tiradentes

ZAUJÍMAVOSTI: Domáci energetický reaktor Mr. Fusion má vo svojej výbave aj posádka lode Nostromo z filmu Alien. Visí v lodnej kuchyni nad kávovarom. ()

karhy

no tak ta dvojka je fakt futuristicka. najviac ma pobavil ten nas svet - rok 2015. Móda a technológie :) Ale v podstate scenár a dej výborný, vtipný...pekné skákanie v čase a v alternatívnych realitách. čo sa týka vizuálnych efektov z čias minulých tak v tej dobe to bol pre diváka parádny zážitok. V dnešnej dobe sa takéto efekty asi málo kde využívajú (možno v nejakých nízko rozpočtových prepadákoch). Hold doba ide ďalej. ()

sestki

Pre mňa opakovaný návrat do minulosti! Neskutočne dobre natočená trilógia s nezabudnutelnými dobrodruhmi, Martym McFlyom a Dr. Emmettom Brownom, v podaní Michaela J. Foxa a Christophera Lloyda. Toľko srandy, dobrodružstva, zamotaných (avšak zrozumiteľných) situáci a zvratov, čo ponúka táto trilógia o cestovaní v čase, sa len tak nevidí. Jednoznačne jednotka vo svojom žánry! Najlepšie na tom všetkom je, že aj pri opakovanom sledovaní, keď už divák vie, čo bude nasledovať, to neprestáva baviť a je to stále neskutočne vtipné! ()

chemik11

Perfektní film, skvělá trilogie. Nicméně malá výtka (která nezmění moje hodnocení na 5 hvězdiček): když se starej Biff mohl vrátit se strojem času zpátky do stejné doby, ze které odletěl, a nic se vlastně nezměnilo, stejně tak se mohli vrátit i Marty s Doktorem přece do roku 2015 a tam starýho zastavit a nemuseli hledat Bifa v roce 1955! Starej Biff se přece nemohl vrátit do stejné budoucnosti, když jí letěl změnit a změnil jí. Jasně, kdyby se starej Biff nevrátil, tak by se nedalo pokračovat, proto tento detail mé hodnocení nezmění. To jen ze sebe dělám strašně chytrýho :D Zasmál jsem se, bavil jsem se po celý film, takže naprostá spokojennost, můžu na to koukat pořád. "U všech skotů" (zajímalo by mě, jak je to v originále" ()

skonsam

U prvního dílu mě ani nenapadlo přemýšlet nad časovým paradoxem, protože to bylo bombasticky udělané, vlastně se budoucnost trošičku přetvářela ale né uplně pozměnila, takže mě to tolik nemlátilo do mozku, ale při tomto druhém dílu už mě ta myšlenka napadala. Je to vyhnané už tak vysoko, že mi prostě mozek nedovolil si to vychutnat jako jedničku. (myslím tu scénu kdy stařec Billy ukradne auto a přetvoří minulost). Zase ale není to dokument od Stevena H. takže stejně dávám víc jak kladné hodnocení. 4* si to určitě zaslouží a jedna z mála trilogií u kterých můžu říct jako o celku že je to paráda. ()

FirstFan

Shrek 2, Madagaskar 2, Piráti z Karibiku 2, Pravá blondýnka 2 atd. - ty všechny mě zklamaly a byly čím dál horší. Tady je ale vidět, že někteří mají skutečně takové schopnosti, že dokáží vytvořit 2-ku stejně dobrou jako jedničku. =) Spokojenost ()

PedroRosa

Tesne pod 5 hviezd. Zdĺhavé rozprávanie a veľa rečí, ale aj tak skvelé. Poprepájanie scén a okamihov z jednotky sú zábavne a znova skvelé efekty... ()

sun.eagle

Solidní pokračování, plníci do puntíku definici úspěšného pokračování - opakovat to uspěšné z jedničky a na to našroubovat další vrstvu rozvíjející a komplikující děj, jinými slovy to co funguje x2. Klobouk dolů před tím jak skvěle spojili tvůrci oba filmy a se vším tím cestováním časem se vyhli chybám. Hodně lidí dvojku považuje za nejlepší díl série, pro mě je dvojka jen důstojný pokračovatel, ale kouzlo a atmosféra jedničky se vytratila, alespon já jsem ji tam nenašel. ()

pekos

Pri hodnotení prvej časti trilógie som uviedol, že tento film patrí k tomu najlepšiemu, čo v kinematografii vzniklo. Napriek faktu, že dvojka už nebola finančne tak úspešná, ako jednotka, považujem druhú časť za vydarenejšiu a najzaujímavejšiu z celej trilógie. Rovnako i tu môžeme tvorcom odpustiť určité nelogičnosti pri striedaní skvele stvárnenej budúcnosti a pre vývoj deja celkom vhodne zmenenej minulosti. V čase prvého uvedenia dvojky v našej TV, v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, patril tento film k tomu najlepšiemu, čo bolo možné vidieť. A rovnako sme vtedy nedočkavo čakakali, ako sa bude dej vyvíjať v trojke. ()

pavol_o

Geniálne pokračovanie nezabudnuteľného prvého dielu. Zaručená kvalita, klasika, legenda. Podarený scenár. Všetko do seba geniálne a do detailov zapadá. Na 100% využitý potenciál. Odporúčam v rámci maratónu pozrieť hneď po prvej časti. ()

ArchAngel_

Celá trilogie je jednoduše fantastická. Jeden z nejlepších filmů historie, samozřejmě z pohledu roku 2014 a dál už trochu přitažené za vlasy ohledně představ tvůrců o tom, jak bude vypadat svět po roce 2010, ale jako film tomu není co vytknout, protože nikdo nic podobného a lepšího nenatočil :). Pokud máte rádi filmy, je celá trilogie jednoduše povinností, u které se budete královsky bavit. ()

Klokly

Pro mě je tento snímek jednoznačně srdeční záležitost, Michael J.Fox ani Christopher Lloyd neztratili nic ze svého kouzla z prvního dílu a tak se znovu staneme svědky ztřeštěných situací do kterých se oba dva dostávají. Pamatuji si jak jsem se jako malý koukával na VHS s tímto filmem a snil o tom, jestli to v roce 2015 bude takové jak nám to Dr. Brown a Marty McFly ukazují zde. Nyní se píše rok 2015, auta sice nelétají, v restauracích nás neobsluhuje televizor, bohužel nemáme ani automatické tkaničky ale i po téměř 26.letech od vzniku tohoto filmu, patří snímek mezi ty lepší komedie na které se člověk rád podívá znovu. ()

smajki

Pro mě dvojka nebyla tak skvělá jako jednička (jedničku jsem viděl teprve nedávko a navzdory svému svému stáří mi vyrazila mi svou kvalitou dech), ale i přesto je to velmi zdařilé pokračování dobrodružství Mártyho a doktora. Chvílemi byl druhý díl náročnější na sledování se všemi těmi alternativními přítomnostmi, pozměněnými budoucnostmi a druhými já, nicméně Vám děj nedovolí ani na chvilku vypnout mozek a Vy prostě příběh hltáte vteřinu za vteřinou a přejete hlavním hrdinům, aby se jim povedlo vše napravit. PS: nebylo by na škodu mít takový almanach, nebo alespoň dnes mít zítřejší noviny (sázkaři pochopí :-D) ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean