Tishe

Komentář ze dne 25. října 2015, ač jsme prostřednictvím televize dostali velmi spolehlivé instrukce, doktor, Marty, lítající auta a dálnice bez výmolů už mají čtyři dny spoždění, aspoň, že ta znovupremiéra vyšla do puntíku přesně :D (viz. "zajímavosti"). Na pokračování jsem se hrozně těšila,a protože jedničku jsem viděla teprve před šesti dny, netrvalo to věčné čekání na další díl zas tak úmornou dobu. Oproti prvímu dílu byl počáteční vývoj dvojky trochu zarážející, ale konec byl tak famózní, že na pozici pětihvězdičkového filmu mého repertoáru to nebude mít, zas tak velký dopad. Opětovný návrat z budoucnosti do minulosti, která byla minulostí i v Martyho přítomnosti, čili do roku 1955, mi nepřišlo jako zas až tak dobrý nápad, prostě to působilo jako snadná odpověď pro vyždímaný mozek scénáristův na otázku "co si sakra počnu s druhou půlkou filmu?!",ale jak píši, na konci to do sebe skvěle zapadá, jen ten počáteční dojem když nevíte, vám do zážitků z filmu přináší nádech lacinosti. Asi budu opakovat už tolikrát omletou komentářovou frázi, ale "tohle už se dneska netočí". Je přímo cítit ten pocit nadšených diváků vzdálené minulosti (:D) když film museli vidět poprvé. ()

KraLuban

Marty McFly forever...aneb slovy jeho matky Lorraine "když on je tak božskej". Návrat do budoucnosti se dá vlastně hodnotit jedině jako trilogie - nádherně propojená, s mnoha přesahy, chytrými odkazy a problémy, které se prolínají historií městečka Hill Valley s osudy rodu McFlyů. I po těch všech letech je Návrat absolutní pecka, vtipná a svěží podívaná, při které srdce fanouška zaplesá. Kultovní hlášky, chytře napsaný příběh, tempo které nedá člověku vydechnout. Klasika, která se neomrzí. ()

the_weaver

Trochu bláznivejšie pokračovanie v šľapajách prvého dielu. Stávka na návrat k deju prvého dielu sa vyplatila, pretože táto pasáž filmu bola najzábavnejšia.↵  Dvojka má v porovnaní s jedničkou viac akcie a menej humoru. Až mi trošku vadilo, že z Martyho sa tu stáva temer superman, aspoň podľa toho, koľko úderov rochodil a z koľkých nebezpečných situácii šťastne vyviazol. Diváka sa film snaží ohromiť skôr vizuálnou stránkou než konverzačnou. Aj tak je to ale dôstojné pokračovanie (tak na 4,5 hviezdičky), a divák sa nemôže dočkať tretieho dielu. ()

Moredogs

Ked som tento film videl prvy raz tak som bol fascinovany a som vlastne stale. Vyborny scenar putavy dej a skvele vykony hercov. Podla mna lepšie ako jednotka. ()

mcamino

Nemám co k tomu psát, prostě druhý dokonalý počin,nemám slov, srdcovka. Na této trilogii je skvělé, že na sebe díly úzce navazují a je to jeden příběh rozdělený do tří dílů, to je skvělé. ()

Dobry_clovek

Kdyz je nekomu deset let a ma IQ 70 tak verim, ze se mu neustaly rev, krik a preafektovane herecke vykony libi. Dej je hloupy, neni to vtipne a vsichni se chovaji jako idioti. Cilova skupina je tim urcena. ()

Feacher

Málokdy se mi stane, že se mi druhý díl líbí více než první. Možná to bylo tím, jak se vše úplně geniálně propojilo a bylo to napínavé až do konce. Člověk si už už myslí, že je po všem, a ono zase ne. 2015 sice vypadá trochu jinak, ale to nevadí. Kdyby bylo zoto vymyšleno společně s jedničkou, byli by to ale ještě více geniální. No a na konci hezky připravená půda pro trojku. Těším se.. 😏 ()

Bogrant

Hviezdy sa vracajú vo veľkom štýle. Myslel som si, že už to na originalite veľmi stratí, ale Zemeckis mi ukázal, že kreativita je krásna vlastnosť. Raz ste v prítomnosti, potom v budúcnosti, neskôr zase v minulosti, v zápätí sa znovu presuniete do prítomnosti...a ďalej už ani neviem, ale vlastne mi to vôbec ani neprekáža. ()

Hombre8

Filmová série s jedním z nejlepších scénářů vůbec. Díky tomu a samozřejmě i skutečnosti, že se jedná o autorský počin, baví od začátku až do konce, což se málokteré sérii kdy podařilo. Díky tomu se tahle krásná záležitost stala legendou. ()

Naby

Tenhle díl už po tolika letech není tak nadčasový a originální tak jako první. “Budoucnost” 2015 je bohužel už za námi a opravdu neodpovídá 😁. Každopádně jde o slušný pokus a dobrou zábavu. Celkem 3,4* ()

Rikoz99

Řekl bych, že z pohledu scénáře lepší a o mnoho komplexnější jednička, komedicky spíš naopak. Každá má to své, ale líbily se mi velmi podobně. Náhled na "teorie", jak bude vypadat rok 2015 byly úsměvné. Jsem zvědav, co příjde dál! 100% ()

PunisherEDNA

Druhý díl mě mile překvapil, že si udržel kvalitu prvního. Možná byl pro mě dokonce napínavější, protože se děj vůbec nezastavil a pořád se něco dělo. To mě fakt bavilo. Jediné, co mi chybělo, byl silnější závěr. První díl měl uzavřenější konec, zatímco tady je jasně vidět, že nás čeká trojka, což mi ubralo na pocitu zakončení. Oba díly jsou super, ale první měl podle mě lepší konec. ()

Maverick*

Pokud někdo tvrdí, že Kmotr 2 nebo Vetřelci jsou světlým příkladem, kdy má dvojka potenciál překonat jedničku, pak by neměl ani zapomenout na rockujícího Martyho na promočním večírku. ()

bocy

Tak presne taký pocit som mal na začiatku jednotky...že to bude pomotaná somarina, presne taká ako je toto. Občas dobrá scéna, občas dobrý vzrat, ale celkovo sa mi to vôbec nepáčilo...možno trošičku miestami. Som úprimne zvedavý na tretie pokračovanie...:-) ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean