Série(2) / Epizody(6)

Minisérie zkoumá život v současném britském vězeňském systému z pohledu dvou zcela rozdílných mužů. Mark Cobden (Sean Bean) je učitel, manžel a otec, který při nehodě zabije nevinného člověka. Sžírá ho pocit viny a svůj čtyřletý trest proto bez váhání přijme. Je daleko od rodiny a netuší, co ho v drsném novém prostředí čeká. Musí se rychle naučit, jak přežít. Eric McNally (Stephen Graham) je vězeňský dozorce. Starostlivý a čestný muž se ze všech sil snaží chránit své svěřence, což je mnohdy náročný úkol. Věznice se potýká s nedostatkem personálu a rostoucí napětí vyvolává každodenní konflikty. Když jeden z nejnebezpečnějších vězňů odhalí jeho slabinu, Eric musí volit mezi svými zásadami a láskou k rodině. (HBO Europe)

Inozuka

První dva díly geniální, popisující cestu obyčejného chlápka za mříže, kde nefunguje nic, co z dřívějšího života znal a kde se rázem stává bezbrannou kořistí s návyky batolete. Bez příkras a zbytečně velké dramatizace zobrazená realita vězeňského prostředí. Třetí díl je dost uchvátaný a nemůžu se zbavit dojmu, že tvůrci nějak nevěděli, jak z toho ven a jak příběh nějak uzavřít. Podle mého stálo za to naznačené osudy a zápletky víc rozvést a rozdělit tuto část na dva díly. Ale jinak super ... obával jsem se, že mě další vězeňské drama bavit nebude, ale opak byl pravdou a nemohl jsem odtrhnout oči ... ()

Niflheim

80 %. Výtečná jednohubka s velmi příjemným obsazením. Nejsilnější stránkou této minisérie je apel na realismus celého narativu, kvůli čemuž se paradoxně neposadíte na prdel ani scénáristicky, ani vizuálním prožitkem. Řemeslně ale nepřekvapivě na výši, žánrový standard britské produkce (co bychom za takový seriál z dílny ČT dali). Objektivně si Čas (oproti zpočátku vlažnému Roadkillu nebo naopak v závěru nedotaženému Bodyguardovi) zaslouží asi ještě o pár procent víc, které si nechávám do zásoby pro případné opětovné zhlédnutí. ()

winstonik

Dôkaz, že keď sa tvorcovia nesnažia rozpríbehovať dej na príliš mnoho línií, tak môže vzniknúť hutný, komorný a celkom uveriteľný snímok. ()

Ex_Machina

Ktorý učiteľ si rád nevypije? Ale teraz vážne. Smutný príbeh o ľudskej tragédii. Príbeh o dvoch dobrých mužoch. Jeden sa snaží bojovať za múrmi väzenia so svojim zničeným životom, no najmä so svojim svedomím, rôznymi indivíduami a väzenským systémom. Druhý musí kvôli záchrane syna riskovať svoju kariéru a slobodu. No to čo ich spája je, že obaja sa pokúšajú v ťažkých životných situáciách zachovať si svoju tvár. ()

Mamlas

Nezáživné drama o životě muklů ve vězení a jejich kočkování se mezi sebou a s dozorci. Unylé, nudné. (12%) ()

SAINTS

Vážne,realistické a brutálne.Herecké výkony sú na špičkovej urovni.Je to napináve.Je to desivé.Neviem si sám predstaviť,že by som bol na mieste Seana Beana.Cas,je príbeh viny a odpustenia,trestu a pokánia a dopadu,ktorý má väzenie na všetkých,ktorí nim prechádzaju. ()

MyrnaAlec

Film o morálce, jak je těžký ji vždy dodržet. Bachař nakonec nemůže udělat nic jiného, než chránit svého syna, nebo se na to vykašlat a žít s tím, že ho zabil. Učitel, co holdoval flašce, najde odpuštění od manželky své oběti. Reálie ve vězení mi přišly dost přesné. ()

oasismanik

Solídne natočená dráma, ktorá ide prevažne v pomalšom tempe ako jej bratia hlavne z USA, perfektný Sean Bean a aj zvyšok osadenstva hrá neuveriteľne presvedčivo, kľudne by som privítal vicac častí. Z podobného prostredia ma ale viac zaujal https://www.csfd.sk/film/343181-the-night-of/recenzie/ ()

Pete

Have you ever BEAN in jail, serving your TIME? A může vůbec kriminál fakt u někoho vést k nápravě, nebo je trest jen zadostiučinění společnosti, aby měla možnost odpuštění? Jsem fakt moc rád na svobodě, a takovéto filmy ze života za katrem tento můj pocit krásně zesilují. Je fakt, že je tato série složená z mnoha vězeňských klišé, chybí už snad jen to s tím mýdlem ve sprchách, ale moc to nevadí - je to totiž opravdu skvěle zahrané, což naopak úplně běžné nebývá. Zde ten čas ve vězení pak divákům ubíhá rychle, není to tu nějak přespříliš brutální, jedná se spíš o psychický teror, a kromě obvyklých primitivních hajzlů mezi mukly se tu dokonce najde i pár dobrých duší. Neřekl bych, že se jedná o nějakou reálnou sondu do systému, jak se někde píše, ale já si tuhle minisérii odkroutil s chutí, a výjimečně můžu říct, že mohla být i delší. ()

DJ Kritik

Neviem, či to je aj v našich väzniciach takto prepletené, že tí ktorí úkladne zavraždia sú spoločne s tými ktorí zapríčinili smrť pri dopravnej nehode i keď pod vplyvom alkoholu, ale to je nepodstatné. Celý príbeh je vlastne o tom, ako sa človek vyrovnáva s tým čo urobil. Bohužiaľ nech je to akokoľvek, človek sa môže ospravedlňovať koľko chce, život sa nedá vrátiť. Nejde to. A ak vedel, že je alkoholik mal sa vzdať šoférovania. Tu niet čo vysvetľovať. Horšie je na tom príbeh dozorcu, ktorého syn bol odsúdený na pobyt vo väzení a jeho vina je, že nenachádza východisko. ()

Mamutol

Naprosto ultimátní drama z vězeňského prostředí. Sean Bean tady předvedl neskutečný výkon zlomeného muže a Stephen Graham jako bachař taky neměl chybu, takže já jim to sežral se vším všudy. ()

DonBraso

Mohlo to být dělo,ale spíš to byly dvě střely z pušky.Vězeňských dramat je jako šafránu a tahle minisérie určitě je zdařilá,ale na minisérii jí prostě něco chybí k dokonalosti.Hlavní herecké duo je vážně skvělé a Sean Bean si postavu vychutnává.Rozpolcenost postav a jejich činů je taky dobrá,ale nějak moc uhejbá k lehkýmu scénáři,který díky jen třem dílů zahazuje ostatní postavy do stavu škrtneme a čau.Když Marka obtěžuje jeden co mu fluše do jídla,tak prostě v sobě najde něco,co pak popírá jeho osobnost vzápětí.Jeden co vydírá dozorce ohledně syna je jedním šmahem ze šachovnice také.Rodinná linka je dobrá,ale nějaký vzepětí se zde moc nedá čekat.Popravdě aby i jiné postavy zde byly,že jsou,tak jsou spíše jen taková vata k hlavnímu příběhu s pocitem viny Marka Cobdena.Závěr si sice hraje malinko s divákem,ale  byl vymyšlen dobře.Horší je  ten pocit po skončení,který skončil a nezažil jsem něco velkolepého.Jen dobře natočené se skvělou dvojkou v obraze.75% ()

hrumsrt

V podstatě velmi jednoduchá filmařina, která ale za sebou nese poctivý a těžký příběh. Co může být horšího pro spořádaného člověka, než že z nedbalosti usmrtí někoho jiného. Tak nějak se to snaží podívat se na vězení ze dvou pohledů, tedy jako vězeň a jako dozorce. Není to úplně to typický, co jste z vězení zvyklí vídat. Tentokrát je to daleko depresivnější, jenže ne úplně na první pohled. Je to tam, ale tak nějak vešroubováno. Hlavními tvářemi jsou dva muži, každý na své straně barikády - vězeň Mark Cobden a dozorce Eric McNally. Oba to nemají jednoduché, ale i tak si myslím, že dějová linka dozorce byla napínavější, přestože daleko méně reálnější... Když teda pomineme tu propagandu anglických vězeňských komplexů. Paradox je v tom, že ve vězení nakonec končí učitel, který prostě neumí dát ani ránu. Ačkoli to i samotné zaměstnance vězení vykresluje hodně růžově, že jsou schopní býti vězni prakticky za poslíčky, tak jsem si to nějak užil do konce. Absenci jednoho většího příběhu, který by tu byl rozkryt, ale neodpustím, takže víc než vnitřní rozkol o odpuštění nečekejte. 75% ()

cunicekb

Koukám, jak v tomhle mini seriálu všichni chválí Seana Beana (ne, že by nebyl skvělý), ale mě daleko víc zaujal i přirostl k srdci Stephen Graham. Možná jsem jen dětinská - SPOILER - že se mi líbí rovnej chlap, co pro záchranu synova života přestoupí své pevné celoživotní já a uvrhne se díky špatnému systému do role šmejda, ale přitom je vidět, jak ho to vnitřně sejmulo, ale i v téhle chvíli zůstane stát za tím, že syn je to nejdůležitější i za cenu vlastního neštěstí a rozkladu. Zdá se Vám to jako klišé? Mě ani ne. Není to žádná trapná povídačka, jen jde o to, jak jí ztvárníte a tady se to dost povedlo... Charakterní role miluju, hlavně když se dostanou do situace, kde je vidět, že nic není černobílé... A přiznám se. Padlo pár slz... ()

VLADEK

1. sezóna - Po delší době velká nová televizní radost, které přišla naprostou náhodou, bez toho, abych věděl o čem to je. A když jsem to včera večer na jeden zátah dal, tak jsem si říkal, že mi to připomíná věci od Jimmyho McGoverna ( Bedna (TV seriál), Accused (TV seriál), Broken (TV seriál)) a nepletl jsem se. Jasná nominace na BAFTU pro Seana Beana. /Update 2. sezóna - o kousek slabší než ta první. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD