Asterix a Kleopatra

Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

• nash.

Ani druhý pokus s filmovou verzí mého oblíbeného comicsu nedopadl dobře. Tak jako se skvěle bavím nad stránkami comicsu, tak tady ten humor najednou nefungoval. Všechno včetně animace bylo těžkopádné, takže jsem jen ztěží udržel pozornost, hudební vsuvky byly otravné, navíc to trpělo jakousi podivnou infantilností, která těžce degradovala inteligentní předlohu. Zkrátka, pokud jde o Asterixe, zůstanu u stránek comicsu.(30.3.2013)

Druhý animovaný film s Asterixem je možná o něco slabší než ten první. Bavil jsem se tak, jako u Asterixe dřív, komletní zážitek ale trochu zkazily ty písničky, které ve filmu vůbec být nemusely. Jinak příběh bezvadný, hromada vtipů a nezapomenutelných scén a jsou tady i moji oblíbení piráti, po této stránce jsem opravdu zklamán nebyl, asi jako většina a uvítal jsem i změnu kresby, která se už blíží té komiksové, ale ještě jí zcela nedosahuje. Až na ty písně byl film absolutně bez chyby, zábava pro celou rodinu, která navíc nikdy nezklame. Nabízí se tady i srovnání s hraným filmem. Tento je klasičtější, ale u hraného filmu jsem se celkově bavil přece jen o něco víc, i když nad kreslené příběhy Galů není. A Kleopatra byla kočka, to jako jo:D No a moje Léto s Asterixem může vesele pokračovat dál. Takže znovu: paráda, jen bych dal pryč písničky. 100%(16.7.2012)

Velkej náhul, pro specifický okruh lidí (mezi které díky bohu patřím) snad nejvtipnějších představitelných sedmdesát minut. Ti z vás, kteří jste viděli jen hranou verzi, a líbila se vám, tak vězte, že to bylo pouze proto, že víceméně věrně kopíruje tenhle animák. Tady je ale pro změnu desetinásobně víc fórů, navíc lépe načasovaných i nadabovaných a v neposlední řadě chytřejších.(13.3.2012)

"Hurá na ně! - Hurá na nás?" Útočit na Galy nadopované čarovným ionťákem by určitě neměli piráti, Římané, Eygypťani ani nikdo, kdo má rád svůj funkční pohybový aparát. To ví každé malé dítě, ale v rámci zábavy je potřeba, aby se našlo pár naivků pokoušejících své štěstí. Galská síla mne zase jednou pobavila, stejně jako jejich stavitelské schopnosti, ale ty muzikálové vsuvky patří dle mého obelixovského názoru k těm otravnějším.(5.10.2016)

Animovaná klasika, ktorá pobaví aj po rokoch. Natočené podľa slávneho a vtipného komiksu síce s trochu rozšíreným a upraveným dejom, ale s typickou atmosférou, animáciou a samozrejme nezabudnuteľnými scénkami a hláškami, na ktorých stojí celý komiks aj filmová séria. Muzikálové party možno odpustiť, zábava ich vynahrádza dosť.(7.1.2014)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)