Reklama

Reklama

Ztracené iluze

  • Francie Illusions perdues (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Lucien je mladý neznámý básník, žijící ve Francii 19. století, který do svého bytí vkládá velké naděje a ambice. Opouští rodinnou tiskárnu v kraji, z něhož pochází, aby zkusil najít štěstí v Paříži po boku své patronky. V tomto úžasném městě se brzy ocitá vydaný napospas vlastnímu osudu a postupně objevuje zákulisí světa zisku a přetvářky. Lidskou komedii, ve které je možné vše koupit či prodat: literární věhlas i tištěná média, politiku i city, pověst i duši. Lucien bude milovat, bude trpět a vystřízliví ze svých iluzí. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (11)

Pete 

všechny recenze uživatele

Balzac dokázal úžasně a dopodrobna popsat všechny své postavy, i vybavit je do jednoho uvěřitelnou historií a motivací, aby to nebyly jen pouhé archetypy. Jeho genialita se pak projevila v důmyslném propojení osudů těchto stovek postaviček v mozaiku perfektně popisující dobu, a navíc nadčasově také snad všechny vlastnosti člověka odhalené v opravdovou Lidskou komedii s mnoha tragickým následky. Zfilmovat takto gargantuovsky rozsáhlé dílo není možné, a pravděpodobně se o to ani nikdo nepokusí, protože by neměl dostatek diváků. Možnost, kterou zvolili také tvůrci tohoto snímku, je vyříznout segment, a trochu ho poupravit, aby fungoval sám o sobě. Zde vzali prakticky pouze prostřední část ze tří knih Ztracených iluzí, o výtečném pokračování Lucienova osudu v Lesku a bídě kurtizán ani nemluvě. Chápu toto rozhodnutí, neměli nejspíš jinou možnost, když nechtěli diváky zahltit množstvím dalších postav a děje. Výsledné torzo je poměrně povedené, natočené klasickým způsobem bez moderních audiovizuálních výstřelků, které současnost nabízí. Herecky první liga, a tak nakonec tleskám, ač jsem za to nedostal zaplaceno. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tuto asi budem trošku vytrčať z davu, ale mne sa tento film dosť nepáčil. Dva a pol hodinová nuda, ktorá sa vliekla siahodlhými a monotónnymi dialógmi, ktoré síce aspoň mali hlavu a pätu, ale od historického eposu by som čakal o dosť lepšiu a výpravnejšiu réžiu s väčším presahom emócií na diváka. Naozaj okrem pár štipľavých scén tu nebolo veľmi čím zaujať. Škoda toho. 50 % ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Výborne sfilmované dielo Honora de Balzaca o ambicióznom mladíkovi, ktorý si pomaly ale isto vyšliapal cestu v spoločenskom rebríčku až do najvyšších kruhov. Jeho skromnosť a lojálnosť klesala priamo úmerne s jeho rastom v spoločnosti. Skvelo vystihnutý svet médií, politiky a spoločenského vplyvu, ktorý sa od toho 19.storočia zas až tak veľmi nezmenilo. Lucien mi bol spočiatku sympatický a aj som ho ľutoval, keď sa mu hneď nedarilo, ale potom sa mi dosť zhnusil. Ale ako sa vraví, pýcha predchádza pádu... Film bol kvalitný, takisto aj vydarená výprava, no malo to viacero zbytočne natiahnutých pasáží, vďaka ktorým je film zbytočne dlhý. 4* ()

DrifterSoul 

všechny recenze uživatele

Smutné ztvárnění lidské komedie - fungující tak už po tisíciletí. Obraz psychopatických jedinců, jejichž jedinou modlou jsou peníze a kteří neznají slovo morálka. Výborná kamera, dokonalá dobová atmosféra, bohatá filmová výbava. Přes neradostné konce, stojí za vidění, provokující k zamyšlení nad smyslem a skutečnými hodnotami života. ()

Vitex 

všechny recenze uživatele

Není to stoprocentní, ale při té bídě v dnešních kinech... velmi dobré, poctivě natočené a těch 144 minut působí jako 95. (Celou dobu jsem si myslel, že předlohu rozebírá Keller v Odsouzeni k modernitě, ale jde o jiný Balzacův román - https://www.youtube.com/watch?v=1NQDAHi7pcc . Každopádně, ani v prostředí médií a reklamy, kterému se Ztracené iluze věnují, se toho od 19. století mnoho nezměnilo.) ()

Galerie (46)

Zajímavosti (1)

  • Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým na viacerých miestach, divadlách, opere či palácoch v Paríži a tiež na zámku s názvom Château de Compiègne. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama