Série(2) / Epizody(6)

Minisérie zkoumá život v současném britském vězeňském systému z pohledu dvou zcela rozdílných mužů. Mark Cobden (Sean Bean) je učitel, manžel a otec, který při nehodě zabije nevinného člověka. Sžírá ho pocit viny a svůj čtyřletý trest proto bez váhání přijme. Je daleko od rodiny a netuší, co ho v drsném novém prostředí čeká. Musí se rychle naučit, jak přežít. Eric McNally (Stephen Graham) je vězeňský dozorce. Starostlivý a čestný muž se ze všech sil snaží chránit své svěřence, což je mnohdy náročný úkol. Věznice se potýká s nedostatkem personálu a rostoucí napětí vyvolává každodenní konflikty. Když jeden z nejnebezpečnějších vězňů odhalí jeho slabinu, Eric musí volit mezi svými zásadami a láskou k rodině. (HBO Europe)

Soweek

Trochu slabší verze Shot Callera, ale na televizní tvorbu stále pecka a sonda do hlubin vězeňského systému. ()

kolemjdouc

docela mě rozčilovalo že kamera neustále sledovala Grahama jak pochoduje chodbami věznice.Myslím,že by stačily bez těchto záběrů jen dvě epizody.Podstatné bylo něco úplně jiného.Příběh Marka. ()

Hanys_

Trýznivé vězeňské drama. Silný příběh, fakt jsem měl pocit, že nesleduju film (seriál), ale že se do té basy strčily kamery a nechalo se vězně žít jejich všední den. 8.5/10 ()

Disease

Vězeňské drama, které je tak autentické, až jsem se prvním dílem lehce pronudil. Pak to ale dostane silnější příběh. ()

merit1

Výborne vyvážené všetky linky seriálu. Oceňujem, že väzenský život, spojený so šikanou, nebol cieľom, ale len spôsobom dopracovať sa k hlbšiemu prieniku do charakteru dvoch hlavných postáv. SPOILER: úprimne ( a milo ) ma prekvapilo, že Sean Bean tentokrát nedostál tradícií a neskončil tragicky :). ()

petikacka

Takový obyčejný příběh z vězení, který není naprosto obvykle točen a přitom by byl zajímavý. Příběhy vězňů, potažmo bachařů, které se tu jen tak jakoby ledabyle objasňují, tuto mini sérii naprosto umocňují a dělají ji o to více netradiční a tím i o to více geniální. Netřeba popisovat děj...To se musí vidět...A má to sílu a věrohodnost a Sean to zahrál sqěle. Za mě 95% ()

Pawlisman

Skvělé věrohodné, herecké, psychologické a vůbec hruzostrašné dílo. Ze sraček do sraček a přitom..prostě jsme lidi. Hmmm...strhující počin ()

barteca

Syrové, realistické, niterně zahrané. Člověk to sleduje trochu s úzkostí, co se ještě špatného stane a v duchu řeší spousty dilemat společně s hlavními postavami.... Zločin a trest, vina a odpuštění. Pasáž z restorativního sezení byla velmi cenná a realistická. ()

zahadum

Malý nenápadný mini seriál ktorý je tak tichý, že ho nebudete ani počuť. Ale vy ho rozhodne budete počuť. Silné charaktery napísané presne na telo a zahrané excelentnými hercami ( Bean, Graham ). Žiadne hlasité akcie, všetko podstatné je ukryté v hereckom výkone protagonistov a hlavne v dialógoch ! Dialógy sú tu alfa a omega o spravodlivosti ktorá je " nespravodlivá " a o živote a jeho temných zákutiach. Všetky dramatické a emotívne scény majú svoj voľný priebeh a nič tak neruší diváka aby ich prijal. Všetko je to také správne, chlapsky odmerané ale kdesi v tom strede je to žensky láskavé a poddajné. Fér je tu neznámy výraz a my si môžeme aspoň položiť otázku prečo by malo byť niečo fér ? Koho zaujíma, že väzenský systém je pod financovaný ? kto chráni väzniteľov ? jedná sa vždy naozaj len o nápravu človeka ? Priam dokonalý seriál u ktorého by som privítal ešte pár častí navyše aj keď viem, že v troch epizódach povedal všetko čo mal. 100 % ()

Rockerman

Na lavici vedle sebe sedí dva muži a dávají se do řeči. Oba slušní, bezúhonní lidé, ale jeden je právě propouštěn z vězení, druhý tam naopak po verdiktu soudu půjde. Ten první si o malér dlouhodobě koledoval až vykoledoval. Druhý je ve svém povolání přísný, ale férový a chce jen chránit svého syna. Po dva roky spolu vycházejí vcelku dobře, ikdyž je jeden vězeň a druhý bachař. Skvělý scénář, výborné výkony herců, hlavně Seana Beana a Stephena Grahama. Téměř bezchybné psychologicko vězeňské drama. ()

Kopi1

Provedení života ve věznici vypadalo reálně, hezky zrežírované, poznáme různé povahy a vypořádání se s hroznými událostmi. Musím říct ale, že jsem čekal trochu něco jiného, něco více promyšleného se zápletkami a větším napětím, takhle je to za mě čistě 'jenom' vězeňské drama s dobrými herci. Škoda, že zde nebylo větší tempo a více napětí, ale i tak jsem si seriál užil a koukalo se na něj dobře. ()

lemonova

Miniséria, ktorá okrem už klasicky špičkového britského herectva, scenára a réžie prináša aj silné posolstvo. Viem, že mnohí so mnou nebudú súhlasiť, ale ja som v tom posolstve vnímala predovšetkým kresťanský motív vykúpenia. Tak intenzívny, že ak by som bola ateistkou, pripadal by mi tento trojdielny film až naivne idealistický. Ale mne taký nepripadal. Zmysel pre dobro považujem za hlboko zakorenený v každom človeku. Môžeme ho nazvať svedomím, hlasom Božím, alebo akokoľvek inak. Bez neho by sme stratili zmysel našej existencie. Pre mňa bola toto čistá krása. ()

ER

Tohle drama, které je obžalobou vězeňského systému Velké Británie, sice zdařile mapuje, jak to ve vězení chodí, ale činí tak zdlouhavě a vlastně nepřekvapivě. A jen díky velmi kvalitním hercům (Bean/Graham) se na to dá dívat. ()

Nix

BBC je záruka kvality a už si opravdu nemusí nic dokazovat. Vězeňské drama o osudech dvou hlavních protagonistů je skvělé, flashbacky jsou krátké a nenudí, bohaté na dialogy a atmosféra je skvělá, v některých momentech naprosto mrazivá a máte pocit, jako kdyby jste tam seděli s nimi, kamera je fantastická. Dostanete vstupenku do vězení, ve které opravdu ten čas nestrávíte zbytečně. ()

Tomash58

Jedním slovem - geniální! Vlastně takový film, rozdělený do tří dílů a podle mě to tak funguje na jedničku, lépe než kdyby to byl právě samotný film. Člověk to dá během jednoho večera, a to protože stopáž je celkem krátká, ale hlavně proto, že opravdu chce. Žádné natahování a ani jedna zbytečná scéna. Sean Bean naprosto neskutečný, tak věřím, že mu to hodí dost sošek a Graham do své bachařské role taky skvěle sedne. Na tohle budu dlouho vzpomínat a pamatovat si to. A když ne, rád se na to hned podívám znova! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD