Návrat do budoucnosti II

Back to the Future Part II

Návrat do budúcnosti 2

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

V podstatě totéž, jako první díl, s klady i zápory. Zemeckis je neuvěřitelně hravý a v detailech diváka tlačí do sedačky. Stále ale chybí něco, co by mě chytlo za pačesy, strhlo a pustilo až s polovinou vlasů na konci filmu. Výrazně zlobí CGI, kterým věk skutečně nepomohl... Závěrečný cliffhanger je ale opět nářezový....(15.2.2011)

Jo, je to sranda. O dost zamotanější než jednička, kterou mám radši. Jak někteří tady říkají, že děj je dokonale logický, tak to není pravda. Když se totiž Biff z roku 2015 vrátí s Almanachem do minulosti, aby ho předal sám sobě, tak se po předání přece musel vrátit do budoucnosti, která se začala vyvíjet od tohoto okamžiku, ne?:-) Takových věcí by se tam našlo víc, ale to nemění nic na tom, že celá trilogie je skvělá.(14.1.2008)

O niečo slabšie pokračovanie, aj keď nie o moc, ale z pohľadu našej generácie zaujímavý výlet do našej doby a roku 2015, čo trochu "sklame", pretože nemáme v bundách zabudované sušičky, lietajúce skateboardy ani autá na nebi, aj keď lietajúce autá už prišly. (kto by kedy povedal, že s ním prídu práve Slováci) ) . Príbehovo pestré a divoké a dejová linka s Biffom a jeho ukradnutým Almanachom 1950-2000 je výborná. Návrat do 50-tych rokov opäť potešil. 80%.(3.1.2016)

pokračování, které neztratilo nic z originality prvního dílu a v mnoha směrech ho možná dokonce lehce překonává.. s logikou si film nijak zvlášť neláme hlavu a namísto toho servíruje opět zábavné, hravé a napínavé dobrodružství, které je plné roztomilého přehrávání všech postav a ve správných místech je navíc skvěle provázáno s jedničkou.. hodně spokojené 4*(1.12.2012)

Pro mě nejlepší díl trilogie. Komplikovanější a neuzavřený, ale výborně natočený. Robert Zemeckis předvádí skvělou režijní zručnost, když poměrně trhlý děj, který muže pro někoho být chaotický, pevně drží ve svých rukou. Opět skvělý M.J.Fox pro něho to byla asi životní role (nepočítáme-li seriál Všichni starostovi muži). Všechny skryté malé vtípky (Jaws 7 natočí syn Spielberga pamatujte si to a v roce 2015 uvidíme...) jsou stejně jako herecké výkony velké důvody pro opětovné pouštění filmu, který vás pokaždé něčím potěší. Opravdu tento film mám moc rád a s chutí ho sleduji stále dokola. Historie se přece opakuje.(19.6.2004)

• - Robert Zemeckis radí tento film medzi svoje najobľúbenejšie a zároveň najneobyčajnejšie spomedzi tých, ktoré režíroval. (m.a.t.o.)

• - Auto Griffa Tannena v roku 2015 je upravené BMW radu 6. (m.a.t.o.)

• - Ken Ralston byl za svou práci na filmu oceněn cenou Saturn a BAFTA pro nejlepší speciální efekty. (Terva)