Asterix dobývá Ameriku

• Německo Asterix in Amerika (více)

Asterix a Obelix se vydají zachránit mága Getafixe, který byl Římany vystřelen na kraj světa. Potřebují totiž jeho medicínu, ve které je ukryta jejich síla. Na své pouti se dostanou do Ameriky, kde bojují s Indiány, zachrání náčelníkovu dceru před splašenými bizony, porazí největšího bojovníka kmene a osvobodí dva přátele od mučednického kůlu. Najdou také Getafixe, o jehož medicínu usiluje místní kouzelník, aby dosáhl neomezené moci. Po všech strastech se dostanou všichni domů, kde zachrání vesničany a Caesara pošlou tam, kam patří. (oficiální text distributora)

MRPitivier

Němečtí režiséři by doopravdy neměli kopírovat francouzské filmové klenoty! Asterix by se měl vrátit zpět do sladké Francie, tam kam patří! Není to nejhorší, ale klasické vtipné francouzské scény zde hodně postrádám! ()

AshT

Rozhodně nejslabší díl Asterixe a ten šílený dabing mi dodnes hučí v uších tohle byl velký omyl. ()

Arccos

Slabý odvar komixu jako od Disneye. K tomu příšerná hudba. Jiná jména postav (zajímalo by mě, jestli za ignoranta byl překladatel nebo už filmaři). ()

monty.cl

Tak Asterix mě poprvé nepotěšil-nejen že se některé postavy jinak jmenují, což je docela zavádějící a kazí to výsledný dojem, ale i jako celek to moc nefunguje...Nejslabší příspěvek do serie o Asterixovi, a i když jsem fanoušek tohoto válečníka z Galie, tohle je slabých 50% ()

Galenius

Jak už napsali mnozí, snad nejslabší animovaný Asterix. Chybí mu humor předcházejících dílů, nehledě na dabing, nad kterým mnozí zapláčou. Postavy se náhle jmenovaly jinak, než v jiných dílech (pejsek se náhle z Idefixe stal Dogmatixem, Panoramix se stal jakýmsi Ketafixem nebo jak). ()

megajalec

Toto nie je Asterix! Príšerný dabing, zmenené mená, príbeh poskladaný z predchádzajúcich, absencia humoru...Nasilu urobený diel, priživenie sa na mene Asterix a Obelix ()

Kilos35

Hrůza .. Naprosto bez vtipu a šmrncu. Zanikly základní prvky které dělají asterixe božím. A co teprve ten český dabing (Idefix a Panoramix maji uplně nova jména) a Obelix mluví jako kdyby měl v zadku naběračku od kouzelného lektvaru .. ()

blondboss

Celkovo majú u mňa všetky tieto asterixovské príbehy zhruba priemerné hodnotenia, ale toto bolo ešte o čosi horšie. Asi to bude naozaj tým, že sa toho chytili Nemci, ktorí tomu nedali tú správnu šťavu a ktorí tak trošku možno ani nepochopili podstatu toho pravého galského humoru. Príbeh trápne nalinkovaný, pričom Amerika je tam spojená výslovne s pár Indiánmi. To je hádam aj pre deti primálo. Slabý podpriemer v rámci žánru. 40 % ()

yarghoul

Když jsem během prvních pěti minut zjistila, že se postavy jmenují jinak než obvykle, tak jsem z toho naštvání radši usnula. ()

Mikec007

Samotnej příběh mi přijde dost nic moc a když se k tomu připočítá to, že kromě asterixe a obelixe neměl nikdo svoje původní jméno (druid Getafix, pejsek Dogmatix nebo třeba i bůh není Tutatis ale Teutas), což mi teda na zážitku taky moc nepřidalo. Prostě celkově docela nuda... ()

v.indruchova

Asi nejslabší ze všech animovaných filmů ale Astelix. Kde se vytratil ten úžasný humor? Bylo to úplně jiné jako starší klasické příběhy, jiná atmosféra. Animace je povedená. Hudební nevhodné, nudné, musela jsem to přetočit. S tímhle tématem se dalo pracovat, mohla to být bomba, ale není. Nečekala jsem nic moc a přesto jsem zklamaná. Není to úplně tak, ale můžeme říci čím novější tím horší, až na pár dílů. Nejlepší byl 12 úkolů pro Astelixe tam se autoři pěkně vyřádili. Nezasmála jsem se ničemu. Jediná věc, která byla úsměvná, když se piráti tváří jako kokosy, aby se jich Galové nevšimli. Bohužel poslední Astelixovo dobrodružství si stojí tak, že když jej neuvidíte o nic nepřijdete. Měla jsem tu čest, že jsem si to stáhla ve slovenčině, což se moc nepovedlo. Nechápu, že vedlejší postavy měli jiná jména něž v komikse i starších filmech? ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()