Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (Cinemart)

Block29

Zacal jsem zit s pocitem, ze cesky humor se ubira ke konzumnimu primitivismu ala Tri tygri ci Particka. Nastesti se v kazde dobe najdou vzacni umelci, kteri nemaji potrebu jit s proudem a delat veci jen na kseft ala p. Vejdelek nebo jen vyvrhovat vlastni frustrace ze soucasneho sveta (nekolik dalsich reziseru) . Jsou tu i taci, kteri dokazi ze svych vlastnich ci slysenych zazitku vyzobat absurdni humory a ty pak dokazou poskladat do chtene kompozice a v lepsim pripade je jeste predat divakovi pres jeviste, ci dokonce filmem. P. Havelka svymi vytvory pro mne zraje jak vino. JIz dlouho jsem se tak prijemne nepobavil. Naznak  byl jiz ve Vlastnicich, kteri me, nevim proc, na konci trochu zasahli (snad proto, ze jsem take "vlastnik" a potvrdit si, jak s Vami nekteri vyjeb..aji, jsem spatne zkousaval). Mimoradna udalost uz je jine kafe (mozna i proto, ze nepatrim do zadne z typovych skupin zucastnenych :-) ). Dalo by se rozepsat, jak umne dokaze autor vozik pribehu vzdy, kdyz uz to vypada, ze se prekoti nebo zastavi, vratit zpet na "koleje" a rozvinout pribeh jinam. Dalo by se psat i mnoho dalsich reci jak od kritiku, ale proc? Pro mne je toto v dnesni, trochu filmove vymknute dobe, takovyto pocin na 5*. A pokud by se nekdo divil maximalizmu, tak je to i prave proto, v jake dobe vznikl. Vytvorit neco takoveho napr. v dobe Nove vlny, tak je to skoro samozrejmost a byly by to hezke 4*. Ale v ramci soucasne tvorby je hvezda navic za vlastni cestu zcela zaslouzena ba az nutna!. Cesta tvurce vede zdanlive proti proudu - ovsem dnesnimu. Proto tady take obcas nejake ty vykriky nechapajicich ... Z historickeho hlediska to je Molier smrncnuty absurdnim divadlem, fraskami 19. stoleti vc. zasahu Formanova ci Passerova. Dekuji a tesim se na dalsi Havelkovy vytvory ... ()

PORTER44

To byla blbost,motorák jedoucí bez strojvedoucího,Kopta co si hraje na Zátopka,Chmela se cpe řízkama,Plodková celou cestu prochlastá,Gotz jako myslivec který neumí zacházet se zbraní,pár chvilek na zasmání tam bylo ale na celý film to bylo málo. ()

MilanM76

Dobrá komédia s množstvom vtipných momentov. Na to, že sa celý film odohráva v "jednom vozni vlaku" nie je núdza o zaujímavé situácia a vykreslenie charakterov jednotlivých postáv. ()

Tomgunses

Pro mne Havelka prostě není... Stejně jako Vlastníci, tenhle typ konverzačního absurdního "humoru" o ničem, mne nebaví. Nezaživné a nudné, postavy na přes držku, vlak chvíli jede krokem, za okamžik to valí stovkou. Jestli to měl být jako pokus o nastavení zrcadla naší společnosti, tak nevím. Velkej problém dokoukat. Sotva 20 % ()

Brambora1

Nejprve jsem viděl komedii v kině, hodnotil jsem dvěma hvězdičkami, dnes jsem po premiéře na ČT přehodnotil na 4 hvězdy, nějak jsem si pamatoval šílenou političnost ve filmu, což jsem si spojil špatně. Film je poměrně bohatý na jinotajný humor (bába pod kořenem, Grossova kampaň, Hamáčkovy svetry,...), který člověk neaktivně informovaný událostmi není pobaven jako divák zběhlý v aktuálnostech. Vlak plný opravdu jedinečných osobností, například pseudovlastenecký myslivec, vodkou obohacená žena se stálým nadhledem, vtíravá seniorka nebo šílená matka. Asi nejlepší postavu za mě hraje Igor Chmela. Jejich bizarnost a bezmoc je dovede k přiznání svých negativ. Film byl natáčen na Kolešovce, na trati do Mladotic a směrem na Beroun, což mě jako Rakovničana potěšilo. ()

BigJohn02

Po mnoha letech česká komedie, při které jsem se párkrát i zasmál: "Jednou jsem si objednávala sushi na sjezdovce... A přišlo... Ještě teplý." - "Krizový štáb zasedá non stop. Někdy i déle!" - "Podepsal jsem spolupráci!" "S gestapem?" "Ne, to táta. Já normálně, s STB!" ()

xplsek01

Taková ironická taškařice. Vcelku humorné scény střídají absurdní situace a váznoucí děj. Politická vsuvka jakoby tam nepatřila a jen natahuje čas na předepsanou délku 100 minut. Škoda, kdyby se více zamakalo mohla z toho být skvělá komedie. TL;DR Do kina bych na to nešel. Na nedělní večer dobrý. ()

DeborahHorms

Pan rezižér si pustil takhle v neděli Kalamitu a řekl si, že by bylo fakt vtipný, kdyby něco podobnýho taky natočil. Prý satira médií? Jako klidně, proč ne. A musela to být satira médií? Nestačilo by kdyby to byla vtipná komedie? K čemu je tam proboha ten smrtka, znásilněný papoušek, cikán rocker a ten naprosto neuvěřitelně stupidní rasista myslivec. Celý film je zabalen do roušky malebnosti českého maloměšťáctví, nejvíc fresh téma co jde. Film založený na "hele, nebylo by fakt vtipný, kdyby...", ale ono to fakt vtipný nebylo. Možná by to jako divadlo bylo lepší a charaktery postav by se lépe snášely. Jinak velmi smutný počin. Kolika lidem musel projít rukama a ani jeden z nich neřekl, že film postrádá vtip, dobré postavy, směr, cokoliv originálního. Fuj. ()

MathLover

Opravdu hodně špatné. Vůbec tady ta pozitivní hodnocení nechápu. Měla to být asi komedie, ale bylo to většinou spíš trapné než vtipné. Neříkám, že jsem se nezasmála, ale vtipných okamžiků tam bylo tak strašně málo (napadá mě asi tak jeden - když se řešilo, jaký je UŽ slovní druh).  A obávám se, že se nejednalo ani o absurdní drama (jak to někdo v dobré víře nazval), protože se mi to zdálo spíš hloupé než absurdní...  Vlastníci byli geniální, ale tohle tedy nebyl můj šálek... Přiznávám, že jsem to nedokoukala, nešlo to. Doufám, že byl alespoň závěr ucházející... ()

milos.bradik

Nechápu recenzenty, kteří napíšou mimořádná blbost a pak dají tři hvězdičky. Podle mne je to naprosto nepovedený pokus o komedii, takže dávám jednu hvězdu za snahu herců. ()

sbinda

Ve finále si říkám, proč se autoři rozhodi, takhle krásný nápad/y, rozjezd a scenérii, přetavit v Kameňák 4? Slušelo by méně těžko uvěřitelných crazy jakoby vtipných skečů “bum bác hahahaha” a více dialogů, které by se mohly stát kultovními. Za mě 50% s odřenýma ušima a promarněná šance na top českou komedii. ()

Ardno.Lamalz

Málokterý film z posledních let produkován domovinou takto příjemně vyčnívá na všech frontách. Herecké výkony, krom počátků Plodice, nadstandardní, celý nápad sám o sobě velice kreativní a přes prvotní nutnost spojit vlastně nesouvisející kuriozitálie, je scénář vlastně překvapivě příjemně hladký, hudba melodicky sympatická, výprava přirozená, jakoby nám všem stará známá, kamera řemeslná...  a po kovith taškařici,je Událostná mimořádnost nakonec i jako celek roztomile neuvěřitelně uvěřitelná .                                                                                                    DOPORUČUJU ()

yarca

Potřebovala jsem si odpočinout a vypnout. A k tomuhle účelu to posloužilo skvěle. Bylo to samozřejmě strašně přehnané, ale ty charaktery byly tak krásně české! To fakt jinde neuvidíte.  Krystalicky čisté zobrazení toho, co v nás je, a co naštěstí člověk obvykle nepotká na jednom místě.  (Ještě toho trochu)  Plus typově výborné obsazení a ne úplně marné hlášky. V záplavě wannabe českých „komedií" z poslední doby mě tahle šílenost a hlavně nadsázka konečně trochu pobavila. ()

horskejvlk

Podle prologu, na začátku této neskutečné události která trvala 14 min. tak takhle Film měl trvat také jen 14 minut, to je maximální vytěžení námětu dál je to jak ždímat suchej hadr na podlahu. Havelka si nejspíš ve své sociální, filmové skupině řekl, “to by stálo za to zfilmovat”. Cestujeme v jednom vlaku a jsme v tom společně, jací jsme a jak se k sobě chováme, v krizi se důkladně poznáme no a jak to zfilmovat?  Stačí vymyslet si pitoreskní postavy a nějaké události, něco mezi honem na slona z Pana TAU a něco mezi Jak ulovit milionáře, výsledek je příšerný… chvílemi mě bylo trapně za ně. Zlatá Florenc 13:30 ()

alesandro2

Filmové zpracování a humor ztvárněným Havelkou u mne prostě nefunguje a ani u filmu Vlastníci jsem mu nějak nemohl přijít na chuť. Takže pokud bude nějaké příště, tak si píšu omluvenku. P.S.: Koptu doporučuji obsadit do dalšího filmu Zátopek 2. ()

Maxathor

Proč? Pane Bože, proč? Další pitomost, která kdyby nebyla, nic by se nestalo? A pak tyto osoby nazýváme celebritami a mě je z toho zle... ()

stuj

Ze začátku moc pěkné a vtipné, ale po čase (zejména když se přidá i dění mimo vlak) to trochu poleví. Tak jako tak ale moc milé překvapení, tenhle druh humoru se u nás tolik netočí. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací