Claire a Norman odvážejí svou dceru Caitlin na koleje vysoké školy, kde začíná studovat. Claire je smutná, ale zároveň se těší, že bude mít víc času na sebe. Jejich sousedé, Warren a Marie Fureovi, se nastěhovali před pár týdny a neustále se hádají. Jednoho dne se Marie svěří Claire, že se moc bojí, vtom se vrátí její manžel a ona uteče do domu. Claire to trápí a druhý den za sousedkou zajde, ale ta není doma. Claire v noci nemůže spát a z okna vidí, jak soused nakládá do auta velký balík. Probudí Normana, ale auto je pryč. Claire hází psovi míček do jezera, které mají u domu a zdá se jí, že pod hladinou vidí mrtvolu. Navíc se celý den samy od sebe otevírají zadní dveře a náhle začne hrát i věž. Claire má strach a jede za Normanem, který pracuje v laboratoři na genetických výzkumech, do práce. Druhý den opět slyší v domě zvuky, otevírají se dveře, padají věci ze stolu. Claire se znovu vydává k sousedům, setkává se s Warrenem, ale s Marií prý nemůže mluvit… V noci jde Claire do koupelny, odkud se valí pára, vana je plná vody a pod hladinou vidí odraz mrtvé ženy. Druhý den ji Norman pošle k psychiatrovi. Claire se mu svěří, že doma viděla ducha a psychiatr jí poradí, ať s duchem naváže kontakt. Claire se svou kamarádkou Jody uspořádá seanci, ale k ničemu nedojde. Claire nechce, aby o tom věděl Norman – před rokem měla totiž autonehodu a od té doby se o ni manžel moc bojí. Jody odjede a z koupelny jde opět pára, vana je plná vody a Claire slyší hlasy… (TV Prima)

ostravak30

Pod povrchem je film Roberta Zemeckise, který ví a umí. Má za sebou neskutečnou porci skvělých filmů, ale tohle je jeho první vážně míněný horor. Stejně tak i Clark Gregg napsal úplně první scénář. Pravda, možná to trochu je poznat na leckterých nedokonalostech. Ale film je to napínavý, dramatický a mysteriózně hororový. Pár lekaček tu je, Harrisona Forda navíc často neuvidíte jako zápornou postavu. Možná mohl být film kratší, získal by tím spád a posloupnost, a taky jsem od počátku věděl, že mi na Normanovi něco nesedí (má stejné jméno jako Norman z filmu Psycho - náhoda?). Tušil jsem, že v tom má prsty. To všechno jsou drobná negativa, ale jinak to rozhodně není tak špatná práce. ()

PlysovyMacko

Ducharsky príbeh,  ktory dejovo nemá čím prekvapit. To, že Harrison je zloduch mi bolo jasné už v polovici. Napriek tomu ma film par dobrých lakačiek. Ta droga co ju paralyzovala vydržala strašne krátko a kebyže v mojom dome strasi, tak tam odmietam bývať, nieto tráviť noci osamote akoby nič. ()

(fjw)

Nudné a utahané. Ani pořádné lekačky nás nečekají:( Ty dvě hvězdy jsou za hlavní dvojici, za Forda a za Pfeiffer. Jinak Forda jako záporáka jsem ještě neviděl, škoda jen zrovna v tomhle rádoby hororu. ()

wendus92

Myslím si, že pokud bych na tom byla v kině, dala bych 5*, protože atmosféra byla opravdu tajemná a napínavá. V kině je to o to větší zážitek, ale já tuto možnost neměla, takže dávám jen za 4, protože jsem se nemohla zbavit toho občasného pocitu nudy. Zkrácení na 100 minut by neuškodilo. Herecké výkony Harrisona Forda a Michelle Pfeiffer jsou ale dokonalé. Klišé mi opravdu nevadí, pokud člověk jako R. Zemeckis umí navodit správnou atmosféru a skvěle film odrežírovat. Stojí to za shlédnutí, pokud máte rádi napínavé, duchařské thrillery s nečekaným koncem a výbornými hereckými koncerty. ()

Cechyno4

Na špici strachuplných, hororových filmů tento film jistě nedosáhne. Ale dokáže vytvořit napětí, pocit strachu do toho zajímavý příběh + Harrison Ford a Michelle Pfeiffer. Lehká duchařina a velké tajemství Harrisona Forda které se nakonec odhalí. Některé scény byly velmi napínavé a já jsem snad ani nedýchal :) Prostě a jednoduše: Mě se tento film líbil. ()

natalanka

No... kdysi se mi to líbilo. Ale s odstupem času musím přiznat, že je to asi fakt průměr. Trochu mi tam vadí jak si Clarie bere copánek a mění se v Mary...... ne... to né. To bylo ujeté. Jinak by to ušlo a je to docela napínavé. :-)) ()

kacir

Jaaaj zase títo machri, čo sa všetkému rozumejú..samé klišé, hudba tiež vykrádačka, predvídateľné...Tak natočte niečo Vy! Dolámať Vám prsty a bude kľud! ()

silak_xup

Film se zajímavým námětem ovšem hrozně ,,potrhaně´´ zpracovaný. Sledujeme american dream rodinku kde všechno klape ovšem po čase se ženušce která je v domácnosti začne zjevovat duch nějaké mladé blondýny a ona začne podezřívat souseda, že zabil svou ženu. Nakonec je všechno uplně jinak a dokáže to i překvapit. Mísí se tu prvky thrilleru a dramatu se špetkou slabších hororových scén, ale tak nějak jako nesourodě. Jako kdyby jste si do jogurtu s jahodami přimíchali hovězí syrové maso. Tenhle námět by dle mého mohl být více hororově zpracovaný. Za skouknutí to ale rozhodně stojí. ()

madam.art

Původně jsem dala tři hvězdy, ale zpětně hodnocení zvyšuji, protože Pod povrchem je řemeslný film, na který se můžu dívat kdykoliv a má výborný český dabing. ()

Daniel2003

Dobře, půjdu proti objektivnímu hodnocení, protože film má občas drobné nedostatky, i s nimi ale funguje na jedničku. Atmosféra je špičková, kamera vynikající (použití úzkých objektivů pro klaustrofobii, netradiční úhly...), herecké výkony taktéž, hudba skvělá. Zápletka a děj jsou na horor velice dobré a spletité rozuzlení je velký bonus. Nejsilnější je ale režie, která je hmatatelná v každé scéně. Mně to prostě sedí i po letech. ()

AnnaW

Tak tohle bylo dost velké zklamání. Nejen, že se od začátku dalo vytušit, jak se věci budou mít, ale ani samo ztvárnění bylo méně než překvapivé. Nehledě už na oslí můstek v podobě hádajícího se sousedského páru, který z příběhu tak nějak neústrojně trčí. ()

MartCT

Na tento film sem se dostal tak trosku nahodou a nic sem od nej necekal, ale dokonale se trefil do meho stylu, at uz jde o "klise","lekacky" a nebo "vykradani hudby". Urcite to ma v kine mnohem vetsi ucinek nezli u videa a ja se lekal a bal a nemel cas myslet na to ze to stale neco vykrada :o), libilo se mi to a prekvapilo me to tak na 5 hvezd. ()

Kmotr.r

No, jak ctu ty komentare tady vidim, ze u tohohle hororu jsem se bal asi jenom ja a hrstka dalsich. Pustit si tuhle Zemeckisovu ducharinu nekdy v noci na chalupe na videu je opravdu pozitek ze strahu tak jak nam ho dava na podnosu mistr hororu Hitchcock. Me hodnoceni je nejvyssi tak jako byl stupen strachu pri sledovani "Pod povrchem" a basta!!! ()