Zkratky ke štěstí

• USA Shortcut to Happiness (více)

Hrdinou této modernizované verze klasické povídky Stephena Vincenta Beneta "Ďábel a Daniel Webster" je neúspěšný spisovatel Jabez Stone (Alec Baldwin), který kvůli literární kariéře upíše svou duši ďáblu (Jennifer Love Hewitt). Když se ale ukáže, že obchod není zdaleka tak úžasný, jak se zpočátku zdálo, obrátí se Jabez na slavného právníka Daniela Webstera (Anthony Hopkins) a požádá ho, aby mu pomohl se ze smlouvy vyvázat. (oficiální text distributora)

Terva

Chystáte se udělat obchod se svou duší? To už je na věky, tak si to nevyplýtvejte na nějaké hloupé malichernosti. Tak co chcete nejvíc ze všeho na světě? 10 let je velice málo na smlouvu z Ďáblem. Smutný film plný "dobrých skutků" a herecky krásně obsazený. Sabez Stone vs. Onen svět. Závěrečná řeč Ďábla (Jennifer Love Hewitt ) byla mrazivá. ()

Adasin

Ještěže to je jediný film, který Baldwin režíroval. Jako herec je fajn, což dokazuje i to, že jeho herecký výkon zde výrazně převyšuje ten režisérský. I tak je to celkově dost divný film. 3/10 ()

mysiak

Vážná psycho vec..ktorej som vážne nepochopil...nechutne uletený film, v ktorom sa stretlo až priveľa známych a dobrých hercov na môj vkus...čo tu do pekla robili?...blbosť na mraky...akúrat je tu sexy cica Jennifer Love Hewitt ()

togaf

To bylo tak předvídatelné a nenápadité a tak dobře obsazené. A ten happy endový závěr, ach jo. Tohle byla ztráta času i na sobotní dopoledne. Napětí se vlastně nekonalo a Jennifer Love Hewitt nebyla sexy, což asi být měla. Prostě nuda. ()

berusche

Zkratky ke štěstí byly decentně nápadně podobné Smlouvě s ďáblem. Ačkoli se tenhle snímek snažil o něco hlubší pojetí úspěchu a z něj pramenících důsledků (rozuměj na vážnosti chtěl přidat), nepřišlo mi, že by to bylo o řád lepší. Tím pádem zůstávám na svých. A to i ve světle o dost lepších hvězd, které tomu značně pomohly. Ani to ale nezvedá tenhle film do nějakých lepších rovin. Zábavy se moc nedočkáte, smutek to zas tak nevyvolá, scénář nenadchne a režie rozhodně nepřekvapí. ()

Šimpy

Zajímyvý počin. Sice nikterak originální námět, ale pointa vydařená. ObzvlášT, když člověk pochopí, že hlavním hrdinou ve skutečnosti je původně vedlejší postava...i když z orig. názvu je to jasné. Alec Baldwin snad porpvé hraje, Jennifer Love Hewitt sice nehraje, ale do jejích výrazů si člověk může doplnit různé významy a Hopkins je standartně dobrý. ()

klima777

Po opakovaném zhlédnutí musím snížit hodnocení. Protekční 1,5 slizké hvězdy pro tenhle ubožácký film s přehnanými ambicemi. ()

Ravi

Určitě dobrý film, ale pro českého diváka těžko stravitelný. Nostalgie, smůla, štěstí, patos. 45% = 2/5 ()

Raccoon.city

Veľmi dobrý začiatok ale po 20 minutách sa film začal utápať v klišé a ne zaujímavostiach.Keby som to mal hodnotit hviezdami začal by na piatich ale za každých 20 minút by som mu musel jednu odobrat až by skončil v odpade. ()

cab

Jeste par dni po dokoukani variace na Faustovo zaprodani duse dablu se ptam. Proc? Proc? Maji zucastneni zapotrebi ztracet svuj kredit v takhle nezazivnych hovadinach? Odpoved na danou otazku je k memu nevericnemu krouteni hlavou pozitivni. 25% ()

Hanys_

Taková trošku vážnější variace na Smlouvu s ďáblem. Peklo je tady taky sexy (podepisování smlouvy hodně luxusní), a až do závěrečného soudu se na to fakt fain kouká. 6.5/10 ()

Matros odpad!

Tenhle film je zbraň hromadného ničení. Alecu Baldwine, už nikdy nesedej za kameru, prosím. Uvědomuju si, že filmu značně uškodilo finální sestříhání, ale něco mi řiká, že i tak nestojíš jako režisér za moc. Předvídatelné, nevtipné a nudné. ()

arcticsky

Jistěže je to laciná moralitka, navíc s tradičně hrozným Baldwinem. Nicméně účast Aykroda, Jennifer a hlavně Hopkinse pozvedává film do mírného nadprůměru. ()

Bozvav

Výborně obsazený film, jehož potenciál bohužel zůstal zcela neproměněn. Jennifer se do role ďábelské svůdnice vůbec nehodila, působila nemastně, neslaně, Alec se taky nevytáhl. Dialogy dosti stupidní, celé to zachraňoval Hopkins a Kim Cattrall. Čekala jsem nadprůměrnou fantasy komedii a dostala průměrný televizní filmík, navíc bez triků. Za mne dvě a půl hvězdy. ()

Olík

Filmová verze povídky S. V. Beneta Ďábel a Daniel Webster s dobře odvedeným castingem a stokrát omletou zápletkou. Hlavní hrdina, podprůměrný spisovatel s vidinou slávy a bohactví upíše (jak originální) svojí duši atraktivní ďáblici. Jak už to bývá, zápory této transakce začnou převyšovat klady a jediné co hlavnímu hrdinovy zbývá, je pokusit se ze smlouvy vyvázat. To že opětovné vytažení již několikrát použitého moralizujícího tématu je svým způsobem neoriginální přešlapování v kruhu nemění nic na faktu, že na Zkratky ke štěstí je celkem příjemné podíváníčko, stejně jako na čertovsky přitažlivou Love Hewitt. ()