Reklama

Reklama

Super Mario Bros. ve filmu

  • USA The Super Mario Bros. Movie (více)
Trailer 4

Sourozenci Mario a Luigi sní o tom, že povedou nejlepší instalatérskou firmu v New Yorku, což jim zatím moc nevychází. Možná právě proto jsou ochotní vrhat se i do úkolů, které jsou zjevně nad jejich nepatrné síly. Chuť jít do všeho po hlavě se jim nevyplatí ve chvíli, kdy vlezou do podezřele vypadající obří zelené trubky a pár vteřin nato se jí nekontrolovatelně řítí „kamsi“. Na druhém konci potrubí na ně čeká fantastický svět, jehož obyvatelé právě řeší dost podstatný problém. Ohavný ještěr Bowser, král jednoho ze zdejších království, se totiž rozhodl silou ovládnout všechny ostatní říše. V hledáčku má především Houbové království, jehož vládkyni, princeznu Peach, by si navíc rád vzal za manželku. Věčný smolař Luigi po své životní jízdě skončí právě v Bowserově spálené zemi, kde je okamžitě zajat poskoky zdejšího krále. To Mario má mnohem větší štěstí, protože království princezny Peach, kam dopadne, vypadá jako ráj nejen pro houbaře. Peach je navíc fajn holka bez princeznovských manýrů, a tak když se Mario dozví, jaké jí hrozí nebezpečí, okamžitě se jí rozhodne pomoci. Zvlášť když přitom bude moci zachránit i milovaného bratra Luigiho. Zapomíná přitom jaksi na to, že rozhodně není žádný hrdina a že to nejstatečnější, co dosud udělal, bylo utažení povoleného kohoutku. Jenže když jste Super Mario, tak se žádných překážek nebojíte. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 4

Recenze (311)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Tá hra bola kedysi lepšia, to sú super nostalgické spomienky. Ale len kvôli nim a peknej animácii nevidím film ako skvelé dielo. V skutočnosti ak nie ste Super Mariovym fanúšikom, film nemá čo extra ponúknuť. Je tu štylizovaná animácia a živý soundtrack, na druhej strane jasná pripútanosť k hernej verzii, kde sú aj malé, vedľajšie či jednoduché postavy ponechané vo svojej prostote a ich potenciál nebol využitý, hoci mohol. Je to však najzarábajúcejší film roka a ja pri 1,3 miliardovom úspechu môžem len sklopiť uši. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele

A začalo to tak dobře! V úvodní koupelnové pasáži jsem se smála jako blázen. Bylo to fakt skvělý. Jenže potom přijde na scénu princezna a já začala ztrácet pozornost. A to píše někdo, kdo byl v kině i na Tlapkový patrole! A byl z toho míň utahanej než z Maria. Protože od druhé poloviny se to všechno tak nějak začne opakovat. To by mi nevadilo. Kdybych se alespoň u toho smála stejně jako na začátku. Jenže to se nestalo. Bohužel... ()

Reklama

gogos 

všechny recenze uživatele

Je to barevné, vcelku vtipné, pořád se něco děje, má to šťávu, tempo a dobrou akci. Bylo to synovo první kino a i já jako zasloužilý otec jsem si užil tu spoustu odkazů na mé mládí strávené u videoher s Mariem. Celý film je protkán i výborným soundtrackem a myslím, že je tak snímek ideálním nejen pro malé caparty, ale i současné třicátníky až čtyřicátníky. Bavil jsem se a užil jsem si to... ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Bylo to barevné, pořád se něco dělo, bylo to dětské a ne infantilní, nebyly tam momenty, kdy by se divák cítil za tvůrce trapně, děti se bavily ... moje drahá polovice usnula po patnácti minutách a občas ji ze spánku vytrhl stisk malé pacinky naší slečny dcery. Já očima postrkovala ručičky hodinek k času toužebně očekávaněho konce. ()

BrooksW.Here 

všechny recenze uživatele

"Mamma Mia!" _____________ Herného Super Maria mám hrozne rád, je to legendárna nadčasovka, ktorá len tak ľahko neomrzí a na jeho animované spracovanie som sa už dlhšiu dobu naozaj tešil... A musím povedať, že nie som ani trochu sklamaný! Ten film má parádne tempo, vďaka ktorému to ubieha veľmi rýchlo a musím sa priznať, že som sa skoro celý čas pozerania naozaj slušne bavil. Má to síce aj slabšie miesta, ale to mi v konečnom dôsledku takmer vôbec nevadilo. Ako nadšený fanúšik pôvodnej hry som si skutočne užíval každý jeden easter-egg a odkaz a aj keď je animovaný Super Mario určený skôr pre mladšie publikum, tak ja som si ho výborne vychutnal a vôbec by mi nevadilo pozrieť si ho znovu... Dávam 7,5 zelených trubiek z 10, ja jednoducho nemôžem dať menej, prial by som si viac takýchto oddychových feel-good animákov... ()

Galerie (60)

Zajímavosti (36)

  • Na konci filmu hraje píseň „Mr. Blue Sky“ od Electric Light Orchestra, kterou začínal film Strážci Galaxie Vol. 2 (2017). Na obou filmech se nějak podílel Chris Pratt – ve Strážcích hrál hlavní postavu Star Lorda a v tomto filmu propůjčil hlas Mariovi. (SpiderBoy)
  • Diskuna, maskota herní konzole Family Computer Disk System (vydáno pouze v Japonsku), lze spatřit na značce v Brooklynu. (petr.koca)
  • V salónku zákazníků, kde se Mario a Luigi pokoušejí opravit umyvadlo, je k vidění socha Pikmin z Nintendo série „Pikmin“. (petr.koca)

Související novinky

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (více)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Čtvrtá, ani začátek páté fáze marvelovského univerza mírně řečeno nenadchla, od vyvrcholení trilogie Strážců Galaxie, které na plátna dorazilo ve čtvrtek, se nicméně očekávaly velké věci. A film,… (více)

Reklama

Reklama