Slepá spravedlnost (TV film)

Blind Justice

Slepá spravodlivosť

Akční / Western

USA, 1994, 85 min

Brutální a stylový western, možná nejlepší, který jsem viděl od konce 70. let. Není to příliš podobné Baldiho Blindmanovi, i když spoustu motivů ze spaghetti westernů tam najdeme (ucho, ukřižování, spoustu flashbacků...). Není kladné postavy, brutální bandité proti neschopné a nabubřelé armádě, nechybí zrádný kněz, týrající indiánského šamana. Assante je vynikající, sype ze sebe jednu hlášku za druhou a nejen on. Skutečně polozapomenutý klenot. "Jak máš rád svoje vejce, synu? Míchané?"(24.10.2014)

Já mám pro westeny slabost. Zvlášť pro ty trochu jiné ... A Armand Assante je prostě -musím to napsat, ač to nerada používám- cool. Nehledě na to, že tu člověk ani nenajde moc otřepaných klišé. No nemyslím tím sice tu střelbu od boku poslepu, ale spíš zaujmou ujeté vedlejší postavy, nejednoznačnost charakterů (kdo je vlastně hodnej a kdo ne), a totálně jetá hudbička.(8.1.2005)

V celku zajímavý western. Některé věci jsou sice dosti přitažené za vlasy, někdy je však dosti tvrdý a realistický. Armand Assante má dostatečnou dávku charismatu, aby na sebe strhl pozornost. Potěší spoustu netradičních motivů, a nějaké scény připomínající italowesterny. Jen škoda těch několika nevěrohodných scén. Ale jo, dobrý to je.(31.7.2006)

Hodně průměrnej western, sice nápad s skoro slepým pistolníkem neni úplně špatnej, ale Richard Spence z toho nedostol to co se z toho dosta dalo. Všechny ty přestřelky, byly stejný a ničim ozvláštněný a ani Armand Assante neby zrovna dobrej, ale to neznamená že by byl úplněi špatnej, prostě zapad do šedi tohoto filmu. Co se týče příběhu, tak ten jsem už viděl asi stokrát a ničim mě nepřekvapil, ale zase na druhou stranu jsem se nějak zvlášť nenudil a skouknul jsem to bez větších potíží, takže pro mě to je průměrnej film a proto průměrný hodnocení(18.6.2005)

• Pohrobek

Je asi pravdou, že žánr westernu je silně vyčerpán, že moc nového již nemůže nabídnout, a tak zkouší experimentovat, jak to jenom jde. V tomto filmu se proto můžeme setkat už asi s přepísknutým experimentem, a to s téměř slepým pistolníkem, který přepadává přes zábradlí, neví, zda sklénka na stole stojí správně či obráceně, avšak na potkání složí tři cvičené pistolníky střelbou takřka od boku. Avšak film obsahuje docela slušnou porci nadsázky, díky níž se na to dá koukat (šílený indiánský medicinman, šavle v namyšleném veliteli kavaleristů + několik slušných slovních vtípků).(5.1.2005)