Claire a Norman odvážejí svou dceru Caitlin na koleje vysoké školy, kde začíná studovat. Claire je smutná, ale zároveň se těší, že bude mít víc času na sebe. Jejich sousedé, Warren a Marie Fureovi, se nastěhovali před pár týdny a neustále se hádají. Jednoho dne se Marie svěří Claire, že se moc bojí, vtom se vrátí její manžel a ona uteče do domu. Claire to trápí a druhý den za sousedkou zajde, ale ta není doma. Claire v noci nemůže spát a z okna vidí, jak soused nakládá do auta velký balík. Probudí Normana, ale auto je pryč. Claire hází psovi míček do jezera, které mají u domu a zdá se jí, že pod hladinou vidí mrtvolu. Navíc se celý den samy od sebe otevírají zadní dveře a náhle začne hrát i věž. Claire má strach a jede za Normanem, který pracuje v laboratoři na genetických výzkumech, do práce. Druhý den opět slyší v domě zvuky, otevírají se dveře, padají věci ze stolu. Claire se znovu vydává k sousedům, setkává se s Warrenem, ale s Marií prý nemůže mluvit… V noci jde Claire do koupelny, odkud se valí pára, vana je plná vody a pod hladinou vidí odraz mrtvé ženy. Druhý den ji Norman pošle k psychiatrovi. Claire se mu svěří, že doma viděla ducha a psychiatr jí poradí, ať s duchem naváže kontakt. Claire se svou kamarádkou Jody uspořádá seanci, ale k ničemu nedojde. Claire nechce, aby o tom věděl Norman – před rokem měla totiž autonehodu a od té doby se o ni manžel moc bojí. Jody odjede a z koupelny jde opět pára, vana je plná vody a Claire slyší hlasy… (TV Prima)

Terva

Harrison Ford (Norman Spencer), byl dokonalým manželem do té doby, než jedna osudová chyba zasáhla jeho domov.. Scénář : Clark Gregg. Kamera : Don Burgess. Hudba : Alan Silvestri - 2001 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz. Strašně jsem si oblíbil Harrisona Forda a jeho herní vyjadřování. Možná někdy přehodnotím na pět - ale nejdříve se ještě jednou podívám. ()

moviesfan

Film má dobrou atmosféru i herce, ale děj by šel určitě vylepšit. Určitě má kvalitu, ale nesměl by postrádat záživnost. ()

JohnCZ

Dobře natočený thriller, který sice jako horor vůbec nefunguje, ale minimálně v divákovi vyvolá zájem o rozřešení záhady. Jenže pointa není zas až tak originální a překvapivá, jak bych si dokázal představit. Tu slepou odbočku v první polovině vůbec nechápu. Robert Zemeckis umí lépe! ()

svik

Nemohu si pomoci, ale ten film mě nadchl a to doslova. Skvělá Michelle Pfeuffer mě naprosto okouzlila. Hororové scnénky se mi opravdu líbili i když někdo může říci že jde o laciné a okoukané provedení, to mě nevadilo, byl jsem v té euforii, že mi vše připadalo skutečné. Jediný dojem z filmu mi zkazil Ford, ten se sem absolutně nehodil, prostě Michele si opravdu zaslouží lepšího. ()

villon17

Můžu pět jedině chválu. Na druhou stranu po Forrestu Gumpovi a Trosečníkovi se očekávání stalo silnějším než výsledek. ()

corpsy

Je veľká škoda, že tento film nedošiel k svojím poctám, ktoré si ale bez výhrady zaslúži. Vizuálne dokonalá réžia Roberta Zemeckisa, ultranapínavé ( hlavne tie záverečné vo vani ) a strašidelné scény a pomaličky gradujúci príbeh, robia z filmu jeden z najlepších mysterióznych hororov nového tisícročia. ()

liquido26

Tenhle film mě bavil. Harrison Ford v netypické roli a pár povedených lekaček. I když je fakt, že ten závěr byl docela předvídatelný. ()

PauloZ

Dusivá atmoška se skvělým vystavěním děje. Vůbec jsem nečekal a netušil, že to půjde do takové duchařiny. Vzalo mě to jak sviňa! ()

Lokutus

Znovu se projevilo nepříliš příjemné pravidlo Zemeckisových filmů. Řemeslně velmi vydařené, zároveň ale s již tradičně nebývale děravých a chabým scénářem. K dobru je však třeba poznamenat, že s ním by si lépe dokázal poradit málokdo... ()

NinonL

Zklamání. Nelíbil se mi ani Harrison Ford a ještě méně ustrašená Michelle Pfeiffer. Duchařské filmy nijak zvlášť nemiluji, ale tento byl vskutku podprůměrný. ()

selfesteem

Zatím jeden z mála filmů s Harrisonem Fordem, který mě zaujal. Poslední dobou je Forda televize plná a mně se vždycky chce strašně spát, jakmile se objeví na obrazovce. Ovšem tady, tady se mi líbil. Pod povrchem je film správně napínavý, strašidelný a scény s modelkou Amber Valleta nemají chybu. Viděla jsem ho už několikrát a vždycky se u něj hezky bojím. ()

Praxis

Příjemný thriller-horor. Ovšem s tak stupidním klišoidním scénářem a průhledným dějem, až se chce brečet. ()

Jillen

Zemeckis a horor. A věřte nebo ne sedí to k němu. Harrison Ford opět skvělý a nejde mu nic vytknout...ostatní na tom také nejsou špatně. Skvělá režie a atmosféra filmu nahání hrůzu a vás to zatlačí do gauče a jen čekáte co bude...strach ten mít budete ;). Dávám 95% ()

GodComplex

Jen houst a vetsi kapky, takhle poctivych hororu je skutecne malo a ja jich chci vic! Narozdil od milionu vyvrazdovacich, krvavych b,c,dcek je tenhle kus velmi seriozni Acko, ukazkove natocene skvelym Ackovym reziserem a obsazene A herci. Zemeckis by se mel vazne vykaslat na nataceni 3D pohadek a pouzit svuj talent na projekty jako je tento, protoze u toho se potom skvele chrochta nad vysledkem. Jeho rezie byla absolutne fantasticka a vykony hercu, kteri jsou oba ciste nahodou v me TOP byly dechberouci, zejmena Michelle Pfeiffer! Hitchcockovskou hravost mezi baracky dokonale prvni pulky, strida trosku rozporuplnejsi a pro horory typicky hysterictejsi pulka druha, ale extenzivni a stale rozvijejici se finale to vynahrazuje. Napeti se da krajet, atmosfera je mysticka a strasidelna, o lekacky neni nouze. K tomu perfektni Silvestriho hudba. Neskutecne podhodnoceny film, ktery jsem si instantne zamiloval a zaroven Zemeckisovo nejlepsi dilo. Ano, lepsi nez Forest Gump, i kdyz je to trosku porovnavani hrusek s jabkama a jde spis o preferenci zanru. 9/10 ()

MikO_NR_1909

Keď sa stretne hviezdna smotánka v krízových časoch, ani zázrak nepomôže. Je až k neuvereniu tých 100 mega, z ktorých sa rozhadzovalo potokom počas každej kŕčovitej scény. Film bez nápadu, bez duše, bez réžie zato so spŕškou klišé a dialógovými kvázi perlami tvorcovia nešetrili. Merítkom fakt úspešného, desivého trileru autor dosiahne spravidla tým, ako dokáže pracovať s tou atmosférou, ktorú na začiatku filmu pomocou šikovne nastavenej zápletky rozpracuje k súvislostiam. Zemeckisove súvislosti sa rozpŕchavajú úplne v základoch, za onou základnou zápletkou. ()

kaylin

„Pod povrchem“ je prvním Zemeckisovým nahlédnutím do hororu, který by nebyl komediální, ale je pojat vážně. Je vidět, že je schopen převzít základní stavební kameny současné podoby žánru a udělat lekací scénu, ale nějak mi přišlo, že to prostě není ono, že je to křečovité a že to nefunguje tak dobře, jak by si tvůrci přáli. Snaha dobrá, ale výsledek tolik nezaujal. ()

K.I.N.G.

Zemeckis tento žánr bohužel moc neumí. Už nemám na to, dívat se na něco, co sem viděl už někde jinde, na béčkový film, který si hraje na áčko a na Forda, který tu má víc životů, než kočka. Ale přesto všechno mám mysteriozní thrillery rád, tak dám 3, ikdyž možná nejsou celé. ()

Maq

Mainstreamové drama, ale vysoko nad běžným standardem. Zemeckis dlouho vystačí s nejasnými náznaky, pracuje s napětím a tísní z neurčitého, a dělá to skvěle. Teprve poslední čtvrthodina se zvrtne v obyčejné nastavované "vyvrcholení". Spoiler: Kdyby oba z té koupelny nevyšli živí, byla by to elitní záležitost. ()

stration

Mělo to našlápnuto na víc, jenomže to by všichni zúčastnění nesměli mít nahnáno z toho, že by náhodou trochu přitvrdili, nebo nedejbože zkusili něco nového. Zemeckis je výborný režisér, Ford a Pfeifferová prvoligoví herci. Ale co je to platné. Celý film jsem měl víc strach z tohoto zklamání, než filmu jako takového. Ach jo. ()