Claire a Norman odvážejí svou dceru Caitlin na koleje vysoké školy, kde začíná studovat. Claire je smutná, ale zároveň se těší, že bude mít víc času na sebe. Jejich sousedé, Warren a Marie Fureovi, se nastěhovali před pár týdny a neustále se hádají. Jednoho dne se Marie svěří Claire, že se moc bojí, vtom se vrátí její manžel a ona uteče do domu. Claire to trápí a druhý den za sousedkou zajde, ale ta není doma. Claire v noci nemůže spát a z okna vidí, jak soused nakládá do auta velký balík. Probudí Normana, ale auto je pryč. Claire hází psovi míček do jezera, které mají u domu a zdá se jí, že pod hladinou vidí mrtvolu. Navíc se celý den samy od sebe otevírají zadní dveře a náhle začne hrát i věž. Claire má strach a jede za Normanem, který pracuje v laboratoři na genetických výzkumech, do práce. Druhý den opět slyší v domě zvuky, otevírají se dveře, padají věci ze stolu. Claire se znovu vydává k sousedům, setkává se s Warrenem, ale s Marií prý nemůže mluvit… V noci jde Claire do koupelny, odkud se valí pára, vana je plná vody a pod hladinou vidí odraz mrtvé ženy. Druhý den ji Norman pošle k psychiatrovi. Claire se mu svěří, že doma viděla ducha a psychiatr jí poradí, ať s duchem naváže kontakt. Claire se svou kamarádkou Jody uspořádá seanci, ale k ničemu nedojde. Claire nechce, aby o tom věděl Norman – před rokem měla totiž autonehodu a od té doby se o ni manžel moc bojí. Jody odjede a z koupelny jde opět pára, vana je plná vody a Claire slyší hlasy… (TV Prima)

Martin.Proko

Moc hezký horror... ...plynule dávkované napětí... ...ne jednoznačnost postav.... ...na rok vzniku dobré zpracování... ...ucházející herecké výkony... ...strašení není přepálené... ...pravděpodobně velká inspirace "pravidly horroru" A. Hitchcocka ()

Feacher

Ale tak není to dle mého podsedmdesátkový výkon. Sám váhám mezi 3* a 4* a je to tak akorát kolem té 70ky. Začátek filmu byl takový zmatený, žádný pořádný úvod, dlouho člověk neví, na co to vlastně kouká. Pak je slibná prostřední část, kde hezky graduje celý děj a nakonec překvapivý závěr, který má sice logické vyvrcholení, nicméně místy je to hodně přehnaný konec. Nicméně jsem pozitivní povahy, hlavní hrdiny jakožto herce mám rád, takže zde je pro mě ta přidaná hodnota. 70% a 4 hvězdy. ()

darkchipmunk

Poměrně podceňovaná duchařina s atmosférou a stupňujícím se napětím. Taková tematizace manželství... když jste s ním dostatečně dlouho, většinou vyplave na povrch něco podobného :-). Ford v nečekané roli, ale kam se hrabe na skvělou Michelle. Docela oblíbenej film mýho dětství, kterej jsem poprvé viděla u tátovy partnerky na HBO, spolu s Americkou krásou. ()

pyty

Dějová linie sice více či méně kopíruje thrillery z dob minulých, ale přesto senabízí napínavá podívaná a odhadnout jak to všechno dopadne není zas tak jednoduché. Ze začátku je tu plno klasických horrorových scén, které se jen tak neokoukají, tak si je pořádně užijte! ()

jarhead

Asi jsem vážně měkota, ale takhle jsem se bál naposledy, když poprvé dávali na čt Vetřelce a to mi bylo docela málo let. Možná to je krávovina nejhrubšího zrna, ale já nemohu jinak. ()

Maverick*

Nebudu to tady zvojovat, prostě nám Zemeckis šáhnul po špatném scénáři a přes dobrou řemeslnou práci z toho více vytěžit nemohl. ()

Zu162

Čekala jsem mnohem vyšší celkové hodnocení. Příběh je uhlazeně odvyprávěn a přitom napětí stoupá. Při scéně, kdy se Pfeiffer topí ve vaně jsem ani nemohla dýchat. ()

Hansolo35

Místy docela strašidelné. Jen tomu něco chybělo. Možná jiná hlavní hrdinka. Michelle je taková ve všech filmech stejná. ()

Monkey_Bear

Také moc nechápu to nízké ohodnocení, mně se filmek líbil. Předvídatelné, jak tady mnohdy čtu, mi to taky zprvu nepřišlo, během koukání mě napadly asi tři různé teorie, než jsem na to kápla. Film má přesně tu lenivou tísnivou atmosféru, jakou mám na takových filmech ráda. Navíc Pfeiffer i Ford podali dle mě skvělé herecké výkony, byli přesvědčiví, přirození, nenucení, věřila jsem jim každou větu, každý pohled. ()

Gazela2

Můj oblíbený film. Děj se pomalu rozjíždí, nabírá na obrátkách, aby vás nejdříve překvapil, pak vyděsil a nakonec uzemnil nečekaným rozuzlením. Myslíte si, že dobře znáte své nejbližší? Překvapení se skrývá Pod povrchem. ()

Sadova302b50

Není to špatný snímek, a jak zde mnozí komentují, řemeslně velice dobře odvedená práce, hodně slušná výstavba atmosféry a navíc mám oba hlavní představitele docela v oblibě, takže kdejaké to klišé filmu odpouštím. Jenže závěr filmu se prominout nedá, v mých očích mu srazil korunu z hlavy. Je to škoda. 60% ()

mfanta

50% - Slušně natočený thriller s nadpřirozenými prvky. Neurazí, ale také hlouběji neutkví. Dějové zvraty nejsou úplně předvídatelné, ale také nijak závratně nepřekvapí. Takže jasný průměr. ()

Jarsey

Trochu slabší film, jehož nejsilnější stránka je asi navedení diváka směrem, kterým si myslí, že se bude film ubírat, jenže již zhruba v polovině filmu je jasné, že ten zádrhel bude asi někde jinde. Scénář se příliš nevyznamenal a režie už to nezachránila. Herecké výkony jsou dostatečné alespoň na ty tři hvězdičky, ale duchařský horor si představuji trochu jinak. ()

Lonelybiker

První dvě třetiny filmu jsou zvládnuté na jedničku. Líbí se mi scénář, kamera, herci, patřičná hudba i zvuky a nedá se od filmu odtrhnout. Je velká škoda, že autoři vyzradí pointu dřív, než na konci. Pak už se téměř není na co dívat a z filmu se stává obyčejný thriller. Někdo tu psal, že vše mělo skončit už v koupelně. S tím se nedá nic jiného než souhlasit. Škoda. ()