poster

Asterix a Kleopatra

 • Francie

  Astérix et Cléopâtre

 • slovenský

  Asterix a Kleopatra

 • anglický

  Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

 • nash.
  **

  Ani druhý pokus s filmovou verzí mého oblíbeného comicsu nedopadl dobře. Tak jako se skvěle bavím nad stránkami comicsu, tak tady ten humor najednou nefungoval. Všechno včetně animace bylo těžkopádné, takže jsem jen ztěží udržel pozornost, hudební vsuvky byly otravné, navíc to trpělo jakousi podivnou infantilností, která těžce degradovala inteligentní předlohu. Zkrátka, pokud jde o Asterixe, zůstanu u stránek comicsu.(30.3.2013)

 • Artien
  **

  Patrně nejslabší článek celé série. Hudebně je velice nezdařilý. Animace jsou např. v porovnání s Překvapením pro Caesara opravdu ubohé a nepropracované. Strohý styl ubírá na přívětivosti a působí skutečně lakotně. Veškeré animátorské zkratky a triky jsou zde doslova vyždímány ze svých možností, tvůrci se nebáli opakovat některé i delší záběry jen zrcadlově překlopené, aby nemuseli vše kreslit znovu. Samotný příběh by vystačil na dobře propracovaných 20 minut.(28.2.2014)

 • jondzavid
  ****

  Nepatrím medzi veľkých priaznivcov Astérixa, ale tento diel je skutočne vydareným rozpohybovaním komixu. Postavičky sú jednoducho čarovné (my favorit - Cleopatrin lev), humor má to správne dávkovanie typických situačných gagov a naprostých absurdností (v hranej verzii dominovali len tie absurdnosti, kvôli čomu sa mi z nej stratila životnosť postavičiek) a proste osobitosť Asterixovských komiksov z toho dýcha jedna radosť.(27.6.2005)

 • MRPitivier
  ****

  Asterix a Kleopatra patří mezi klasické komiksové příběhy ze sladké Francie. Tentokrát pod vedením Panoramixe jedou Asterix a Obelix s Idefixem do Egypta pomoc Kleopatře v sázce s Cesaerem o postavení paláce pro římského císaře. Jen cesta do Egypta je obklopena vtipem a typickým francouzským humorem! Opět povedený díl!(30.11.2009)

 • mortak
  ****

  Jak říká papoušek: pořád ty stejné triky. Jenže fungují na jedničku a jsou podpořeny satirou na pracovněprávní vztahy ve Francii (ti Egypťané jsou blázni) - zajímavé, že ani po letech reformování, ani po zvolení Sarka se dodnes nic nezměnilo. Jen to zobrazení Kleopatry není politicky korektní - ty ženské stereotypy! Ex - ministryni Džamile S. by z něho naskakovala husí kůže.(27.10.2009)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace