Asterix a Kleopatra

Asterix a Kleopatra

Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

Už jenom to, že to historicky všechno přesně odpovídá, je parádní věc (ne, že by tedy někdy byli Kelti v Egyptě). K tomu se přidá moc pěkný příběh a skvělé vtipy a hned je na světě jeden z nejlepších Asterixů. Jak jsem psal u prvního dílu, tak se tady zpřesnilo "zastřelování" a pokračování je už perfektní. 90%(11.8.2016)

Nepatrím medzi veľkých priaznivcov Astérixa, ale tento diel je skutočne vydareným rozpohybovaním komixu. Postavičky sú jednoducho čarovné (my favorit - Cleopatrin lev), humor má to správne dávkovanie typických situačných gagov a naprostých absurdností (v hranej verzii dominovali len tie absurdnosti, kvôli čomu sa mi z nej stratila životnosť postavičiek) a proste osobitosť Asterixovských komiksov z toho dýcha jedna radosť.(27.6.2005)

Býval, a okrajově i doposud stále, jsem fanouškem komiksové série o nepoddajné galské vesnici s udatně prostými hrdiny, a proto si nemohu nechat ujít ani zfilmovanou animaci. Film poskytuje více možností a jednotlivé složky dobrodružného příběhu lze dle autorových představ rozvádět do nejmenších podrobností. Válečníci Astérix a Obélix, druid Panoramix, vychytralý psík Idefix, pyšná panovnice Kleopatra, sebevědomý představitel nejvrchnější velmoci Caesar a zmateně svérázný stavitel Edifis ožívají v snad nejklasičtějším příběhu animované série. S nadhledem se ukájí v hravosti a spouští osobitý kankán pokoušejícího jídla, či magickou přípravu dortového překvapení. Zábava je více něž dostačující, rozveselí náladu, špičkuje a dobírá si. La Gloire d'Astérix, la gloire de l'Egypte!(27.10.2017)

Tak tohohle filmu se chopili primo Goscinny a Uderzo a ze by to melo nejakej velkej prinos se moc rict neda. Ze zacatku je to totiz takovy divny az nudny, nastesti po nejakejch 20 minutach se to rozjede a pak zacne ta spravna zabava. Navic tu je i par muzikalovejch cisel a krome toho s Kleopatrou ve vane jsou paradni. Ze zacatku me to sice nastvalo, ale pak jsem se dobre bavil.(26.11.2008)

• Torgal

Na Asterixovi som vyrastal a na jeho dvanásť skúšok, trampoty v Británii či veľký boj mám len tie najlepšie spomienky, no tento film, ktorý mi až dodnes unikal, je jednoducho otrasný. Cez to, že animačne je na tom najhoršie by som sa preniesol, ale ani obsahovo nie je o čo stáť. I keď je najkratší, tak väčšinu stopáže zaberá nevtipná hlušina, predovšetkým vražedné muzikálové výstupy. Tých zopár dobrých nápadov je zas trestuhodne nerozvinutých, streštená hraná Misia Kleopatra, ktorá je doslova prerábkou tohto filmu, je stokrát zábavnejšia. 3-/10 PS:U Asterixa som zvyknutý na výborný slovenský dabing, toto som videl v češtine a z môjho pohľadu to bol ďalší klinec do rakvy, čistá tragédia.(30.10.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)