Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (CinemArt)

pirduch

Těch hlášek, těch detailů...výsměch mimořádným zpravodajstvím kvůli všemu s odborníky na cokoli,  vybírání hesla politika, národní dopravce, přiznání k hříchům... objednala jsem si suši na sjezdovce a přišlo to-ještě teplý...já se prostě pořád mohl smát,nebo aspon usmívat..Youtuberka: musela jsem to udělat...fakt skvělý, i když oproti Vlastníkům vzdáleno od reálnosti. ()

akni76

Ono tam aj bolo dosť vtipných momentov (najmä na linke TV, expert, dobrovoľní hasiči, hejtman atď) ale 5 hviezdičiek to nebude najmä z dôvodu "podsúvania správnych politických názorov", keďže nemať bezbreho rád nelegálnu imigráciu z jemne povedané nekompatibilného prostredia je tu vykreslené ako obrovské nenapraviteľné spiatočníctvo. Škoda týchto momentov, lebo inak to bola celkom príjemná sranda. ()

kinoholik

Mimořádná událost českého filmu. Má to spád. Rozjelo se to a ani na chvilku nezastavilo. Lehce absurdní výborná komedie postavená na bizarních figurkách, které nenudí ani na chvilku. ()

Shadyllady

Na tenhle skvost jsem narazila uplnou nahodou pri znudenem brouzdani na Voyu. Bavila jsem se od zacatku do konce, vic nez u Vlastniku. Je treba to samozrejme brat s nadsazkou ()

golf78

Film jako takový je neskutečná blbost, nicméně to je dokonalá, ale opravdu dokonalá konverzační komedie. Dlouho jsem se tak dobře nepobavil. Po mnoha mnoha letech opravdu vtipná česká komedie. BTW... jako že mě baví recenze od uživatele VERBAL, tak tady střílí úplně vedle a ještě slepejma. ()

zelvuska20

Ujetá směs nejrůznějších událostí z českého území, která ale z nějakého důvodu funguje. Po každém shlédnutí se s rodinou shodneme, že to je strašné nebo že to je blbost, ale pokaždé se smějeme od začátku do konce. Děj pěkně šlape, každá postava je šílená svým vlastním způsobem, jejich interakce jsou dokonalé (zejména majitel pohřebního ústavu a malý kluk), střihy na strojvůdce běžícího za lokomotivou za doprovodu dramatické hudby jsou geniální. „Jak začíná otčenáš?“ ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací