Reklama

Reklama

Super Mario Bros. ve filmu

  • USA The Super Mario Bros. Movie (více)
Trailer 1

Sourozenci Mario a Luigi sní o tom, že povedou nejlepší instalatérskou firmu v New Yorku, což jim zatím moc nevychází. Možná právě proto jsou ochotní vrhat se i do úkolů, které jsou zjevně nad jejich nepatrné síly. Chuť jít do všeho po hlavě se jim nevyplatí ve chvíli, kdy vlezou do podezřele vypadající obří zelené trubky a pár vteřin nato se jí nekontrolovatelně řítí „kamsi“. Na druhém konci potrubí na ně čeká fantastický svět, jehož obyvatelé právě řeší dost podstatný problém. Ohavný ještěr Bowser, král jednoho ze zdejších království, se totiž rozhodl silou ovládnout všechny ostatní říše. V hledáčku má především Houbové království, jehož vládkyni, princeznu Peach, by si navíc rád vzal za manželku. Věčný smolař Luigi po své životní jízdě skončí právě v Bowserově spálené zemi, kde je okamžitě zajat poskoky zdejšího krále. To Mario má mnohem větší štěstí, protože království princezny Peach, kam dopadne, vypadá jako ráj nejen pro houbaře. Peach je navíc fajn holka bez princeznovských manýrů, a tak když se Mario dozví, jaké jí hrozí nebezpečí, okamžitě se jí rozhodne pomoci. Zvlášť když přitom bude moci zachránit i milovaného bratra Luigiho. Zapomíná přitom jaksi na to, že rozhodně není žádný hrdina a že to nejstatečnější, co dosud udělal, bylo utažení povoleného kohoutku. Jenže když jste Super Mario, tak se žádných překážek nebojíte. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (305)

luka4615 

všechny recenze uživatele

Neurážející videoherní adaptace až po okraj napěchovaná skrytými i zcela očividnými odkazy, která ale místo nějakého smysluplnějšího budování univerza raději předkládá prvoplánový a vykořeněný příběh. Je to vážně veliká škoda, jelikož potenciál tohoto snímku byl určitě daleko větší, než jsme vlastně ve finále dostali. Avšak za zmínku zde vyjma všudypřítomných easter-eggů stojí pouze výtečná záporná postava Bowerse (epický Jack Black!) a princezna Peaches, která se i ústředním hrdinům navzdory stala hlavním spojovacím článkem celého počinu. Pokud tedy máte rádi ikonické videoherní postavy, tento snímek by ve Vašem filmovém výčtu určitě chybět neměl. PS: Nejlepší postavou celého filmu je dle mého názoru depresivní modrá hvězdička, jejíž nihilistické smýšlení je něco naprosto dokonalého! „In an Insane World, it is the Sane who are called crazy.“ ()

gogos 

všechny recenze uživatele

Je to barevné, vcelku vtipné, pořád se něco děje, má to šťávu, tempo a dobrou akci. Bylo to synovo první kino a i já jako zasloužilý otec jsem si užil tu spoustu odkazů na mé mládí strávené u videoher s Mariem. Celý film je protkán i výborným soundtrackem a myslím, že je tak snímek ideálním nejen pro malé caparty, ale i současné třicátníky až čtyřicátníky. Bavil jsem se a užil jsem si to... ()

Reklama

William_ 

všechny recenze uživatele

6/10. Je to barevné, plné akce, easter eggů a to vše zabalené v poslouchatelném soundtracku, který dává připomenout na staré vypalovačky z osmdesátek, ale najdete tu i pár nových vlastních songů. Že by to byla taková pecka kterou bych si pouštěl každý rok, tak to rozhodně nehrozí. Příběh je čitelný a naprosto předvídatelný. Humor je často dětinský ale své publikum si našel (viz. tržby z kin). Takže suma sumárum nadprůměrný animák co rozhodně neudělal ostudu své videoherní předloze a být o několik let mladší, napral bych tam i tu čtvrtou hvězdici. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Nic geniálního, ale fajn nápaditých a zábavných 90 minut. S Mariem na Gameboyi jsem vyrostl, ale i tak si nemyslím, že bych byl nějaký ultrafanda lore a dost věcí jsem si musel hodně vzpomínat. I tak tam bylo  dost hodně fajn pomrknutí. Mám menší výtku k dabingu, vedlejší postavy asi OK, ale konkrétně k Prattovi v hlavní roli. A tím nemyslím připomínky k rase od retardovaného Johna Leguizam, který neví, že Italové nejsou Latinos. Ale hlasově byl Chris jednoduše slabý a byl tam jenom za jméno, ať se na mne nikdo nezlobí. Takový Bill Jader by byl násobně lepší. Hodně fajn nenásilných 7/10 Komerční úspěch je zasloužený. ()

CatcherBlock 

všechny recenze uživatele

Svěží...... Krásný a doslova natřískaný nápady a dechberoucí akcí a vtipem.... několikrát jsem se přistihl, jak se s malou směju na celý kino.... boží. Universal potvrzuje, že momentálně nemá na poli Animace konkurenci a přeju mu to. Úžasný, sympatický postavy v čele s absolutně dokonalou a krásnou princeznou, kterou prostě nemůžete nemilovat. Bratrská dvojka Mario s Luigim perfektně vyvážená/ A dojemná, citově velkolepá Flashback scéna, kdy jako malý děti se na pískovišti ochraňujou před tím hajzlem mě dostala... Tohle mělo všechno a hrozně se to povedlo, 90% -------- soundtrack roku! ()

Galerie (60)

Zajímavosti (35)

  • Spike, bývalý šéf Maria a Luigiho, pochází z videohry „Wrecking Crew“ z roku 1984, kde je záporákem hry. (petr.koca)
  • Mario hraje na herní konzoli Nintendo Entertainment System, která se objeví i v závěrečných titulcích. Mimo jiné právě na této herní konzoli vyšla první videohra „Super Mario Bros.“. (Petr.Pe.8627)
  • Film celosvetovo zarobil takmer 1,3 miliardy dolárov, čím vytvoril viacero rekordov, vrátane najväčšieho celosvetového otváracieho víkendu animovaného filmu a najlepšie zarábajúceho filmu podľa videohry. Stal sa tiež najlepšie zarábajúcim filmom roku 2023 a štvrtým najlepšie zarábajúcim animovaným filmom histórie po Leví kráľ (1994), Ľadové kráľovstvo II (2019) a Ľadové kráľovstvo (2013). (Arsenal83)

Související novinky

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (více)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Čtvrtá, ani začátek páté fáze marvelovského univerza mírně řečeno nenadchla, od vyvrcholení trilogie Strážců Galaxie, které na plátna dorazilo ve čtvrtek, se nicméně očekávaly velké věci. A film,… (více)

Reklama

Reklama