poster

Die nackte Bovary

 • Itálie

  I peccati di Madame Bovary

 • Velká Británie

  Madame Bovary

 • USA

  The Sins of Madame Bovary

Drama

Západní Německo / Itálie, 1969, 91 min

 • Karlos80
  **

  Tak jako Edwige Fenech byla znuděna svým jednotvárným životem po boku svého manžela, tak já byl znuděn tímto filmech, nehrát tu tato známá taliánská diva, tak jsem tento film nedokoukal. Není to ale vyloženě zlý, snímek je vyroben s náležitou péčí, má své kouzlo kýče, ale celkově to bylo tak nějak bez chuti a málo výrazné v určitých bodech. Opojně krásná tvář Edwige Fenech se však nikdy neokouká a svým způsobem se to dá říct i o Patricie Adiutori v menší roli (tu jsem zde pomalu nepoznal), a co teprve jejich božské těla...to jsou jedny z mála zajímavých rysů tohoto filmu, pak snad ještě znamenitá hudba. Pro fanoušky těchto hereček v jejich filmových začátcích každopádně povinnost! Mladý Gianni Dei, ještě hluboko před všemi těmi svými "narušeneckými" hereckými úlohami z let 79-83. Dobrou práci ale odvedl i kameraman Klaus von Rautenfeld. Celkově mohu doporučit hlavně fandům historických-kostýmních kousků.(22.8.2012)

 • dopitak
  ****

  Přesně jak napsal kolega na jednom zahraničním webu, čekal jsem nudnou sterilní adaptaci slavné literární klasiky (tak to totiž u velkých románů dost často bývá) a místo toho dostal příjemně stravitelný zážitek. Nepopírám, hlavní roli v tom sehrála erotika v podání cizakrajně čarukrásné Edwige Fenech, tohle historické drama však i v neodhalených momentech příjemně utíká, takže pokud máte historické kusy rádi, nevalné hodnocení na imdb neberte vážně, vždyť ani z jejich přispěvovatelů ten film skoro nikdo neviděl.(14.1.2012)

 • Martin741
  **

  Vylozene plany, podpriemerny film s Edwige Fenech. Mam ju rad, preto som liezol do projekcie. Edwige Fenech tu bola znudena zivotom, ja zasye tymto filmom : 20 %(8.12.2020)