Reklama

Reklama

Kleopatra, královna Egypta, se rozhodne, po hádce s Césarem, postavit velkolepý palác, aby dokázala, že Egypťané jsou dobří stavitelé. Stavbou pověří Neuminise, nepříliš schopného architekta. Má však jednu výhodu, jeho přítelem je druid z daleké země, ovládající různé kouzla. A kouzla jsou přesně to, co je potřeba na postavení velkolepého paláce do tří měsíců. Vydá se tedy za svým galským přítelem, Panoramixem. Ten pozvání neodmítá, a v doprovodu Asterixe a Obelixe se vydává na pomoc Neuiminisovi proti úkladům Césarovým, konkurence a koneckonců i hrdosti samotné Kleopatry. (TV Minimax)

(více)

Recenze (156)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tohohle filmu se chopili primo Goscinny a Uderzo a ze by to melo nejakej velkej prinos se moc rict neda. Ze zacatku je to totiz takovy divny az nudny, nastesti po nejakejch 20 minutach se to rozjede a pak zacne ta spravna zabava. Navic tu je i par muzikalovejch cisel a krome toho s Kleopatrou ve vane jsou paradni. Ze zacatku me to sice nastvalo, ale pak jsem se dobre bavil. ()

junxi91 

všechny recenze uživatele

Druhé pokračování dobrodružství malého a šikovného Asterixe, jeho nejlepšího kamaráda a siláka Obelixe a také mocného druida Panoramixe. Jako dítě jsem tyto animáky miloval a rád se na ně kdykoliv znovu podívám. Kleopatra se pohádá s Ceasarem a tak uzavřou sázku, že se jí povede postavit do tří měsíců palác v Alexandrii. Tento úkol zadá nešikovnému architektovi Numerobisovi, který dostane buď zlato, nebo bude hozen krokodýlům. A tak se Numerobis vydává hledat pomoc do Galie. Panoramix souhlasí s cestou do Egypta a přidají se k němu Asterix a Obelix. Obelixovi se podaří propašovat také Idefixe. Po cestě do Egypta se potkají s pirátskou lodí a tak se Obelix nenudí. Kleopatra tvrdí, že Numerobisovy stavby jsou pro smích těch, kteří v nich nebydlí. Numerobis má rivala Amonfobise, který chce s N. spolupracovat, což on odmítá, protože u krokodýlů by stejně skončil jen on sám. Amonbofis přísahá pomstu, a navíc je zraněn v N. domě. Amonbofis se chová jako odborový předák a přesvědčuje dělníky, že je Numerobis vykořisťuje, a těm se pak nechce stavět. Panoramix jim umíchá kouzelný lektvar a práce jde najednou o mnoho líp! Brzy dojdou kameny a stojí za tím opět Amonbofis. A tak se Galové vydávají za flotilou lodí, která přepravuje kamení, a při té příležitosti obdivují tisíce let staré pyramidy a sfingu, kterou Obelix připraví o nos. U pyramidy na ně zase čeká nastrčený průvodceKrukhut, který je uvězní hluboko uvnitř Velké pyramidy. Obelix sice dostane trochu lektvaru, ale jeho síla na uniknutí nestačí, naštěstí je však najde Idefix. A tak pošle Amonbofis na Galy piráty, a Obelix se při plavbě po Nilu opět nenudí. Amonbofis se pokouší Kleopatru otrávit koláčem s jedy, a její ochutnávač má z koláče nevolnost. Galové jsou uvěznění, ale Panoramix umíchá protijed, Galové díky tomu sní zbytek dortu a vyléčí ochutnávače, a jsou tedy omilostněni. Amonbofis a jeho poslíček Krukhut jsou za trest nuceni makat pro Numerobise jako dělníci. Kleopatra se raduje z toho, že vyhraje svou sázku s Caesarem, a ten je z toho znepokojen, a tak posílá na staveniště svého neviditelného špiona. Povede se mu zničit stavbu paláce a vyhrát sázku? A bude Caesar hrát fér? A co závěrečná hostina, spořádá Obelix hromadu divočáků? Uvidíme...Tento animák mám fakt hodně rád, nikdy se u něj nenudím a prakticky celou dobu se při jeho sledování bavím. A tak to má být! ()

Reklama

MRPitivier 

všechny recenze uživatele

Asterix a Kleopatra patří mezi klasické komiksové příběhy ze sladké Francie. Tentokrát pod vedením Panoramixe jedou Asterix a Obelix s Idefixem do Egypta pomoc Kleopatře v sázce s Cesaerem o postavení paláce pro římského císaře. Jen cesta do Egypta je obklopena vtipem a typickým francouzským humorem! Opět povedený díl! ()

AnniqueCh 

všechny recenze uživatele

Dětský animovaný seriál podle legendárních  komiksů  Francouzského spisovatele René Goscinny od něhož pochází také pro mně  oblíbenější Mikulášovy patálie, když vidíte podle svého oblíbence natočené filmy nebo seriály chcete jistě vidět další filmy nebo seriály podle něj. Musím říct že ani tentokrát mně tohle zpracování legendárních filmů podle legendárních komiksových předloh nezklamalo,  vždyť také vznikli v době kdy vznikali kvalitní umělecké záležitosti, tím spíš by mně mohli zklamat dnešní zpracování, a k tomu všemu ta průvodní hudba a náš prvotřídní Český dabing to prostě nemůže mít člověk nerad. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Býval, a okrajově i doposud stále, jsem fanouškem komiksové série o nepoddajné galské vesnici s udatně prostými hrdiny, a proto si nemohu nechat ujít ani zfilmovanou animaci. Film poskytuje více možností a jednotlivé složky dobrodružného příběhu lze dle autorových představ rozvádět do nejmenších podrobností. Válečníci Astérix a Obélix, druid Panoramix, vychytralý psík Idefix, pyšná panovnice Kleopatra, sebevědomý představitel nejvrchnější velmoci Caesar a zmateně svérázný stavitel Edifis ožívají v snad nejklasičtějším příběhu animované série. S nadhledem se ukájí v hravosti a spouští osobitý kankán pokoušejícího jídla, či magickou přípravu dortového překvapení. Zábava je více něž dostačující, rozveselí náladu, špičkuje a dobírá si. La Gloire d'Astérix, la gloire de l'Egypte! ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama