Návrat do budoucnosti II

• slovenský

Návrat do budúcnosti 2

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Jo, je to sranda. O dost zamotanější než jednička, kterou mám radši. Jak někteří tady říkají, že děj je dokonale logický, tak to není pravda. Když se totiž Biff z roku 2015 vrátí s Almanachem do minulosti, aby ho předal sám sobě, tak se po předání přece musel vrátit do budoucnosti, která se začala vyvíjet od tohoto okamžiku, ne?:-) Takových věcí by se tam našlo víc, ale to nemění nic na tom, že celá trilogie je skvělá.(14.1.2008)

• BadoXXII

Veľmi zlé pokračovanie!!! Síce to príbehovo pokračuje tam, kde jednotka skončila a počas celého filmu sa to okolo udalostí z jednotky aj krúti, ale už to nie je to pravé. Prvá hodina otrasná (uškriekané, žiadna dobrá akcia, vôbec to nebolo vtipné, bez poriadnych nápadov...). Nevládal som a už som to chcel vypnúť. Lebo ma už ani nezaujímalo ako to celé dopadne. Druhá polovica už bola lepšia (možno len preto, že sa to prelínalo s dobrou jednotkou).(13.4.2011)

Dvojka je scenáristicky o čosi odvážnejšia a práve to mi zalepilo náplať mierneho sklamania z ničoho 'až tak' inovatívneho. Zamotanosti je viac než dosť a otvárajú sa nové možnosti. Navyše aj postava Martyho v úlohe Michaela J.Foxa sa dočkala hutnejšieho, takmer akčnejšieho rázu a hneď som bol spokojnejší. 85%.(26.10.2007)

pokračování, které neztratilo nic z originality prvního dílu a v mnoha směrech ho možná dokonce lehce překonává.. s logikou si film nijak zvlášť neláme hlavu a namísto toho servíruje opět zábavné, hravé a napínavé dobrodružství, které je plné roztomilého přehrávání všech postav a ve správných místech je navíc skvěle provázáno s jedničkou.. hodně spokojené 4*(1.12.2012)

No nic extra. Herci slušně přehrávali, místy trapný. Zachránila to poslední třetina, kde zapracovala fantazie a děj se hezky zamotal (vlastně takový byl už od začátku, jen ho shazovalo přehrávání, stupidní hláška "Nebuď srab", a blbec, co si nezamkne auto). # Zpětně musím uznat, že má "dvojka" nejpromakanější děj, ale provedení pokulhává. # příběh 7 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(14.8.2011)

• - Produkcia druhej a tretej časti bola posunutá o tri roky, pretože Robert Zemeckis bol zaneprázdený prácou na filme Kto obvinil králika Rogera? (1988). (m.a.t.o.)

• - Kromě notoricky známého DeLoreanu jsou ve filmu i další létající auta. Dvě z nich - Biffovo (Thomas F. Wilson) BMW 633 CSi a taxík Citroën DSpecial se dochovala a prošla renovací. BMW z roku 1976 bylo na prodej v aukci v americkém Connecticutu. Taxík původem z roku 1972 byl v roce 2003 prodán sběrateli do Holandska, nyní je vystaven ve showroomu Citroënu ve Waddinxveenu. (Stejšn)

• - Marty (Michael J. Fox) se vrátí do budoucnosti konkrétně dne 21. 10. 2015. Ve stejný den měl film znovu v kinech obnovenou premiéru. (samu.dino)