Na obrazovky televize míří nová kulinární show, kde hlavními hvězdami budou ti nejpovolanější kuchaři, které známe nejen z televize: michelinský kuchař Radek Kašpárek a Zlatí kuchaři Přemek Forejt a Jan Punčochář. V létě se vydali po České republice, kde hledali ta nejlepší jídla na těch nejobyčejnějších místech. Nebyla by to show, aby nepřišlo i drama. Nejznámější šéfkuchaři české gastronomické scény se proti sobě vždy postaví v duelu a budou se snažit jídla, která objeví nebo která jim představí třetí z nich, napodobit a upravit po svém. Užívají si spoustu legrace, ale také pocit, jaké je to být soutěžící. (TV Nova)

bizz_mjc

Kluci trochu přehrávaj a vše je až až naplánovaný, ale jinak mě ten formát vlastně baví, neb nechybí vtip ani spousta užitečných rad a nápadů. ()

Hanys_

Neviděl jsem úplně všechny části (cca 8 asi), ale za mě super formát, který pokud tohle je novácký originál, má potenciál jít klidně dál do světa a rozvíjet se. Sice někdy (často) vybafne ta strojenost a umělost toho všeho, ale komediální talent a ta chemie mezi všemi, tak to působí dost opravdově a je tady cítit u každého dílu dost. 7.5/10 ()

Sochorisko

Tři hvězdičky pro tento "seriál" mají jistě jinou váhu, než tři hvězdičky pro mnou hodnocené filmy. Z prostého pohledu, kuchařská show nemá žádný smysl, nic nepřináší, není ani napínavý kdo vyhraje (oproti např. Masterchef). Nicméně, vaření Jana Punčocháře mám opravdu velice rád a občas se nechávám inspirovat jeho vařením a nejen jeho. Dále se mi líbí, že nám tento seriál ukáže krásná místa v ČR, kde se můžeme skoro až nečekaně setkat se zajímavou gastronomií (např. ve druhém díle onen kemp...). ()

dan4815

Tento amatérský ochotnický sbor "Zpocená čela" jezdí po republice na místa, na která má jeden ze tří kuchařů nějakou osobní vazbu. Vidno, až na Forejta zbytek osazenstva má strach vyjet dál za Prahu. S těmito pořady se vskutku roztrhl pytel. Kuchařina, dříve řemeslo nedoceněné, dnes ukazuje, že jako obyčejný kuchař to nikam nedotáhnete. Musíte být trochu vařič ze všeho - neaplikujte na vaření drog. Tu kopřivu, tam sopel... hráškově zbarvený výtažek z nosního otvoru, přisypat tam prach z babiččiny půdy, nesmí chybět dlouho tažené poleno, a jako přílohu zvolíme štěrk z příjezdovky polité vosím hnízdem. Pokud toho dám málo na veliký hezký talíř, dobře to naaranžuji, tak to prodá i ten Přemek. A o tomto pořad je. Ano, líbí se mi kombinace, které by mě nikdy nenapadly. Líbí se mi, že si po ukázání vzorového jídla ihned vybaví základ nového receptu takovou rychlostí, jako u mě recept na čínskou polévku. I místa, kde se tyto kuchařské souboje vedou, jsou malebná a ze záběru číší opravdu skvělá atmosféra. To je to, proč dávám čtyři hvězdy. Také zmíním co na této show je v prdeli. Nevím, jak velcí přátelé jsou, ale z chování mi vyplývá, že jsou hodně dobře zaplaceni (oproti hereckým lekcím), nebo jsou opravdu přátelé, akorát dost divní. Z pořadu cítím silnou scénárovitost. Tam si běž pro vejce, tu chytni rybu, za stromem a polem zase najdeš ryby... najednou jednoho aktéra dohání druhý na traktoru. Chápu, chtějí tomu dodat nějaký příběh, ale to je takový cringe, až se mi dělá divno. Na to, že je to od Novy, to není špatné, ale asi by se scénáristům mělo říci, že tohle je pořad pro dospělé lidí. ()

mira007

Masterchefovská trojka Forejt, Kašpárek, Punčochář v rozverné roadmovie reality show, kdy co díl, to souboj kuchařů na téma lokální kuchyně. Herecké výkony naprosto příšerné až na level mezi trapností a guilty plesure. Reklama na hezké Česko tak, jak je to teď populární snad ve všech seriálech, ale já musím ocenit, že to jídlo bylo extratřídní a nakonec ta kombinace cestopisu a gastropořadu nebyl úplně špatný a motivovalo mne to dokonce k jednomu výletu. ()

Olík

Na internetovém slovníku synonym jsou u pojmu „strojený“ uvedena tato synonyma: předstíraný, nepřirozený, afektovaný, vyumělkovaný, teatrální. Nevidím sebemenší důvod, proč nepřipsat i Souboj na talíři. Současná televizní produkce nedisponuje mnoho pořady, které jsou více strojené, předstírané, nepřirozené, afektované, vyumělkované nebo teatrální, než právě tento souboj na oko. ()

Razzor_82

Suprová a fresh kuchařská show s trojicí porotců Masterchefa z krásných míst naší země. Dobrodružství má skvěle v každém díle svůj příběh a dokonale vtáhne do děje. Zábavná jízda plná spontánně vtipných hlášek, emocí a skvělého jídla na které mám sakra velkou chuť! Bez nějakého strojení si pomalu budujete sympatie ke kuchařům a hlavně Forejt jede na své pohodové free vlně.  Moc potěšil díl ze slunné Pálavy z viničního domu Marināda. 7/10 ()

jacko

Skoda, ze pořad neni na CSFD rozdelen na jednotlive serie, hodnotilo by se urcite lepe, kdy aktualnich 60% je velice zkreslujicich. Kdyz se v predchozich řadách ucastnili vsichni tri stavajici porotci MasterChefa, jeste se to dalo. Co ale predvadi Puncochar s Forejtem v aktualni serii, je uz prilis. Nebude to asi z jejich hlavy, ale kazdopadne s k tomu propujcili. Ackoliv nemohu Forejta profesne hodnotit (okusil jsem jen ten odpornej burgr v mekaci:), Honza Puncochar urcite zaslouzi po teto strance respekt, jako jeden z top cesky sefkucharu. Opravdu by se ale nemeli snazit “hrat” a predvadet povetsinou trapne sceny po boku ruznych radoby celebritek. Kasparek si to zrejme velice dobre spocital a vychazi z toho jako vitez. Sevce, drz se sveho remesla…? ()

Likan7

Za mě dobrý, ale ta dramaturgie se Nově už moc vymkla z rukou. Ti tři jsou ale sympaťáci a natáčení si očividně užívali od začátku do konce, převážně kvůli jim sleduju tyhle pořady. ()

rublik05

Vzít sympatické kuchaře, kamarády, osvědčené televizní bardy, vymyslet jim kompletně nový formát, který bude obsahovat svěží letní gastronomické výlety a dobrodružství, ve kterých nám ukáží různá zákoutí naší krásné zemičky, uvaří skvělá jídla, přitom diváky skvěle pobaví, byl opravdu geniální nápad, za který si tvůrci zaslouží opravdu velkou pochvalu. Souboj na talíři jsem si maximálně užil, každý díl má něco do sebe, každý díl ukáže něco jiného, zajímavého, nevšedního, díky charismatické trojici a fungující chemii mezi nimi jsem se ani na chvíli nenudil, krásné letní počasí jen utvrdilo fajn odlehčenou atmosféru. Vytknul bych snad jen zbytečné přehrávání, nelíbil se mi ani občas trochu nepřirozený projev, ale ve výsledku z celého projektu čišela radost z gastronomie a upřímného kamarádství, a o tom to asi mělo být. 7/10. ()

Allecto

Že je to nahrané to je samozřejmě jasné od začátku, ale s tím je člověk v pohodě tak nějak. První série byla fajn, druhá začala vykazovat známky toho, že se scénaristi zbláznili a první díl třetí řady  už jsem ani nedokoukal, protože to zřejmě píše úplnej dement... Ty situace jso utak absurdní a stupidní, že nechápu jak by to někoho mohlo bavit... Kdyby oba kuchaři na začátku dostali nějaké dva nebo tři soutěžní úkoly a pak prostě vařili mohlo by to být zas super... ale shánení surovin v prvním díle třetí řady... to byla tak extrémně nereálná trapárna, že nechci ani vidět co bude dál... Po první sérii bych dal víc, ale aktuálně nemám žaludek na víc než 1*... ()

JohnZ87

Zábavné, výpravné, zajímavé. Všichni tři zúčastnění bohužel extrémně přehrávají, ale to je nejspíš daň za snahu o pobavení diváka. 65% ()

riza-do

Překvapivě dobře sestříhaná kuchařská show tak trochu jinak, rozhodně dost jinak než bych od jakékoli české televize očekával. V prvních chvílích mě napadlo, že jde o tak trochu český, kuchařský topgear — trojka oblíbených kuchařů vyjíždí na výlet za gastro zážitky Česka, ochutnají (bohužel nejen) místní speciality a něco málo uvaří z (naštěstí) místních zdrojů. Jo, tohle mám rád, takže se na to i dost dobře dívá. Jen by ten vzájemný humor nemusel být občas tak vynucený. ()