Návrat do budoucnosti II

Návrat do budúcnosti 2

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi / Akční

USA, 1989, 108 min

• Vančura

Jak jsem napsal už ve svém komentáři k jedničce, těžko si na stará kolena, po zhlédnutí tolika jiných - a lepších - filmů, hledat cestu k 3 dekády starým filmům, když jsem je poprvé neviděl v době jejich největší slávy, ale až v současnosti. Nehledě na to - dvojka mi hlavně přijde ve srovnání s jedničkou vyloženě jako kvalitativní sestup dolů. Vtipu nepochopitelně ubylo (alespoň mně dvojka nepřijde vtipná skoro vůbec), děj mi přijde neuvěřitelně debilní, vize budoucnosti strašně odfláklá, herecký výraz Christophera Lloyda nesnesitelně protivný, a takto bych mohl ve vrstvení svých výtek pokračovat dlouho. Vidět tenhle film přesně v den, ve kterém se z velké části odehrává - tedy 21. 10. 2015 - sice mělo něco do sebe, ale to je tak všechno. Osobně mě ten film neuvěřitelně otravoval, uspával a nebavil - na vině je jednak moje přesvědčení, že samotný princip sequelů shledávám zvrácený a zcestný (točit jakékoli pokračování čehokoli mi nedává smysl a odmítám to, každý film by měl fungovat sám za sebe) a že mi je podobná popcornová mainstreamová produkce obecně protivná. Za sebe nemám problém napsat, že nejenže nechápu zdroj nesmírné popularity celé trilogie (která mi přijde strašně přeceňovaná), ale že trojku už ani nikdy vidět nechci.(22.10.2015)

Back to the Future 2, je rozhodně lepší než jednička. Je to proto, že je nacpaný nápady, zvraty a díky poměrně častějším časovým změnám je strhující natolik, že divák ani nemá prostor k přemýšelní nad případnými nedostatky. Zemeckis dokázal udržet vysokou úroveň zábavnosti po celý film a v záběru ji ještě vygradovat nášlápnutým finále. Pasáž v budoucnosti je přesně taková, jakou od podbného sci-fi požaduji, exploze designových a technologických nápadů. Prostřední pasáž zase k dokonalosti dotahuje motiv ovlvňování dějin a závěr v sobě má to nejlepší z jedničky na druhou.(3.11.2008)

Téměř stejně dobré jako první díl. Efekty mi tady dělaly vyloženě radost, až jsem se smála od ucha k uchu - skoro bych řekla "zlatá osmdesátá léta" a byla bych pyšná, že jsem se stihla narodit ještě v osmdesátých letech... Možná už chyběla ta "nosná myšlenka" z prvního dílu, ale nejde pouze o laciné protahování původního příběhu, ale o přímé pokračování, které cestování v čase zábavným i velmi napínavým způsobem zamotá. Užila jsem si jak druhý návrat do minulosti padesátých let, tak skok do budoucnosti do roku 2015 (to, jak si tehdy lidé představovali budoucnost, je místy dost humorné, ale nutno podotknout, že v pár věcech se jakž takž strefili). Po včerejšku už bude děj Návratu do budoucnosti navždy úplnou minulostí. :) ~(4,5)~(22.10.2015)

Pokračování filmu o cestování časem. Tentokrát se podívají 30 let do budoucnosti. Po návratu jim to starý Biff pěkně zavaří. Klasická ukázka toho, co by člověk udělal, kdyby se mohl vrátit do minulosti a kontaktovat své vlastní já. Samozřejmě se jim nakonec podaří vše napravit. Každopádně rok 2015 je za rok a létajících aut se asi v blízké době nedočkáme. :) "Haló, Mc Fyli!" :D(25.1.2013)

„Roads? Where we're going, we don't need… roads.“ Tak nějak končil první díl. Vzpomínáte? To ovšem byla jen předzvěst dalším příběhem Martyho McFlye (Michael J. Fox) a Doca (Christopher Lloyd). Tentokrát se nepodíváme třicet let zpátky, (teda vlastně taky) ale třicet let kupředu. Rok 2015 vizí pana Zemeckise je skvělý. Sic nemáme každý zavazovací tkaničky a otisky prstů místo kliky. Nicméně je vidět, že Marty s Docem a samozřejmě Einsteinem a DeLoreanem dokáží bavit i podruhé. Není to sice mistrovský kousek jako jednička, ale film dokáže stále pobavit. Díky létajícímu DeLoreanu budeme zachraňovat budoucnost. Teda minulost. Počkat moment…. Vlastně přítomnost? Ono je to prakticky i jedno, protože tahle dvojice ví jak pobavit a díky chytlavému scénáři je to opět psina. Navíc díky návratu do roku 1955 je i reinkarnace „starých“ událostí skvělým zpestřením. Opět skvělá hudba a chválím i návaznost na jedničku i otevřený konec na trojku. Back to the Future je rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších filmových trilogií. [Kino] (92 %)(31.12.2011)

• - Celosvětová premiéra proběhla v listopadu 1989 na Londýnském FF. (Varan)

• - V niektorých záberoch, kde je možné vidieť DeLorean z diaľky, nebolo použité skutočné vozidlo, ale iba model vo veľkosti 1:15. Jednalo sa však iba o scény, ktoré sa kompletne natáčali pred modrým pozadím. (m.a.t.o.)

• - Vo filme získal baseballový titul tím Chicago Cubs, no v skutočnosti boli majstrami v roku 2015 hráči Kansas City Royals. Zhodou okolností, Royals naposledy pred týmto triumfom získali titul v roku 1985, teda v rovnakom roku, z akého cestujú do budúcnosti hlavní predstavitelia. (m.a.t.o.)