Návrat do budoucnosti II

• Československo

Návrat do budúcnosti 2

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Kolikrát se vám v životě povede se poprvé podívat na 26 let starý film, který se částečně odehrává právě v den, kdy se na ten film díváte? :-D Slabší než první díl, hlavně proto, že netěží z humoru, který vyplývá z překvapení, co se všechno ještě nestalo, ale pořád poměrně zábavné... Škoda, že ze všech “budoucích“ věcí jsme se ve skutečnosti dostali jen k bezkontaktním platbám :-D(21.10.2015)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Marty lítá opět v průšvihu, protože o něm přeci nikdo nesmí říci, že je zbabělec :-) Návrat 2 už je prostě parodií na sebe sama, ale utahuje si i ze Spielbergových Čelistí už tehdy ve 3D a z létajících aut z Hvězdných válek, inspiraci v zobrazení zločinného města našel ale i v klasice jakou je Caprův Život je krásný. Škoda jen, že tenhle film už nestojí samostatně a nedává smysl bez předchozího a následujícího dílu. Trailer: http://www.csfd.cz/film/10129-navrat-do-budoucnosti-ii/videa/(11.12.2011)

Jeden z tých filmov, čo sa môžu nepáčiť len málokomu. Ak existuje vrchol Zemeckisovej tvorby je to práve táto trilógia. Už to bude vyše 20 rokov a stále v nej všetko funguje ako tie povestné hodinky Dr. Browna v prvej časti. Dvojka je omnoho temnejšia a bezútešnejšia. Zároveň je celý koncept premyslenejší a scenárista Gale si krásne vybudoval podklad pre tretí diel, kde všetko zapadne do seba. Michael J. Fox vo svojej životnej úlohe a rovnako aj Christopher Lloyd. Čo ale tomuto filmu kraľuje zo všetkého najviac je Silvestriho hudba. Vždy keď začujem ústredný motív, som znova ten malý chlapec pred televíziou, snívajúci o vlastnom stroji času a haverboarde( aj keby malo byť ružové.) Kvôli takýmto filmom bolo moje detstvo veľké snívanie o nemožných veciach. A za to som Spielbergovi a Zemeckisovi vďačný.(17.12.2013)

Ten pocit, když film sledujete v kině 21. října 2015… Dnešek jsem si představoval trochu jinak. Druhý díl trilogie brnká na dost vážnou a temnou strunu, ale pořád skvěle baví. Když vidíme co se stane z Frye v normální budoucnosti, tak to donutí k zamyšlení. Příběh mi přišel zajímavější, lehce překombinovanej, propojení s předchozím dílem je bravurní, ale nějaké scény mi zas přišly slabší a zbytečné mi přišlo i místy dost doslovné kopírování scén z předchozího dílu. Jako vážně, kdo by v roce 2015 jezdil po městě s hnojem?(22.10.2015)

No nic extra. Herci slušně přehrávali, místy trapný. Zachránila to poslední třetina, kde zapracovala fantazie a děj se hezky zamotal (vlastně takový byl už od začátku, jen ho shazovalo přehrávání, stupidní hláška "Nebuď srab", a blbec, co si nezamkne auto). # Zpětně musím uznat, že má "dvojka" nejpromakanější děj, ale provedení pokulhává. # příběh 7 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(14.8.2011)

• - Podľa menovky nad hlavným vchodom domu, kde Biff v roku 1955 býva, sa jeho babička volá Gertrúda. (m.a.t.o.)

• - Boty, které v budoucnosti nosí Marty (Michael J. Fox) byly sice vyrobeny už v roce 2008 v limitované edici na podporu nadace Michaela J. Foxe, ale neměly automatické zavazování (Power laces). V roce 2015 budou tyto boty (Nike Air Mag) k dostání ve verzi, která už Power laces obsahuje. V roce 2014 si tuto technologii nechala firma Nike patentovat. (terraxCZ)

• - Jediný diel z trilógie, v ktorom sa neobjavia Martyho súrodenci Dave (Marc McClure) a Linda (Wendie Jo Sperber). (m.a.t.o.)