Asterix a Kleopatra

Asterix a Kleopatra

Asterix and Cleopatra

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 1968, 72 min

Druhý animovaný film s Asterixem je možná o něco slabší než ten první. Bavil jsem se tak, jako u Asterixe dřív, komletní zážitek ale trochu zkazily ty písničky, které ve filmu vůbec být nemusely. Jinak příběh bezvadný, hromada vtipů a nezapomenutelných scén a jsou tady i moji oblíbení piráti, po této stránce jsem opravdu zklamán nebyl, asi jako většina a uvítal jsem i změnu kresby, která se už blíží té komiksové, ale ještě jí zcela nedosahuje. Až na ty písně byl film absolutně bez chyby, zábava pro celou rodinu, která navíc nikdy nezklame. Nabízí se tady i srovnání s hraným filmem. Tento je klasičtější, ale u hraného filmu jsem se celkově bavil přece jen o něco víc, i když nad kreslené příběhy Galů není. A Kleopatra byla kočka, to jako jo:D No a moje Léto s Asterixem může vesele pokračovat dál. Takže znovu: paráda, jen bych dal pryč písničky. 100%(16.7.2012)

Animovaná klasika, ktorá pobaví aj po rokoch. Natočené podľa slávneho a vtipného komiksu síce s trochu rozšíreným a upraveným dejom, ale s typickou atmosférou, animáciou a samozrejme nezabudnuteľnými scénkami a hláškami, na ktorých stojí celý komiks aj filmová séria. Muzikálové party možno odpustiť, zábava ich vynahrádza dosť.(7.1.2014)

• nash.

Ani druhý pokus s filmovou verzí mého oblíbeného comicsu nedopadl dobře. Tak jako se skvěle bavím nad stránkami comicsu, tak tady ten humor najednou nefungoval. Všechno včetně animace bylo těžkopádné, takže jsem jen ztěží udržel pozornost, hudební vsuvky byly otravné, navíc to trpělo jakousi podivnou infantilností, která těžce degradovala inteligentní předlohu. Zkrátka, pokud jde o Asterixe, zůstanu u stránek comicsu.(30.3.2013)

Jak říká papoušek: pořád ty stejné triky. Jenže fungují na jedničku a jsou podpořeny satirou na pracovněprávní vztahy ve Francii (ti Egypťané jsou blázni) - zajímavé, že ani po letech reformování, ani po zvolení Sarka se dodnes nic nezměnilo. Jen to zobrazení Kleopatry není politicky korektní - ty ženské stereotypy! Ex - ministryni Džamile S. by z něho naskakovala husí kůže.(27.10.2009)

Další skvělý animák s Asterixem, kterému bych narozdíl od toho pilotního filmu dal i za pět hvězd, kdyby nebylo těch muzikálových čísel. Komiksové předlohy se tento film držel trochu méně, než právě první film - vypuštěny byly vtípky typu "deník Večerní Faraon" nebo závěrečné scénky s menhiry (kdo četl, ví), což je vzhledem k tomu, že tento film dělali Goscinny s Uderzem, zklamání. Nicméně pořád výborná zábava, narozdíl od stejnojmenného hraného filmu, který je vyjma přesného se držení předlohy příšernost.(3.12.2008)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)