Asterix a Kleopatra

Asterix a Kleopatra

Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

"Stačí kanců pár, k tomu pivovar..." Není nad starou dobrou klasiku. Člověk se hned podívá zpět do dětství. Kam se hrabou dnešní animované filmy, tohle je někde úplně jinde. Je jen škoda, že už asi další v tomhle stylu nevzniknou. Ale kdyby jo, tak budu hooodně rád. Ale ne nic ve stylu vikingů hlavně!(7.8.2016)

• nash.

Ani druhý pokus s filmovou verzí mého oblíbeného comicsu nedopadl dobře. Tak jako se skvěle bavím nad stránkami comicsu, tak tady ten humor najednou nefungoval. Všechno včetně animace bylo těžkopádné, takže jsem jen ztěží udržel pozornost, hudební vsuvky byly otravné, navíc to trpělo jakousi podivnou infantilností, která těžce degradovala inteligentní předlohu. Zkrátka, pokud jde o Asterixe, zůstanu u stránek comicsu.(30.3.2013)

• Torgal

Na Asterixovi som vyrastal a na jeho dvanásť skúšok, trampoty v Británii či veľký boj mám len tie najlepšie spomienky, no tento film, ktorý mi až dodnes unikal, je jednoducho otrasný. Cez to, že animačne je na tom najhoršie by som sa preniesol, ale ani obsahovo nie je o čo stáť. I keď je najkratší, tak väčšinu stopáže zaberá nevtipná hlušina, predovšetkým vražedné muzikálové výstupy. Tých zopár dobrých nápadov je zas trestuhodne nerozvinutých, streštená hraná Misia Kleopatra, ktorá je doslova prerábkou tohto filmu, je stokrát zábavnejšia. 3-/10 PS:U Asterixa som zvyknutý na výborný slovenský dabing, toto som videl v češtine a z môjho pohľadu to bol ďalší klinec do rakvy, čistá tragédia.(30.10.2013)

Asterix a Kleopatra patří mezi klasické komiksové příběhy ze sladké Francie. Tentokrát pod vedením Panoramixe jedou Asterix a Obelix s Idefixem do Egypta pomoc Kleopatře v sázce s Cesaerem o postavení paláce pro římského císaře. Jen cesta do Egypta je obklopena vtipem a typickým francouzským humorem! Opět povedený díl!(30.11.2009)

• dawexx

Tolik jsem se na Asterixe a Kleopatru těšil a nakonec to bylo pěkný zklamání. V hodnocení i komentáři plně souhlasím s Halem, měl jsem z tohoto snímku stejný pocity. Na druhou stranu aspoň vím, že v následujících letech šla kvalita animovaných Asterixů nahoru a tohle byla spíš jen taková první vlaštovka.(3.6.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)