Prostřednictvím několika smluvených prostředníků se do Československa, konkrétně do Karlových Varů, pašují drogy ze Západního Berlína. Jedním z významných členů zločinecké organizace je elegantní Eva Krausová (J. Březinová). Ani příslušníci české bezpečnosti však netuší, že je to ve skutečnosti pracovnice naší kontrarozvědky. Díky jejím informacím mohou kriminalisté, vedeni podplukovníkem Kořánem (J. Vinklář), spustit masivní akci, zaměřenou proti pašerákům, českým překupníkům i samotným narkomanům. Přítomnost tajných policistů mezi „mravenci“ však nezůstane dlouho utajena a šéf pašerácké bandy vyšle do Československa nájemného vraha, který má za úkol zneškodnit všechny zúčastněné osoby… (Česká televize)

spiritus

Je to zkrátka tak. Když jsem ten film zhlédl poprvé (cca rok 87), tak jsem byl naprosto zaujat drsným dějem, vraždami, akcí...v té době film označený velkou hvězdou (nepřístupný mládeži) by se dneska mohl klidně vysílat po kačeřích příbězích v sobotu ráno...Holt doba pokročila a dnes se tomu už můžeme akorát zasmát...Ale čistě z nostalgie dávám ** , což si myslím že je až moc... ()

Tsunami_X

Valutami prolezlé Karlovy Vary jako hlavní tranzit pro distribuci smrtícího prášku po naší republice, zahraniční zabijácké eso s českými kořeny, honička se sodovkářským vozem, nesmrtelný Rudolf Hrušínský ml. (po dvou hodinách ve vaně je po škrcení zase jako rybička), Láďa Mrkvička v klíčové gore scéně československé kinematografie, uvědomělý hlídač mužstva a morálky Vinklář a dvojrole (!) Jana Kanyzy. V první chvíli se mi nechtělo věřit, že to nerežíroval Dušan Klein, ale teď už vím, že to chci vidět znova, a to ideálně na začátku července v sále hotelu Thermal. A dám si k tomu nejmíň dva cukříky. ()

Radim

Nevím to jistě, ale předpokládám, že autor nechtěl stvořit komedii - celkem často jsem se totiž smál, až jsem se za břicho popadal. V dnešní době je socialistický pohled na drogovou problematiku opravdu mimo. Když k tomu přidám příšerné akční scény, hysterické herecké projevy a hloupoučký scénář, nechápu, proč takovýto film ještě někdo pouští. Jednu hvězdičku dávám jen za to, že film je svým způsobem dokumentem své doby. ()

Radko

Feťákova milenka rekapituluje život: "Když jsem ho poznala, měla jsem všechno: nábytek, lyže, svetry, pár šperků... ...a taky vkladní knížku. Rozumíš? Taky vkladní knížku." Zasneno-túžobne spomína na vlastníctvo vkladnej knižky. Za socíku v tomto smere narkomanom ruže nekvitli. Peniaze z knižiek sa bleskom zmenili na štof. Za kapitalizmu ale vkladnoknižný snivý prameň feťákom vysychá úplne. Dôkazom je správa z 20. 8. 2020, zo stránky webnoviny.sk. Titulok znie:"Vkladné knižky na Slovensku od októbra definitívne končia" Okrem scén, spomenutých v komentároch, som si všimol dve, doteraz nespomenuté: 1. Pri prekračovaní štátnej hranice z NSR do ČSSR p. Krausovou si nemožno nevšimnúť, že jedným z najmasovejších vývozných artiklov do Západného Nemecka bola drevná guľatina - na hranici stojí v zábere spústa plne naložených kamiónov s kmeňmi ihličnanov. Vec, ktorá bola rovnako pálčivým negatívnym javom v socializme, a je ním aj dnes Prečo si nenecháva štát roky si vysoko kvalitné drevo pre vlastné spracovanie? ale podvodnými kšeftami umožňuje vývoz najcennejšej suroviny za lacný peniaz do zahraničia, kde ho spracujú na drahý nábytok, dovážaný čiastočne za drahé valuty predaj zase do ČSSR? 2. Aj za socializmu bolo možné v oblasti barovej zábavy napodobniť prvky zábavných show, dokonca s anglickým názvom. Tu ide o umelecké duo Mária and Ladislav, v ktorom Ladislavom je herec Ladislav Mrkvička, vrhajúci z diaľky na partnerku nebezpečne blízko tela sadu dlhánskych plochých nožov. ()

zette

Mne se film libil dost. Myslim si, ze scenar nebyl uplne nejhorsi a postava najemneho vraha byla genialni. Rychle si nevybavim v ceskem ci ceskoslovenskem filmu " vetsiho " zaporaka. Vinklar me ale strasne vadil, stejne tak i vykresleni narkomanu nebylo nejstastnejsi. Hrebicek do rakve byl i komentar nemeckeho drogoveho bosse jak chvali nasi policii:-). Vzhledem ke spatnemu hodnoceni zde pridavam hvezdicku, ve filmu je spousta zajimavych postav a dej ma spad, ktery nenudi. ()

• Jan Kanyza ve filmu ztrárnil dvojroli, příslušníka VB a člena drogové skupiny. (M.B)
  • V roli punkáčů-feťáků se objevili Petr Hošek z punkové skupiny Plexis a Jan Peterka z Mrtvých miminek. Za natáčení dostali 100 korun. (HONXX)