické monštrá sú fantastické, efekty či už praktické alebo vizuálne tiež, ale zo sľubného a záhadného hororu ako to na začiatku vyzeralo, ostala iba béčková vyvražďovačka bez kúska náznaku nejakého napätia. Jediné napätie ako tak vytváral Joel McNeely zo svojou hudbou, dosť podobnou z Votrelcov a iných kultových hororov. Za seba môžem povedať, že mne sa to ľúbilo. Takýto námet a prostredie ja môžem. Na oko to vyzerá fantasticky a prvá polka filmu je takmer dokonala, no v závere je to len obyčajná béčková "akože hororová" naháňačka, ktorá sa ale stále dá pozerať. 70% - 3* ()

Paldini

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal hroznou tragédii, ale musím říct, že tak špatné to nebylo a docela jsem se bavil. Sice netuším, kam se poděl ten obrovský rozpočet, no do honorářů herců to asi nebylo. Herci jsou vůbec to nejslabší, co na filmu je. Donald Sutherland je velice komický, zvlášť když je namaskovaný za cyborga, to jsem opravdu netušil, která bije a zda se nezměnil žánr filmu na parodii. O rodině Baldwinových se raději zmiňovat nebudu a J.L.C. byla vždycky jen okrasa. Nicméně, co mě dostalo byl vzhled loutek robotů, robůtků a monsterrobotů a jejich digitalizované ztvárnění. ()

pornogrind

Tak tohle byl průšvih.Od Wiliama Baldwina se to dá čekat,že vleze do každé chujoviny,ale kam dala rozum Jamie Lee Curtis?No,každej máme právo na nějakou tu slabší chvilku.Jedna hvězda z milosti a to právě díky Jamie Lee Curtisové. ()

Goldbeater

Solidně zábavná kombinace Death Ship a Terminátora (samozřejmě od jeho tvůrců) s relativně áčkovou produkcí a totálně, fakt totálně béčkovým provedením (a to nemyslím ve zlém). Jamie Lee Curtis se několikrát nechala slyšet, že Virus nesnáší a považuje ho nejhorší film všech dob. Já bych rozhodně tak ostrá slova nepoužil, pro mě to byla braková jízda z dobře zvoleného hororového prostředí opuštěné lodi a s velmi povedeným robotickým gore. Podhodnocený snímek. ()

InJo

Řemeslně chabá parafráze Věci. Není to sice úplné peklo, s přivřením obou očí se to ale dá velmi opatrně doporučit akorát hardcore fandům nenáročných vyvražďovaček s výraznou sci-fi příměsí. Každopádně je to docela škoda, protože potenciál na obstojnou žánrovou podívanou tu určitě byl. 45 % ()

Legas

Jeden z mála špatných filmů, u kterých jsem se opravdu příjemně pobavil. Docela fajn černý humor, triky skvělé a Jamie Lee Curtis hezky ječí. Mé nízké hodnocení je jen objektivním pohledem na film se špatným scénářem. Film postrádá atmosféru, logiku a celkově je bohužel nedotažený. Zručnější tvůrci by z námětu vyždímali o hodně víc. Škoda. ()

Anderton

Byť to osemdesiatkové béčko, či už amerického, talianskeho, britského alebo nemeckého pôvodu, tak by som si Vírus patrične užil. Lenže máme tu predraženú produkciu s hviezdami, ktorá mimochodom vznikla v roku, kedy sme chodili na Matrix. Vírus totálne prespal dobu, kedy mal vzniknúť. Sutherland tu má jednu z najhorších scén svojej kariéry, Curtis svojim účesom strká do vrecka všetko, čo mal kedy na hlave Cage a medzi Baldwinom a Curtis nebol ani sex, čo je v podstate asi to najprekvapivejšie v celom priebehu deja. ()

AllShallFall

Na to jaké to má herecké obsazení bych čekal, že to bude lepší. Tvůrci efektů byli ti samí tvůrci, jako u filmu Terminator. Úplně nejlépe se ale nevytáhli. Jak tvůrci, tak scénáristé a ani režisér. Zase jako film z nízkým rozpočtem to nebylo nejhorší. Takže si to nějaké to rozumné hodnocení zaslouží. ()

klerik

Príjemné, miestami dostatočne odporné béčko. Dodržiava všetky pravidlá hry "a ocitli sa zavretí v dome, vesmírnej stanici, lodi, väznci..." No čo, boli časy keď leteli aj takéto odpisovačky. (LOĎ DUCHOV už také štastie namala)... ()

SOLOM.

Průměrný scifi horor, který diváky nejvíce oslní hereckým obsazením, nežli samotným dějem. Tvůrcům nelze upřít snahu zaujmout různými polo-roboty a mechanismy, kteří se po trikové stránce docela povedli. Mnohem horší už to bylo s udržením potřebné atmosféry, která místy narážela do ocelové zdi jménem neoriginalita. Čím víc se blížil film ke svému konci, tím mě bavil méně a já se nevýslovně těšil až to všechno skončí. Přemíra akčnosti závěru docela uškodila. ()

HellFire

Velmi zajímavý a doteď neprovařený námět zabíjí podle mého režisér. Tohle mohlo dopadnout mnohem lépe. Stačilo si pohrát s atmosférou a netáhnout do směrem do béčkovosti. Takhle je to "pouze" příjemná oddychovka. ()

eraserhead666

Na to, kolik se tu objevilo známých tváří (Sutherland, Curtis, Baldwin, Pakula) je to mnohem béčkovější a šílenější, než by se slušelo. Ke konci už fakt docela šílenost. I přes neviditelný rozpočet, spoustu různých robotů a herecká jména tomu filmu prostě něco chybí. 2,5* ()

Terva

Lidi, jeden z mála filmů, u kterého jsem se bál. Samolitr v době, kdy jsem byl mladší. Žádný film mně tak nevystrašil. Teď je to můj oblíbenec a každý rok si ho pouštím. Stále mně neomrzel. ()

JohnCZ

Čekal jsem teda mnohem horší film. Jako hororové survival sci-fi béčko to splňuje vše potřebné. Dementní postavy se dají tak nějak překousnout, aspoň jsou zábavné. Zaporák je ale skvělý, docela originální (byť tenhle emzák už k nám jednou přišel - Hvězdnou bránou v epizodě Entity) a vizuální provedení robotů je parádní. Praktické efekty at it's best. Scénář už tak slavný není a celá druhá polovina je hodně zkratkovitá, což je škoda a pravděpodobně i důvod, proč má film tak zoufale nízké hodnocení. Konec je vyloženě nepovedený. Potenciál to mělo vskutku větší, ale i tak jsem se slušně zabavil. Tenhle nápad by zasloužil lepšího režiséra a pořádný reboot. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala