Dale

Veľa čierneho humoru a ešte viac krvi, tak to mám rád. Síce ku koncu sa vytráca akákoľvek logika a scenáristi riadne popustili uzdu fantázii, ale bavil som sa, tak im to pre tentokrát odpustím. Milé guilty pleasure. ()

vurhor

Aneb I takto se dá řešit manželská krize. Tommy Wirkola je v podstatě takovou norskou verzí Edgara Wrighta. Vsadil bych i všechny své vlasy na to, že je obrovským fanouškem jeho Cornetto trilogie. Jeho nejnovější snímek Cesta za smířením je v podstatě taková krvavější a vtipnější forma filmu Pan a paní Smithovi, akorát s kvalitnějším scénářem a lepším závěrem, který celkový děj řádně zakončí. Přijde mi ale trochu škoda, že Wirkol poměrně brzo opustil onen motiv "manželé jsi jdou krku", na který film láká, ale ve skutečnosti se ho drží vlastně jen jednu třetinu. Myslím, že by bylo poměrně zábavné sledovat, kdyby se vyvíjel déle. Klasicky nás ale ten dánský plantážník neošidil o krvavé a brutální scény (ovšem zároveň hezky kreativní), které jsou natolik absurdní, že se u nich musí člověk prostě řehtat. A svým způsobem je to i dost uvěřitelný film o krizi v manželství. Ne snad, že bych doporučoval si z něho brát příklad, ale na konci filmu jsem si o hlavních dvou hrdinech říkal něco ve stylu: ,,Sakra, to je chemie!" Herci vynikající, stejně tak i pozvolně gradující tempo. Finále možná trochu přepálené, ale ve výsledku to vlastně funguje. Důležité je, že to je po celou dobu dobrá sranda. Průměrné 4* ()

maddy

Neskutočná kravina! Ale tak zábavná kravina akú dokážu natočiť snáď len Nóri, resp. severské krajiny. Jednoduchý koncept o pár luďoch, ktorí sa chcú zabiť a ktorí sme tu už v nejakej odľahčenej podobe mali niekoľkokrát pretavený do mixu nekompromisnej čiernohumornej komédie a brutálne krvavého thrilleru. Zvyčajne síce nemám rád pokiaľ sa komediálny žáner spája s inými o niečo serióznejšími žánrami ako je horor alebo thriller, ale Tommy Wirkola je taký šikula (čo mimochodom vieme už od dôb Dead Snow 2), že s absolútnou hladkosťou dokáže meniť náladu filmu v priebehu pár sekúnd. A tak keď The Trip má byť napínavý, tak dokáže byť sakra napínavým thrillerom, no akonáhle má poľaviť a byť tým trefným čiernohumorným, správne prestreleným filmom, ktorý nič neberie vážne, tak vie túto náladu priam dokonale vystihnúť bez toho, aby to pôsobilo akokoľvek nepatrične. Je skutočne minimum filmov, ktoré by dokázali fungovať zároveň na oboch rovinách aj ako thriller, aj ako komédia. Niečo náladovo podobné dokáže snáď iba Tarantino a The Trip takmer až pôsobí ako záverečných 30 minút  tarantinových filmov, keď sa to začne “řezat” natiahnutých na celovečernú stopáž. Ja by som síce privítal ešte väčšiu dávku drsného, nekompromisného humoru, ktorý by zachádzal ďaleko cez čiaru (a viem, že Wirkola take niečo dokáže), ale chápem, že také niečo by už väčšina divákov nezniesla, takže som rád aj za to čo sme dostali. Aj v tejto podobne to je ďaleko brutálnejšie než všetky hollywoodske filmy za tento rok dohromady. Záverečnú bodku tomu nasadí totálne vztýčený prostredník do ksichtu súčasnej hollywodskej korektnosti. Bravó! CELKOVO: 8/10 ()

agentmiky

Tvorbu Tommyho Wirkoly docela znám, takže jsem zhruba věděl, do čeho jdu. Norští filmaři již v minulosti mnohokrát ukázali, že černý humor jim je vlastní, a Cesta za smířením rozhodně není výjimkou. Hlavně musím pochválit herecké obsazení. Dvojka Rapace a Hennie zde totiž rozehrála neskutečně zábavnou podívanou, jejich repliky byly dost úderné, scénáristicky vybroušené do posledního detailu. První polovina se nese spíše v pomalejším tempu, ale ten sklep nastartoval doslova a do písmene inferno! Od tohoto momentu se připravte na krvavou lázeň. Potěšila mě samotná ústřední zápletka s vězni. Jejich setkání s hlavními hrdiny totiž do filmu vneslo čerstvou energii! K vyššímu hodnocení se nakonec nepřikloním, protože v úplném závěru mi přišlo, že autorům malinko docházel dech. I tak se ale jedná o parádní příspěvek do žánru krvavých černohumorných komedií. Za mě 7,5/10 ()

kolda1990

Doprdele, zase nářez ze Severu. Jak já to miluju, přistihl jsem se jak se několikrát potutelně usmívám a říkám si, jo tak tohle je přesně pro mě. Herecká a režisérská sestava, která by úspěch měla zaručit a tak se i stalo. Brutální, skvěle natočené scény, zároveň černé a vlastně úsměvné. To je přesně vlastní severské kinematografii. Moc rád jsem viděl po dlouhé době Aksela Hennieho a samozřejmě Noomi taktéž perfektní. No a ta příroda, to je balzám. Doufám, že uvidíme více severských filmů na Netflixu. ()

Praxis

Tak tohle byla neskutečně zábavná krvavá jízda od začátku do konce. Totální úlet s neskutečně vymazleným scénářem, pořádnými gore efekty, pěkně nabouchanými záporáky, homo Davem a především ústřední dvojicí, která se nejdřív hrozně nesnáší, aby se pak vlastně zachraňovali před nebezpečím, které na číhá. Jako třešinka na dortu je potom otec hlavního hrdiny, který se svojí scénou s autem rozstřílel úplně všechno. Norové se tedy pořádně vytáhli. Aneb Pán a paní Smithovi trochu jinak 80% ()

slord

Brutálna a zábavná pecka, o ktorej som do včera nemal šajn, ale užil som si ju veľmi. Mix žánrov je namiešaný výborne a krvou sa nešetrí. Wirkola servíruje skoro až tarantinovskú zábavu so všetkým čo k tomu patrí a musím povedať, že si ma získal a zožral som mu to aj s navijakom. Takéto filmové prekvapenia mám veľmi rád. 9/10 ()

Tony.cs

Krásná krvavá komedie, která potěší. Né tak přehnaná, jak zde někteří tvrdí. To jsem viděl už detailnější jatka. Skvěle obsazena. Černoch pobavil. Taková příjemná narážka na Hollywoodskou přehnanou politickou korektnost. Wirkola je borec. ()

raimi

Tvl, Netflix se nějak rozjel. Poté, co nechali volný ruce Daveovi Chappelleovi v jeho stand-upu The Closer a dokonce se za něho postavili při protestní kampani vlastních zaměstnanců proti němu, produkujou tuhle nehoráznou jízdu Tommyho Wirkoly, kterej si z politické korektnosti dělá naprostou prdel. A že se mu teda zadařilo. Dlouho jsem se tak nenasmál. Výbornej scénář, nápaditá a vtipná režie, fantastičtí herci- obzvlášť Noomi Rapace je k sežrání- a drží to perfektně pohromadě. No a spolu s Nobody tady máme dalšího legendárního dědečka, kterej válí stylem, že jsem šel do kolen. ()

topi

Kurvadrát! Tak tohle je náser! Seveřani se neserou s ničím, na nějakou korektnost a politiku zvysoka jebou! Dávají těžce na prdel současnému americkému sračkoidnímu mainstreamu a to s opravdovou chutí! Moc se divím, že si to vzal pod svá křídla právě Netflix, pod nímž vznikají příšerný bláboly. Tohle je ovšem zcela jiná liga! Já jsem se tak chlámal a bavil, přitom mě krev tuhla v žilách! Mazec, mazec, mazec!!! Nechci spoilerovat, snad jen malé přirovnání k podobně stylově nekorektnímu dílu jako byl Nobody, avšak zcela s jinou zápletkou a jiným dějem. Kdo viděl, určitě mě dá za pravdu. Takové filmy když budou vznikat, budu nadšen! Ještě bych zmínil nádhernou podzimní norskou přírodu a celkově vizuál a kameru, která čaruje úchvatné záběry (jeden mě úplně evokoval Kubrickovo Osvícení). A v kombinaci s příběhem a s krásnou Noomi Rapace je to pastva pro oči. Doprdele, fakt mě od Nobodyho nic takhle nedostalo! Smekám před tvůrci a budu doufat v další podobnou pecku!! ()

AffectedFace

Naprosto skvělá terapie pro manželé v krizi. Scénáristicky vymazlená podívaná, která mne ale ve finále neodrovnala jako Tommyho předešlý počin What Happened to Monday. Prvky komedie zvládnuté naprosto skvěle, i přestože nejsem jejím fanouškem. Gore uspokojující, byť občasné off-screen záběry zážitek trošku zkazí. Skvělé herecké výkony, hlavně ze strany Noomi. Velikým problémem jsou emoce, které v podobném tématu jsou důležité, bohužel zde chybí, proto nemůžu jít s hodnocením výš. Mojí nejoblíbenější postavou byl paradoxně záporák - neboli blonďák s hákáčem na hrudi. ()

Trevor

Podľa popisu som čakal niečo iné, žáner som si nepozrel a nakoniec ma čakalo veľmi príjemné prekvapenie v ktorom nevadili ani povinné korektné prvky, pretože ich bolo strašne málo a do žánru komédia sa celkom hodili. Jedno z najpríjemnejších prekvapení v priebehu roku 2021. ()

PP66

Tolik krve jsem v severským filmu ještě neviděl, asi vliv produkce Netflix, to snižuje mé hodnocení o hvězdu. ()

kajas

Nic pro slabé povahy. Většinu času jsem byla znechucená, několikrát jsem se zasmála, stopáž je ale trochu moc přepálená, a tak se dění na obrazovce stává repetitivním a otravným. Zajímavá podívaná, ale jednou stačilo. ()

Brennos

Logika si vzala dovolenou a někdy se zbytečně moc tlačilo na pilu (nebo na sekačku), ale co na tom, když to funguje. ()

sofiapetra

Miluji Norsko a Noomi Rapace je moje oblíbená herečka, ale pro tento snímek jsem cílovka tedy nebyla. Začátek roztahaný, prostředek poťouchlý a konec krvavá řezničina. Ale můj lehce dospělý synek se u toho smál jako blázen. ()

dyfur

……také neokukané....hneď vidno,že to nie je americké....škandinávsky "luft" tam cítiť.....napínavé,drsné,vtipné....jjjo....no a Noomi Rapace :) ()

stuntmanMIKE

Normálne som sa kvôli tomuto filmu znova prihlásil do svojho účtu (po pár rokoch) , aby som zo seba niečo vyblil. Takže dámy, páni, tranzistori, nebinárni a vlastne veškerá populácia kde akých úchylných deviantov... Konečne !!! Konečne po kurva dlhej dobe som narazil na film, ktorý mi vrátil šťavu do gúl. Ono našinec (rozumej biely heterosexualny chlap bez pocitu viny za všetky krivdy ľudstva, ktorý sa sem tam ešte aj na ženu usmeje bez toho, aby sa šiel na pol dňa hanbiť do kúta za sexuálne obťažovanie ) v dnešnej dobe nemá šancu... V dnešnej krásnej dobe politickej kokotnosti sa človek musí prehrabať nekonečným svinstvom účelových, ideologických a nútených výplachov plných spravodlivých a ukrivdených primátov, emancipovaných kosostvorcov (rozumej píč) a vystajlovaných polobuzerantov, ktorých hladina testosterónu dávno ustúpila do nekonečna. A tak jeden zanevrie a vracia sa k dévédéčkam s Rambom... Proste Hollý Úd už dávno nehrá prím pokiaľ ide o zábavnosť alebo chuť niečo tvoriť - TEDA O TO, O COM MAJÚ FILMY BYŤ !!! Ja nečumím na tú bedňu preto, aby ma niekto prevychovával, dával mi rozumy a nejaké posolstvá do života ! Ja sa chcem pri filme ZA-BA-VIŤ ... A toto je presne ten film...toto ja presne chcem vidieť... Je to skôr na tie 4 POMOhviezdy, ale ja tu piatu dám rád a s hrdosťou... Čau ()

Axis

Solidní zábava s pár hluchými místy a parádním gore jak je u Wirkoly zvykem, kterou si hlavně Noomi Rapace velmi užívá. 7,5/10 ()