Asterix dobývá Ameriku

• Německo Asterix in Amerika (více)

Asterix a Obelix se vydají zachránit mága Getafixe, který byl Římany vystřelen na kraj světa. Potřebují totiž jeho medicínu, ve které je ukryta jejich síla. Na své pouti se dostanou do Ameriky, kde bojují s Indiány, zachrání náčelníkovu dceru před splašenými bizony, porazí největšího bojovníka kmene a osvobodí dva přátele od mučednického kůlu. Najdou také Getafixe, o jehož medicínu usiluje místní kouzelník, aby dosáhl neomezené moci. Po všech strastech se dostanou všichni domů, kde zachrání vesničany a Caesara pošlou tam, kam patří. (oficiální text distributora)

Flego

V nemeckej produkcii akosi vymizol ten správny asterixovský duch... Hoci je tempo vcelku rýchle, absentuje tu humor a galská poetika, na akú sme zvyknutí. Škoda. ()

Xeelee

Můj první animovanej Asterix. Podle mě animace ještě docela ušla, ale humor německýho Asterixe je poněkud křečovitej a dobrodružství v Americe se změnilo v tupou slaďárnu o Pocahontas. Navíc to co funguje u Římanů vyznívá u jednoho nebohýho indiána, kterýho Obelix pořád mlátí, dost trapně. Děj je klasiskej a bez pořádnýho nápadu, takže jsem měl po prvním hraném Asterixovi dojem, že už jsem většinu scén viděl nejmíň stokrát. Navíc tomu všemu nasazuje korunu otřesnej dabing, kde dokonce zapomněli přeložit pár jmen. ()

ARI50

Líbi se mi tahle kreslená verze hodně a příběhy jsou pořád výborné dokonalé musím chválit a zase děkovat. ()

maseer2

jednoznačně nejhorší kreslený Asterix (Asterix a Vikingové jsem neviděl), nicméně i tak celkem v pohodě koukatelný ()

Terva

Pátral jsem zda se jedná o komiksovou předlohu a ... ano, tento sešit také existuje. Dějově je to však otřes. ()

corpsy

Na Americkom kontinente, akosi nieje až tak vtipne,ako som čakal. Dobrodružstvá galských šibalov, tu strácajú tempo. To neznamená, že sa človek nepobaví. ()

gogos

No to bylo strasny... Velmi zvlastne nakresleno, postavy maj jiny jmena a ten hruznej dabing!!! Za par povedenych vtipku davam 2* ()

SarumanKo

Obyčajný príbeh o bijcoch z Galie, tentoraz v indiánskom prostredí. Prídu, skamarátia sa, zajmú ich, prebijú sa, zachránia koho sa dá a idú domov + trošičku lásky, intríg a hláškovania. Zív. Asi najnudnejší animák o Asterixovi. Výizuálne celkom ok, no príbehovo už nie. Ani táto séria sa nezbavila klišé a v deväťdesiatych rokoch jej, zdá sa, došiel dych. Time for Vikings! (50%) ()

blackrain

Po tom, co jsem se dozvěděli, že země byla placka stejně jako pizza, tak jsem se dozvěděli jak byla dobyta Amerika a že ji objevili Galové, kterým k tomu dopomohli samozřejmě Římané. Také kdo jiný, že? Když ty dva národy se neměli v lásce a pořád spolu tak nějak laškovali. Já se nedokážu rozhodnout, jestli mám radši kresleného Asterixe nebo hraného. Obě podoby mají něco do sebe. Vadilo mi, že některé postavy se jmenují jinak než jsem byla zvyklá, ale stejně je to zábava. ()

kaylin

Asterix, který už jde hodně mimo mě. Příběh se snaží být pěkně ujetý, aby se zdálo, že je to vlastně super nápad, ale tohle je prostě jenom praštěné a navíc i ohrané. Jedna postava v příběhu - a je to Říman - řekne, že bez nápoje by galská vesnice nebyla nic. No, co si budeme povídat, je to pravda. Nebýt Asterixe, Obelixe. Panoramixe a Idefixe, je ta vesnice opravdu jen příšerná snůška osůbek. Navíc jsem viděl v odporném českém dabingu. ()

OG_Swifty

Gemini píše, že Asterix dobývá Ameriku mu přijde jako Disneyovka. Když se nad tímto tvrzením zamyslím, asi na tom leccos bude. Přesto to pro mě osobně není mínus a toto animované zpracování je asi moje nejoblíbenější ze všech Asterixů (nevím, jestli tam nehraje roli velmi dobrý hudební podkres nebo Obelixova lovestory). ()

Katarine

Z těch animovaných Asterixů jsem viděla asi stokrát Asterix a překvapení pro Cézara. Možná proto mě tenhle skoro nebavil. O hodně hodně hodně slabší, škoda :( ()

Cl3ricK

Ano souhlasím s většinou, toto je nejhorší díl s Asterixem. Hlavně, co mi vadilo byla uměla hudba, nevtipné situace a nevím z jakého důvodu maji všichni hrdinové jiná jména krom ústřední dvojice. Animace se mi taky kdoví jak nelíbila. Doufám, že se za tohle zprznění Němci Francouzům veřejně omluvili. ()

Little bear

Z Idefixe udělali Dogmatixe, Obelix je nadabovaný jako kdyby měl přiskříplý koule, celkový dabing je příšerný a děj stojí za prd. Slabé 3* :-/ ()