Asterix a Kleopatra

Asterix a Kleopatra

Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

Kleopatra přislíbí Césarovi, že mu postaví do tří měsíců velký palác, hodný jeho jména. Navrhnout a postavit palác dostane za úkol architekt Edifis, který ale sám ví, že je to úkol nad jeho síly. Rozhodne se o pomoc požádat druida Panoramixe, který se svými přáteli Asterixem a Obelixem vyrazí do dalekého Egypta. Úkol to nebude jednoduchý, protože César nijak netouží po tom, aby Kleopatra svůj slib splnila, a udělá vše proto, aby stavbu překazil... Začínám mít takový dojem, že už jsem ze všech Asterixů nějak vyrostl. Vzpomínám jak jsem ve studentských letech hltal komixy s Asterixem po desítkách, ale poslední dobou, pokud se dostanu k nějakému filmu, tak se až tak extra moc nebavím. Asterix a Kleopatra sice patří k těm lepším, ale i přesto víc než 3 hvězdičky ze svého hodnocení nevymáčknu...(4.10.2015)

Začátek je rozpačitý, písně zbytné, ale pořád vidíme slušně ztvárněný rozpohybovaný komiks, je to prostě Asterix s Obelixem, což se nedá říct o všech kreslených adaptacích,a to ani o těch s galskými hrdiny. Suma sumárum, není to špatné, obzvlášt, když uvážíme dobu, která od vzniku uběhla, ale komiks je přeci jen zábavnější. .(22.10.2015)

Já nevím, nemůžu si pomoci. Nikdy jsem nebyl velký fanda Asterixe a asi ani nebudu. Ale je pravda, že co začaly vycházet hrané verze, k těm jsem nějak cestu našel. Snažím se teď projít ty nejlépe hodnocené animáky s Asterixem a upřímně se tak nějak marně snažím najít to, co všechny tolik uchvátilo. Není hloupé, to netvrdím, ale nějak to asi není pro mě. Kleopatra příjemná, tradičně skvělý Caesar. Pobavila mě stávka zvířat :). Na můj vkus se tam moc zpívalo... Ano, lehké zklamání.(3.1.2015)

Nepatrím medzi veľkých priaznivcov Astérixa, ale tento diel je skutočne vydareným rozpohybovaním komixu. Postavičky sú jednoducho čarovné (my favorit - Cleopatrin lev), humor má to správne dávkovanie typických situačných gagov a naprostých absurdností (v hranej verzii dominovali len tie absurdnosti, kvôli čomu sa mi z nej stratila životnosť postavičiek) a proste osobitosť Asterixovských komiksov z toho dýcha jedna radosť.(27.6.2005)

"Proste ty triky jako vzdycky..." Nejen pirati se setkavaji s Asterixem a Obelixem v DRUHEM dilu filmovych adaptaci (puv. komiks z r. 1965 nese shodny nazev). Galska trojice v cele s Panoramixem se tentokrat vypravuje do Egypta, aby zachranila kuzi priteli architektovi, ktery musi na pocest Caesara postavit palac za tri mesice. Animace je uz vic na urovni sesitu (proti jednicce, kde byla kresba trochu odlisna) a celkove je dejove a vypravou tento dil bohatsi. Trochu mi lezly na nervy pisnicky, ktere me v cestine misty tahaly za usi, ale je to subjektivni. ### Co ale musim doporucit a jakoze miluju originalky: NEKUPUJTE DVD!! (u nas v posetkach od Filmhouse.cz). Original je formatu 4:3, kdezto na dvd je 16:9. Zpocatku mi to prislo na moderni televize super, ale jake bylo me zjisteni, ze je to pouze OREZ!, nikoli sirokouhla verze. Jinymi slovy sledujete horsi, zmensenou verzi filmu, nahore i dole seriznutou do formatu 16:9. I to bych jeste mooozna prekousnul (se zavrenyma ocima), ale to, ze se tato dvd verze cuka jak prase!, to uz je hanba a distributor by si zaslouzil kopanec vitekam. Ne, tohle je presne cesta, kdy pirati vyhravaji. Jestlize existuje remasterovana francouzska BR verze, nebo alespon pekna ceska televizni, a na ceskem ofic. DVD je umisten tenhle bastard, paskvil, nebo co to vlastne je....tak teda sorry, ale jdu to stahnout z netu. Takhle se video opravdu prodavat nema a kazi to pekny film. "U Osirise!" ###(1.1.2014)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)