Návrat do budoucnosti II

Back to the Future Part II

Návrat do budúcnosti 2

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

No nic extra. Herci slušně přehrávali, místy trapný. Zachránila to poslední třetina, kde zapracovala fantazie a děj se hezky zamotal (vlastně takový byl už od začátku, jen ho shazovalo přehrávání, stupidní hláška "Nebuď srab", a blbec, co si nezamkne auto). # Zpětně musím uznat, že má "dvojka" nejpromakanější děj, ale provedení pokulhává. # příběh 7 | hudba 6 | humor 2 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(14.8.2011)

Ten pocit, když film sledujete v kině 21. října 2015… Dnešek jsem si představoval trochu jinak. Druhý díl trilogie brnká na dost vážnou a temnou strunu, ale pořád skvěle baví. Když vidíme co se stane z Frye v normální budoucnosti, tak to donutí k zamyšlení. Příběh mi přišel zajímavější, lehce překombinovanej, propojení s předchozím dílem je bravurní, ale nějaké scény mi zas přišly slabší a zbytečné mi přišlo i místy dost doslovné kopírování scén z předchozího dílu. Jako vážně, kdo by v roce 2015 jezdil po městě s hnojem?(22.10.2015)

• BadoXXII

Veľmi zlé pokračovanie!!! Síce to príbehovo pokračuje tam, kde jednotka skončila a počas celého filmu sa to okolo udalostí z jednotky aj krúti, ale už to nie je to pravé. Prvá hodina otrasná (uškriekané, žiadna dobrá akcia, vôbec to nebolo vtipné, bez poriadnych nápadov...). Nevládal som a už som to chcel vypnúť. Lebo ma už ani nezaujímalo ako to celé dopadne. Druhá polovica už bola lepšia (možno len preto, že sa to prelínalo s dobrou jednotkou).(13.4.2011)

Film "Návrat do budúcnosti 2" výborne vystihol uživateľ Mr.Apache vo svojom komentáry ku prvej časti. Napísal, že ďaľšie dva snímky sú už len umelo predlžovaným diváckym orgazmom. Súhlasím. Moje nadšenie z pôvodného filmu ďalej naplno pokračovalo pri sledovaní tohto parádneho pokračovania. Príbeh priamo nadväzuje na svojho predchodcu. Lenže situácia sa ešte viacej skomplikovala. Tento krát bude treba nie len zariadiť potrebné záležitosti v roku 2015, ale nakoniec sa ešte vrátiť späť na maturitný večierok do kľúčového roku 1955. Pre mňa je to stále päť hviezdičková záležitosť. *****(23.1.2008)

Pokracovani primo navazuje na prvni dil a je tu opet stejne obsazeni, coz je dobre. Chybi jen Crispin, ale zas tak moc to nevadi. Dej filmu je originalni, budoucnost je skvela a zmenena pritomnost taky, ale mohlo ji bejt vic. A cast, ktera se odehrava v roce 1955, jako prvni dil, sice ukazuje nekolik scen z prvniho dilu, ale jinym uhlem pohledu, takze to je opet perfektni. Triky, hudba, herci, scenar jsou opet super a tenhle dil je stejne dobrej, jako prvni, ne li lepsi.(7.6.2006)

• - Létající taxi, kterým Biff (Thomas F. Wilson) pronásleduje DeLorean, je Citroen DS. (DocBrown)

• - Ide o prvý film, ktorý bol vydaný na videokazetách MCA/Universal Home Video. (m.a.t.o.)

• - Robert Zemeckis prozradil, že s natočením pokračování nepočítal. Teprve až po úspěchu prvního dílu se rozhodlo o natočení dalších dílů. (Terva)