Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (CinemArt)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (591)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání, neměl bych věřit high conceptům, protože mi přišlo, že tohle musí být díky námětu na nějaké rovině ok. Nakonec to jsou ale nesoustředěné scénky, které mluví jazykem satiry, ale o ničem nejsou, pouze stvrzují stereotypy - což je vážně smutné, protože to otevírá dvířka k hodně věcem, které to nakonec ignoruje. Nejblíž se to dostane ke kritice médií, ovšem i ta je značně neaktuální a povrchní. Vyloženě blbé rozhodnutí (ale bohužel typické) je zobrazení českého rasizmu jako bodré a roztomilé vlastnosti, která je postavě dána do vínku a prostě jí zůstane a nikdo nad tím nehne brvou. Ačkoliv ten film takové chování neschvaluje, rozhodně ho normalizuje. Scéna implikovaného sexu mezi Pleslem a dvakrát mladší vyděšenou holkou je naprosto nepřípustná a nechápu, jak mohl film projít celou fází produkce, aniž by ji někdo vyškrtl ze scénáře. I kdybych ale pominul tyhle naprosté stopky, tak zbyde urputně průměrný film, který je jen jakýmsi duchovním nástupcem Troškova Kameňáku s lepší obrazovou postprodukcí. Aspoň ale vím, jaké to je být uvězněný ve vlaku s nesnesitenými karikaturami a čekat na smířlivé vysvobození smrti. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Inšpirácia Divokými historkami, takže absurdná poviedka s absurdnými postavami, pričom absurdným je už fakt, že všetko sa deje v "nebezpečne" unikajúcom vlaku, z ktorého by pohodlne vyskočil aj beznohý. Mnoho dialógových vsuviek a replík veľmi vtipných, celkovo dielo naozaj podarené, nápadité a trefné. A záverečný fľusanec médiám, ktoré z každého hovna urobia senzáciu, bol v tomto celom najtrefnejší. ()

Reklama

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Satira, karikatura, pár plonkových míst, ale jinak trefná, zdařilá i v meta-rovině. Jen mi připadá, že na tohle už Jiří Havelka mrhá talentem hluboko pod svoji úroveň, nevidím v tom posmívání se vyšší smysl, než že si uleví a k tomu pobaví i lid, který se v tom zrcadle v životě neuvidí, filmem, který se dostane i mezi televizní zábavu. Když tyhle hořko-směšné lidové vrstvy neotřele zrcadlili Forman a Papoušek v 60. a 70. letech, v Hoří, má panenko a pak v Taking Off, později v Homolkových, mělo to ještě smysl, byla v tom naděje i odvaha, ale k čemu je natočená Mimořádná událost skutečně dobrá dnes? V kině Mat vedle mě během projekce dvojice spořádala velké balení slaných tyčinek a hodně se nasmála. A já z toho, byť bych se ráda pletla, hlavně cítím jakousi autorskou rezignovanost.... *~ ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Mimořádná událost má poměrně dost dobrých vtipů. Ale taky poměrně dost vtipů, které jsou opravdu nevydařené. Zase jsem byl trochu v šoku z české současné filmařiny, protože u americké a britské produkce se nestává, že máte tolik mizerně natočených scén. U Britů a Amíků můžou být blbé vtipy, ale blbě odvyprávěné? U mnohých scén je znát, co mělo být zhruba vtip, ale bylo to tak blbě podané, že když jsem byl v kině v téměř plném sálu lidí, tak se nikdo nesmál. U mnohých scén jsem jen pochopil, že to má být nejspíš z nějakého důvodu vtipné, ale nepochopil jsem proč - stejně jako diváci kolem. Konkrétně jsou FAILem různé rychlé střihy k jakýmsi vtipným miniscénkám. Asi jedna se povedla, zbytek nestál za nic. Abych shrnul, proč mnohé vtipy nejsou vtipné... Má to v podstatě tři důvody: Samozřejmě scénář (prostě to na papíře nikdy nebylo vtipné), potom režie (prostě divně natočené) a bohužel dojde i na herce, z nichž někteří prostě nemají ten správný komediální timing - zde to může být i vinou režie. Poslední výtka se ale určitě netýká Ctirada Götze, který snad jako jediný v celým filmu jako komik nezklame. Nechci tu příliš kritizovat, jen mě mrzí velkého potenciálu, který film nevyužil. Opakuji, že slušných vtipů je ve filmu dost a nakonec je film sympatický. Bohužel ale příběh není nic moc. Sem tam je tam nějaký fajn nápad, sem tam nějaký až idiotský (např. ztráta panenství byla maximálně creepy...). Scénář se jakoby snaží být co nejvíc šílený, ale zároveň se snaží vymyslet, aby to působilo reálně, a to až do takové míry, aby si naivnější diváci mysleli, že se to takhle nějak mohlo stát (pro tuto snahu je pro mě hlavním důkazem konec s jakoby reálnými záběry, kde postavy hrají jiní herci, což má naznačovat, že se jedná o reálný předobraz filmových hrdinů... což samozřejmě není pravda, jsou to prostě jen jiní herci). Kdyby to byla víc "crazy komedie" a vykašlali se na to, že je to "podle skutečné události", udělali by líp. Ale na české poměry posledních let nakonec docela OK komedie... (6/10) ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Mimořádná blbost o přitroublé vlakové etudě a rádoby studie několika pitoreskních pacharakterů, kterou sice vytrhává povícero fuckt vtipných lingvistických bonbonmotů na hranici genitality, avšak její snaživě příjemný dojem kurví zejména to, jak je místy násilná. Tím mám na müsli zejména násilně prkenné projevy, naštěstí menšiny, kdovíproč angažovaných brutálních neherců, občasné zabijácky strojené až idiotské dialogy za každou cenu, hrstku opravdu vyp(e/i)čených smrtících trapkonevtipů a  několik terminálně atrofovaných metafor pro mongololidi. Podstatným kritériem, které dělá frajera, je konzistence, Jirko! To máš jako se spermatem. Uvážlivějším borcům s pečlivou přípravou to nestéká ani po skle, ovšem když exhibičně honíš příliš často, je z toho pak taková řídká a neadhezní žádnásláva, která akorát tak štípe v očích. Z Vlastníků i divadla vím, že tam toho míváš na solidně husté bukkake, tudíž příště prosím masturbuj, až když máš opravdu plný pytel pořádného matroše! Dneska dost žluklá trojka do indexu. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (27)

  • Příběh veterána RAF (Alois Švehlík) je inspirován skutečnou postavou, a to válečným veteránem Janem Horalem (1923–2011), který si na besedách a v rozhovorech vymýšlel příběhy ze své minulosti v RAF, u které však nikdy nepůsobil. (jk78)
  • Ve filmu se objeví jelen, který ukradl myslivci pušku. Jedná se o odkaz na skutečnou událost, která se stala v honitbě Horní Planá na Českokrumlovsku. Po jelenovi pátrali policisté. Puška byla nalezena po čtyřech měsících, policie následně rovněž ukončila pátrání po jelenovi. (LilinkaW)
  • Postavy na konci filmu nejsou skuteční aktéři, jedná se o komparz, který za herce zaskakoval. (Lentilkatka)

Související novinky

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (více)

Reklama

Reklama