Docent Stehlík se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou. Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný Dvojčata budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu. A možná že nejen u jedné vraždy (Česká televize)

lu1

Tak skvělé obsazení a taková nuda. Navíc se postavy povětšinou chovají úplně nereálně, Vetchý bezdůvodně  na všechny řve jak ženská v zajetí PMS, Ramba by s takovým chováním na kriminálce ani nevařila kafe…Taclík už je parodie na sebe sama…a Ivan Trojan tomu všemu přihlíží se soucitným klidem. Škoda. ()

maara666

Jestli se takhle chovají všichni policajti, tak je třeba začít propouštět. Např. Ramba má někam odvést dokumenty, místo toho jede do lesa a začne si sama vyšetřovat vraždu, na jejíž vyšetřování není přidělena. Krom toho se chová jako "rebel bez příčiny". Trojan je akademický outsider, ale Vetchý najednou začne mít překvapivě zájem o jeho psychologické profily a tak by se dalo pokračovat dále... ()

sparrow1

Rambo je hrozně nesympatická ale Trojan je fajn. A Vetchý jak ho mám rád tak tady hraje to samé co v 1. oddělení vůbec žádný rozdíl. ()

tuctovychlap

spokojenost..celá série za 80 %..až na uřvanou pipinu..takže..Ramba, Ramba, to chování je hanba..a dvojče Hádek jako polda není schopen zapamatovat si EVČ auta..? probůh..! ()

OtokPag

Docent Trojan pobavil, jeho táta rozchechtal: “policejní rodina je základ policejního státu.” 👍😂😂 Rozhodně nemůžu souhlasit s názorem, že je to nuda. Těším se na příští díl. ()

Generi

Postava Terezy opravdu uřvaná a nervní - slyšela jsem ji v nějakém rozhovoru se vyjadřovat, jak má konečně příležitost víc než "přicmrndávat" a asi si to vyložila tak, že bude nesnesitelně akční. Celou dobu mi vadila. ()

Donnar odpad!

Jestli to měla být parodie, tak byla zatraceně špatná. Vážně se to rozhodně brát nedá. Nebo vážně u kriminálky pracují lidi, kteří se chovají takhle příšerně? ()

Johny44

První díl má zatím  ne úplně nezajímavý rozjezd,  trošku detektivka, trošku parodie, obě polohy se střídají. Zvrhnout se to může na obě strany. Může z toho být docela nuda, když nitka příběhu nevystačí na 3 dlouhé díly a parodie omrzí. Nebo to dostane další grády a budeme netrpělivě čekat na závěrečný díl. ()

milos.bradik

Naprosto mi to sedlo. Ramba to sice hraje trochu ve stylu amerického Ramba, ale co už s ní. Jinak je to výborné. Vynikající Trojan, který si zachovává klid a Vetchý stejně skvělý jako v Případech 1. oddělení. Dvojčata tomu dodávají humor a ten policejní doktor taky sedí. ()

GoodStenly

Nesoulad scén, T. Ramba se opravdu chová jako naegovaný protekční fakan, když se může ozvat vezme zpátečku, z čehož asi dostane menses a v následující scéně chce všechny postřílet, fakt na jednu mezi oči... , je to jak přes kopírák (seriál z roku 2018 "Profesor T"), velké zklamání na první díl. ()

vlcekmirek

Minisérie pana Stracha mám docela rád, jsou celkem dobře napsané, svižné a napínavé. Tentokrát se ale něco pokazilo. První díl jsme dokoukali s přemáháním, byla to nuda a Vetchého neustálé řvaní a povyšování se nad ostatní bylo nesnesitelné. V mládí patřil mezi mé oblíbené herce, ale roztomilý čertík se nějak vytratil a zůstal tu namyšlený arogantní a nesympatický nadutec. (A nějak mám čím dál větší podezření, že to nemusí ani moc předstírat, ale to netvrdím stoprocentně. V civilu se moc neprezentuje.) Ale nejde jen o Vetchého. Jestli jsem to správně pochopil, Tereza Ramba má být ta chudinka šikanovaná inteligentní mladá žena, která na konci všem ukáže, jak je skvělá. No, možná jo. V prvním díle ale působila spíš dojmem nevychovaného a rozmazleného spratka, ignorujícího jakékoliv autority. Navíc dost nesympatická. Vyloženě na facku. No a Trojanův docent. Sebestředné nemehlo, ani se nedivím, že se po něm ostatní vozí. V podstatě jsem nepřišel na to, proč bych měl někomu z hlavních postav fandit. Skupinu veskrze nesympatických postav trochu (ale fakt jen trošičku) narušují "dvojčata", ale na atraktivitě to prvnímu dílu moc nepřidalo. Nevím, jestli se mi vůbec bude chtít dokoukat to do konce. Navíc, opraváři konvektomatů byli tak nenápadní, že už mě rozuzlení vlastně ani moc nezajímá. ()

maxim77

Ani jsem nevěděl, že Ramba o které se člověk dozví jen z bulváru je tak dobrá herečka. Je na facku i když jen řídí auto. Taclík taky super, prostě policajt k zulíbání. ()

tehol

Typická strachova picovina, preafektovane herectví, radobyvtipny "humor", nulová invence v kamere/rezii, vyloženě toxicke postavy. Samozřejmě jako by se to odehrávalo v roce 2005, vylozene mě pobavilo, jak tam pobíhají s mapou v ruce a hledají na ni místo cinu ()

Brukev

Strachův režijní rukopis se nezapře. Potud dobře. Ale scénář a napsané postavy mi dělají problémy. Kozákův křik mi nevadí, nervózních šéfů jsem zažil dost. Tím spíš, že časem si to s manem docentem sedlo. Co ale nechápu, je postava Terezy Ramby. Holka, která pracuje u PČR, ale nezná opravdu elementární postupy? Docent ji vyrazí od zkoušek, jak sama říká, díky tomu ji vyrazí ze školy, ale ona mu to tak rychle zapomene? Reálně by taková emočně labilní k*áva dala tohle kolegovi vyžrat xkrát za den. Dále se ohání tím, že je protekční, díky otci. Druhým dechem ale říká, že otce vlastně nemá, navíc se dozvíme, že i onen politik se o ni nezajímá. Postupy nedodržuje, ohrožuje proces vyšetřování, ale přesto se jí nikdo nedokáže zbavit? C´mon,... Uvidíme, jak se to rozjede, jako nedělní oddechovka budiž, ale prostě některé postavy nejsou napsány uvěřitelně. ()

Dobry_clovek

Uprimne, spis to vypada jako parodie na kriminalku. Jediny Trojan hraje trochu civilne, zbytek je extaze preafektovanosti a spatnych dialogu. V kombinaci s mizernou rezii a prisernou hudbou jde skutecne o velmi levne podivani. ()