Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (591)

silentname 

všechny recenze uživatele

Jiří Havelka sa vracia na filmovú scénu späť so svojim novým filmom "Mimořádna Udalost". A musím povedať, že po tom ako som mal možnosť vidieť jeho režijný debut "Vlastníci", celkom som bol zvedavý, ako to dopadne tu. Koncept podľa skutočnej udalosti je síce trošku komediálne prifarbený, ale to mi absolútne nevadí. Film nepôsobí neuveriteľne, postavy majú svoje charaktery a musím povedať, že ma všetci v tomto filme skutočne bavili. Spolu so sprievodcom, ktorý robí všetko preto, aby dobehol utekajúci motoráčik. Jaroslav Plesl mi úplne pasoval v tomto filme a dokonca som si chvíľu myslel, že na konci budeme mať zvrat, že s nimi počas celej jazdy bol aj sám "Smrť". To by skutočne pobavilo. Jana Plodková je zábavná svojou absolútnou apatiou a flegmatizmom k úplne čomukoľvek a ten chalan je tiež boží. Vie toho toľko, že by mu neškodilo toho občas vedieť trošku menej. Neviem čo by som nejako výraznejšie filmu vytkol. Veci, čo sa dejú možno mimo motoráčiku až také zaujímavé nie sú, no aj tak musím povedať, že vďaka tomuto filmu sa slovíčkou "Už" stáva nesmrteľným. To mu musím uznať. Vo výsledku je toto skvelá komédia, ktorá ma úprimne pobavila. A utieklo to ako voda. Ak sa chcete pobaviť, čeknite si ju. Myslím si, že si ten čas užijete. Hodnotenie: A- ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Další povedená komedie od Jiřího Havelky. Tentokrát na motivy skutečných událostí. Spousta věcí je tam ale přidaná, aby to bylo dramatičtější. Také tam najdeme spoustu odkazů na známé události. Celé to je o partě cestujících, která se octne v rozjetém vlaku bez řidiče. Jedna šílenost střídá druhou, ale vlak ne a ne zastavit. Postupně poznáváme jednotlivé postavy a dozvídáme se o nich víc informací. Jako oddechovka to celkem funguje a člověk se i zasměje. Na tuzemské poměry pořád nadprůměr. "Allahu akbar!" :D ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

V porovnání byli Vlastníci skvělí. Tady se stydíte střídavě za herce, za dialogy, za scénář. Kdyby natočili o té skutečné události film zvenku, tedy tu malou část kde se hejtman snaží nahnat body, a kdy místní SDH s velkou pompou složí nafukovací hrad, dalo se z toho s některými nápady něco vytřískat. Většina se ale odehrává v čugále, a její cestující nemůžete počastovat nevulgárně. Prostě sorry pane Havelka, ale tohle bylo velký hnědý eee. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Vox populi, vox Dei. Po papuli si dej..." ... odpadující recenzente. Já se bavil, slzy smíchu proudem tekly. Divné? To se prý u komedií stává. Vlastníky nepolíben, i tak pět pražců drncá. No tak mě zastřelte! Trefíte-li se :-). Ovšem mimořádná událost vyžaduje i mimořádný přístup, proto otvírám okénka rovnou dvě. První vyvětrá kouř z komentářů. VLAKOVÉ OKÉNKO: [][]  (Neo)patrně se z vlaku vykláněli a větví lísky lísknuti po papuli byli, film však ve zdraví přežili: A) Filozofující funebrák Adam Bernau (3*). B) Geniální chlapeček verbal (3*). C) Vševědoucí dáma JitkaCardová (3*). D) Zodpovědná matka Morien (3*). [][] Druhé okénko vyvětrá mlhu z hasičáku. ZÁCHODOVÉ OKÉNKO: [][] V míse na kovové klapce leží, na spláchnutí čeká: A) Cucek krve, ztuhlé v žilách #MeToo Au.... B) Mobil papouška quokam. C) Chlup, co odpad! ze -zlého-šíleného-vlka-. D) Kapka Pitralonu, neb Pitryx už se holí (a zhlédnul už druhou českou komedii). [][] Dopad mimořádné události na ČD: náhradní autobusová ČSFD doprava zahlcena, 50 autobusů pro nespokojené diváky. A dalších 150 pro ty spokojené. ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Mimořádná událost má poměrně dost dobrých vtipů. Ale taky poměrně dost vtipů, které jsou opravdu nevydařené. Zase jsem byl trochu v šoku z české současné filmařiny, protože u americké a britské produkce se nestává, že máte tolik mizerně natočených scén. U Britů a Amíků můžou být blbé vtipy, ale blbě odvyprávěné? U mnohých scén je znát, co mělo být zhruba vtip, ale bylo to tak blbě podané, že když jsem byl v kině v téměř plném sálu lidí, tak se nikdo nesmál. U mnohých scén jsem jen pochopil, že to má být nejspíš z nějakého důvodu vtipné, ale nepochopil jsem proč - stejně jako diváci kolem. Konkrétně jsou FAILem různé rychlé střihy k jakýmsi vtipným miniscénkám. Asi jedna se povedla, zbytek nestál za nic. Abych shrnul, proč mnohé vtipy nejsou vtipné... Má to v podstatě tři důvody: Samozřejmě scénář (prostě to na papíře nikdy nebylo vtipné), potom režie (prostě divně natočené) a bohužel dojde i na herce, z nichž někteří prostě nemají ten správný komediální timing - zde to může být i vinou režie. Poslední výtka se ale určitě netýká Ctirada Götze, který snad jako jediný v celým filmu jako komik nezklame. Nechci tu příliš kritizovat, jen mě mrzí velkého potenciálu, který film nevyužil. Opakuji, že slušných vtipů je ve filmu dost a nakonec je film sympatický. Bohužel ale příběh není nic moc. Sem tam je tam nějaký fajn nápad, sem tam nějaký až idiotský (např. ztráta panenství byla maximálně creepy...). Scénář se jakoby snaží být co nejvíc šílený, ale zároveň se snaží vymyslet, aby to působilo reálně, a to až do takové míry, aby si naivnější diváci mysleli, že se to takhle nějak mohlo stát (pro tuto snahu je pro mě hlavním důkazem konec s jakoby reálnými záběry, kde postavy hrají jiní herci, což má naznačovat, že se jedná o reálný předobraz filmových hrdinů... což samozřejmě není pravda, jsou to prostě jen jiní herci). Kdyby to byla víc "crazy komedie" a vykašlali se na to, že je to "podle skutečné události", udělali by líp. Ale na české poměry posledních let nakonec docela OK komedie... (6/10) ()

Galerie (21)

Zajímavosti (27)

  • Když myslivec míří na instruktora autoškoly puškou Mosin-Nagant, má nejprve páku závěru směrem nahoru, což by odpovídalo tomu, že po předchozím výstřelu vyhodil nábojnici a už nemá nabito. V dalších záběrech už ale páku vidíme v poloze vodorovné, připravené ke střelbě, aniž by byl vložen náboj. (Veena.cz)
  • Pravidelná osobní doprava na trati Krupá-Kolešovice byla ve skutečnosti ukončena v roce 2006. (Mara97)
  • Film uzavírá píseň „Tunel jménem čas“ od skupiny Hoboes. (sator)

Související novinky

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (více)

Reklama

Reklama