poster

Návrat do budoucnosti II

 • USA

  Back to the Future Part II

 • Československo

  Návrat do budúcnosti 2

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IQ Tiqe
  ***

  No nic extra. Herci slušně přehrávali, místy trapný. Zachránila to poslední třetina, kde zapracovala fantazie a děj se hezky zamotal (vlastně takový byl už od začátku, jen ho shazovalo přehrávání, stupidní hláška "Nebuď srab", a blbec, co si nezamkne auto). # Zpětně musím uznat, že má "dvojka" nejpromakanější děj, ale provedení pokulhává. # příběh 7 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(14.8.2011)

 • ScarPoul
  *****

  Jeden z tých filmov, čo sa môžu nepáčiť len málokomu. Ak existuje vrchol Zemeckisovej tvorby je to práve táto trilógia. Už to bude vyše 20 rokov a stále v nej všetko funguje ako tie povestné hodinky Dr. Browna v prvej časti. Dvojka je omnoho temnejšia a bezútešnejšia. Zároveň je celý koncept premyslenejší a scenárista Gale si krásne vybudoval podklad pre tretí diel, kde všetko zapadne do seba. Michael J. Fox vo svojej životnej úlohe a rovnako aj Christopher Lloyd. Čo ale tomuto filmu kraľuje zo všetkého najviac je Silvestriho hudba. Vždy keď začujem ústredný motív, som znova ten malý chlapec pred televíziou, snívajúci o vlastnom stroji času a haverboarde( aj keby malo byť ružové.) Kvôli takýmto filmom bolo moje detstvo veľké snívanie o nemožných veciach. A za to som Spielbergovi a Zemeckisovi vďačný.(17.12.2013)

 • Divočák
  *****

  Dvojku mám z celé série asi nejradši. Marty je tu fakt drsný frajer a létající skejt by si doma přál snad každý. Navíc Mártyho holka je opravdu kočka. ***Věděli jste, že: Režisér Robert Zemeckis ve své době rozšířil fámu, že létající skateboardy opravdu existují a že fungují na magnetický pohon. V příštích týdnech skejťáci z celé Ameriky zavařili telefoní linky firma Mattel, jejíž logo bylo v rámci producent placementu na skateboardech. V Mattelu záhy vzdali snahu vysvětlovat pravdu a volajícím tvrdili, že kvůli žalobě smějí rozjet produkci až roku 2015. No, třeba se máme na co těšit;) ***(11.4.2007)

 • Lucasion
  *****

  „Roads? Where we're going, we don't need… roads.“ Tak nějak končil první díl. Vzpomínáte? To ovšem byla jen předzvěst dalším příběhem Martyho McFlye (Michael J. Fox) a Doca (Christopher Lloyd). Tentokrát se nepodíváme třicet let zpátky, (teda vlastně taky) ale třicet let kupředu. Rok 2015 vizí pana Zemeckise je skvělý. Sic nemáme každý zavazovací tkaničky a otisky prstů místo kliky. Nicméně je vidět, že Marty s Docem a samozřejmě Einsteinem a DeLoreanem dokáží bavit i podruhé. Není to sice mistrovský kousek jako jednička, ale film dokáže stále pobavit. Díky létajícímu DeLoreanu budeme zachraňovat budoucnost. Teda minulost. Počkat moment…. Vlastně přítomnost? Ono je to prakticky i jedno, protože tahle dvojice ví jak pobavit a díky chytlavému scénáři je to opět psina. Navíc díky návratu do roku 1955 je i reinkarnace „starých“ událostí skvělým zpestřením. Opět skvělá hudba a chválím i návaznost na jedničku i otevřený konec na trojku. Back to the Future je rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších filmových trilogií. [Kino] (92 %)(31.12.2011)

 • kinej
  *****

  Back to the Future 2, je rozhodně lepší než jednička. Je to proto, že je nacpaný nápady, zvraty a díky poměrně častějším časovým změnám je strhující natolik, že divák ani nemá prostor k přemýšelní nad případnými nedostatky. Zemeckis dokázal udržet vysokou úroveň zábavnosti po celý film a v záběru ji ještě vygradovat nášlápnutým finále. Pasáž v budoucnosti je přesně taková, jakou od podbného sci-fi požaduji, exploze designových a technologických nápadů. Prostřední pasáž zase k dokonalosti dotahuje motiv ovlvňování dějin a závěr v sobě má to nejlepší z jedničky na druhou.(3.11.2008)

 • - Jediný diel z trilógie, v ktorom sa neobjavia Martyho súrodenci Dave (Marc McClure) a Linda (Wendie Jo Sperber). (m.a.t.o.)

 • - Spoiler: V roce 1955 se vlastně vyskytuje jeden stroj času zabudovaný v DeLoreanu DMC-12 hned čtyřikrát. První je ten, kterým se Marty (Michael J. Fox) snaží dostat zpátky do roku 1985 (z prvního dílu). Druhý (na krátko ukradený) má Biff (Thomas F. Wilson) z roku 2015, který ho používá k tomu, aby dal sportovní almanach své mladší verzi, třetí používá Doktor (Christopher Lloyd) a Marty, aby získali almanach zpět a ten poslední je ukrytý v dole od roku 1885. (CANNIBAL)

 • - 21. októbra 2015, teda v rovnaký deň, do ktorého cestujú Marty a Doc, boli ich predstavitelia Michael J. Fox a Christopher Lloyd hosťami v talkshow Jimmy Kimmel Live! (od r. 2003). (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace