Nechvalně proslulý Josef Jelínek, zvaný Harry, se do povědomí české prvorepublikové veřejnosti zapsal oslnivou dráhou podvodníka mezinárodního formátu. Exkluzivní obchod (podvod) s prodejem hradu Karlštejn mu tehdy vynesl třicet tisíc dolarů v podobě zálohy na odprodej „jeho“ hradu. V tomto filmu však nejde o rekonstrukci případu na základě historických skutečností. Základní fakta jen posloužila autoru G. Oplustilovi jako námět komedie, kterou pro televizi v roce 1981 natočil režisér V. Hrubín. Píše se rok 1946 a příběh nás zavádí do jednoho výtečného baru mezi postavy pražské galerky. Profesionální podvodník, všeobecně nazývaný „Inženýr“ (O. Kaiser), se vsadí s kapsářem Franzem (J. Lábus), že bohatému Američanovi (A. Januš), který je momentálně v Praze, prodá hrad Karlštejn… (Česká televize)

BoredSeal

Mohlo to být lepší, místama se film vleče. Z herců samozřejme vyčnívá klasicky výborný Kaiser, který tu svou pověst psychopatického chameleona opět využil na maximum, pobaví i Jiří Císler svým anglickým výstupem. :) ()

zette

Zbytecne natahovane a misty dost nudne. Co vsak zdobi tento film je vyborny Kaiser a rada povedenych hlasek, ktere jsou fakt vtipne. ()

Radiq

Magické obočí! Skvělej Císler, perfektní Lábus a ještě lepší Kaiser. Až na ty debilní hudební čísla tomu není skoro co vytknout. Teda je, ale libilo se mi to - samej známej skvělej ksicht. Podfukářskej film, kterej má všechny znaky podfukářskýho filmu (uplně mi to připomnělo některý díly seriálu Podfukáři). "Co na mě klepeš? Jsem snad dveře?" ()

otík

Kromě závěrečné pointy a parádního Kaiserova vychutnání si závěrečného pivka je to nuda, spousta písniček vůbec nemá šanci zaujmout a celkové vyznění je zcela chabé. ()

dr.fish

Doporučuji z tohoto ranku Konto separato, které je dobře natočené i zahrané. Velká sázka o malé pivo má potenciál, jenže ten famózní herecký ansámbl nejede ne na půl plynu, ale jen na volnoběh. A tak to není povedená taškařice, ale jen taková dobře vypravená trapárna, kterou nezachránily ani ty největší herecké hvězdy. 45% ()

fantoci

Perfektní komedie se spustou dobrých dialogů - "Střihneme mu Floriánka." - "Hele já jsem říkal že je bohatej ne blbej." Je škoda že tato databáze zde nenapíše všechny hlavní představitele. jako třeba Jiří Císler,Jiří Lír a další ... škoda !!! ()

pytlik...

"Magické obočí" je zatím nejhůř zahranou rolí, co jsem od Kaisra viděl. Patrně nepřepnul z Možná přijde i kouzelník, furt jsem čekal, kdy sebou flákne na zem a předvede čulibrka. A propó obočí, to si určitě oddechnul, že si ho měsíc nemusel depilovat. Navrhoval režisérovi, že si ho nebude holit dva měsíce, ale ten to nakonec zavrhl, v zájmu dobrých přátelských vztahů se Sovětským svazem.PS: Pobavil mě jediný příspěvek v sekci "zajímavosti", upozornil bych dymoura, že něco podobného chybí třeba u filmu "Noc na Karlštejně", ať to tam doplní, ať máme konečně jasno! ()

ghatos

Vtipná story ve zvláštní době natočená v 80. letech. Překryl to prach času a jde to pořádně vidět, ovšem neškodí to. Herecká sestava je zdařilá. Kaiser jede na plné pecky. 61%. ()

Ironfood

Atraktivní námět a duo Kaiser-Lábus v hlavní roli slibují dobrou zábavu. Bohužel se asi nikomu nechtělo napsat pořádný scénář, takže výsledkem je v podstatě jen pár více či (většinou) méně vtipných scének prokládaných zbytečnými kabaretními výstupy namísto rafinovaného děje se zajímavými zvraty ve stylu amerického Podrazu. Navíc některé scény s předváděním místních tradic mi silně připomínaly novější "majstrštyk" Trhala fialky dynamitem. Lábus byl v pohodě, ale měl málo prostoru, Kaiser mě celkem zklamal, víceméně celé to sfoukl s jedním tklivým výrazem. Naprosto zbytečná a trapná mi přišla vedlejší dvojice začínajících klaunů. Váhal jsem mezi 2* a 3*, ale vzhledem k tomu, že podruhé bych to už vidět rozhodně nechtěl a že si z toho na druhý den nepamatuju žádný dobrý fór , jsem se přiklonil níže. ()

Paity

Řekl bych, že to ze strany tvůrců nebylo úplně dotaženo. Potenciál byl obrovský, provedení ale tak skvělé není. Pořád jde ale stále o kvalitní podívanou. ()

Disease

Tři hvězdičky víceméně z nostalgie, zestárlo to strašně. Ale dobrých momentů je tam dost, naneštěstí i těch slabších. ()