Návrat do budoucnosti II

• USA Back to the Future Part II (více)
Trailer

Druhá část slavné trilogie o cestách v čase, začíná v okamžiku, kdy skončila část první, tedy v říjnu roku 1985. Sotva se Marty vzpamatoval ze své cesty do minulosti, objeví se stroj času v podobě létajícího auta a jeho přítel doktor Brown ve spěchu naloží Martyho i jeho přítelkyni Jennifer a odletí s nimi do budoucnosti, do roku 2015, aby společně zachránili Martyho syna, kterého parta výrostků nutí ke krádeži. Marty, jenž je synovi k nerozeznání podobný, se s partou střetne a dosáhne jejich zatčení. V obchodě si koupí almanach sportovních výsledků z let 1950 až 2000, který si chce vzít do minulosti, aby zbohatl několika sázkami. Doc se však rozzlobí a almanach vyhodí, protože nechce, aby jeho stroj sloužil k obohacování. Netuší, že jejich rozhovor vyslechl starý Biff a zatímco Marty a Brown řeší problémy s Jennifer, vypůjčí si na chvíli jejich stroj času. Když se pak cestovatelé v čase vrátí do roku 1985, nestačí se divit. Svět se změnil a jejich idylická doba se změnila v peklo. Dvojice zjistí, že z Biffa je milonář, který zbohatl několika velkými výhrami v sázkách, zastřelil Martyho otce a oženil se s Lorraine, která propadla alkoholu. Pochopí, co se stalo a rozhodnou se vydat zpět do roku 1955, kdy Biff předal svému mladšímu já almanach se sportovními výsledky a tím změnil celou budoucnost. Před Martym je nelehký úkol. Musí sebrat Biffovi almanach a vrátit zpět rok 1985. Jak to zvládnou a jestli se jim to vůbec povede, se dozvíte v tomto dílu trilogie Návrat do budoucnosti. (Bontonfilm)

Trailer

Djkoma

Pro mě nejlepší díl trilogie. Komplikovanější a neuzavřený, ale výborně natočený. Robert Zemeckis předvádí skvělou režijní zručnost, když poměrně trhlý děj, který muže pro někoho být chaotický, pevně drží ve svých rukou. Opět skvělý M.J.Fox pro něho to byla asi životní role (nepočítáme-li seriál Všichni starostovi muži). Všechny skryté malé vtípky (Jaws 7 natočí syn Spielberga pamatujte si to a v roce 2015 uvidíme...) jsou stejně jako herecké výkony velké důvody pro opětovné pouštění filmu, který vás pokaždé něčím potěší. Opravdu tento film mám moc rád a s chutí ho sleduji stále dokola. Historie se přece opakuje. ()

Pohrobek

Podle mě už zbytečně překombinované, i když odkazy na první díl skvěle zapadají a představují něco naprosto neotřelého a původního. Asi nemá smysl mluvit o logice, ale právě tak neplatí, že by byl film logicky bezchybný a přesný, začne-li se někdo v časových přesunech, realitách a hlavně ve smysluplnosti všech činů hlavního hrdiny ztrácet, není se čemu divit. Proto raději tentokrát zapomenout na smysluplnost a nechat se bavit pokračujícími zběsilými eskapádami Martyho s jeho synem, otcem, s ním samým a mnoha dalšími postavami a příběhy všech možných časů. Brr! V takové pubertálně-startrekovské budoucnosti bych si opravdu nepřál žít! A taky by se někdy mohly digitálně vymazat ty provázky, které drží na vznášedlech se honící mládež blízké budoucnosti. ()

Anthony

Nejlepší díl. Teď teprve začínají ty správné hrátky s časem. A jsou to hrátky opravdu na úrovni. Pohrávání si s dějem prvního dílu je prostě geniální (nedívejte se bez znalosti jedničky!). Zobrazení budoucnosti je poměrně dost originální a tvůrci si nádherně vyhráli s detaily (Čelisti 19). Nominace na Oscara za vizuální efekty. ()

B!shop

Pokracovani primo navazuje na prvni dil a je tu opet stejne obsazeni, coz je dobre. Chybi jen Crispin, ale zas tak moc to nevadi. Dej filmu je originalni, budoucnost je skvela a zmenena pritomnost taky, ale mohlo ji bejt vic. A cast, ktera se odehrava v roce 1955, jako prvni dil, sice ukazuje nekolik scen z prvniho dilu, ale jinym uhlem pohledu, takze to je opet perfektni. Triky, hudba, herci, scenar jsou opet super a tenhle dil je stejne dobrej, jako prvni, ne li lepsi. ()

Malarkey

Druhý díl této úžasné trilogie je podle mě tím nejlepším dílem vůbec. Skvělý nápad se ještě více rozvede, zamotá a bude hodně těžké jej zpátky rozplést. Ten příběh je prostě neskutečný, ve světě sci-fi jsem neviděl zamotanější, a z druhé strany tak nádherně přehlednější příběh, než je tento. Jen škoda, že si s takovým příběhem v dnešní době nikdo nedá práci vytvořit a něco takového zase natočit, aby se bylo na co těšit. Na co se vlastně těšit do budoucna, Hvězdné války, Pán prstenů pominuli. Za chvíli odejde i Harry Potter a bude s fantasy ságama konec. Jsem rád, ale že alespoň mám na co vzpomínat. Návrat do budoucnosti do nich neodmyslitelně patří. --- To mi nebudete věřit, doktore. Musíme se vrátit do roku 1955. - To mi povídej. ()

• Gitara, ktorá visí na stene Café 80´s nad hracím automatom je tá istá, na ktorej si neskôr vo filme brnká starý Marty (Michael J. Fox). (m.a.t.o.)
  • Doc Emmett Brown (Christopher Lloyd) se v ději zmíní o omlazovací kůře. Filmaři se tak zbavili povinnosti nanášet složitý make-up. (HellFire)

Související novinky

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

17.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden…