Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina anarchistických levičáků zvaná „Nada“ a vedená teroristou Buenaventurou Diazem unese amerického velvyslance Richarda Poindextera v bordelu v Paříži a přiveze ho na farmu na venkově. (JasonCZ)

Recenze (4)

whack 

všechny recenze uživatele

Skupina francúzskych anarchistov unesie priamo z bordelu amerického ambasádora. Chcú vyjednávať a v prípade, že ich chytia, vzdať sa. Policajný šéf však nemá v úmysle anarchistov pochytať, ale pozabíjať. Nie je to politický film. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Riesi sa tam unos nejakeho Americana, neviem ani co ti Francuzi ziadali, len viem, ze policajny sef ich chce fyzicky zlikvidovat. Rezisersky sa pan Chabrol hodne predviedol, tempo bolo na urovni, dialogy mali hlavu a obcas ja patu ... za seba teda velka spokojnost . 77 % ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Tento film potrvdil moje ošívání a předtuchy. Chabrol je ale Chabrol, u něj je třeba se vždy přesvědčit, zda je to ono či ne. Ve srovnání s filmy a dokumenty spojené s RAF (nebudu zde rozebírat) je Chabrolův film chudý na myšlenkové pozadí, zaměřuje se převážně na akční stránku děje. Pokus o manifest je poměrně plochý a nezřetelný (alespoń v porovnání s Ulrikou Meinhofovou). Vyzdvihnout tu lze snad jen samotní význam pojmu "Nada". Nic se nestalo: Mezi tím, když jsou všichni živí a když jsou mrtví, není žádný rozdíl. Vše jde dál ve svých kolejích. ()

Zajímavosti (1)

  • Režisér Claude Chabrol si pro film osobně vyžádal účast kdysi slavné předválečné hvězdy Viviane Romance, pro niž se postava paní Gabrielle stala poslední v její kariéře. (argenson)

Reklama

Reklama