Po rozchodu s přítelem se Tereza vrací domů ke své mámě a bratrovi Michalovi, desetiletému klukovi zajatém v dospělém těle, aniž by tu tušila, že tenhle návrat navždy změní její život. Domácnost, do které se vrátila, se totiž na rozdíl od ní ani trochu nezměnila. Máma pořád žije jen pro svého syna, a bratr má před ní ve všem přednost. Tereza má intenzivní pocit, že by máma měla myslet víc na sebe… a taky na ni. A tak se rozhodne udělat krok, po kterém už nikdo z nich nebude takový, jaký byl. Tragikomedie Spolu nabízí pohled do chodu rodiny, kde se láska nerozdává rovnoměrně a kde není zvykem svěřovat se a mluvit otevřeně o problémech. Přesto nejde o těžké drama, ale o film, který i v dramatických situacích dokáže najít humor a naději. (Bontonfilm)

mcleod

Herci byli výborní, Štěpán Kozub zvládl svoji roli opravdu skvěle. Ale jinak byl scénář postavený na uřvaném řešení neustále stejných problémů. Celé se to zkrátka točí v kruhu, film je bez zajímavějšího příběhu. Navíc obsahuje poměrně zásadní chyby a nedostatky, které jsou ale klíčové pro děj celého filmu. Takže pozor na SPOJLER! V první řadě opravdu není v Česku možné na někoho převést opatrovnictví pouhým podpisem nějaké smlouvy. O tom výhradně rozhoduje soud... asi právě proto, aby se neděly takové věci, že ano. Dále je podle mých informací autismus vrozený a projevuje se již ve velmi raném věku dítěte... pochybuji, že by ho (podle slov matky) úplně zdravé dítě mohlo získat zraněním při pádu ze schodů (ale odborník nejsem, možná se mýlím). Navíc úplně nechápu, proč matka nehledá svého autistického syna v jeho oblíbeném domečku, když o něm podle následných scén moc dobře ví. Ale zrovna dceru to okamžitě napadne, přestože si ho pamatuje jen z dětství... chápu, že pro někoho může být film důležitý nebo zajímavý z hlediska jeho tématu, ale mohlo to být scénáristicky o dost lepší. ()

Autogram

Častou výčitkou k filmu je, že pozerať sa na otravného autistu dve hodiny je priveľa. A čo tak tráviť s ním dva týždne, dva roky, alebo dvadsať rokov a vlastne celý život... To je totiž údel rodičov, ak to toľko prežijú a ak sa nerozhodnú pre ústav. To je aj časť zápletky filmu, čo je pre koho lepšie, ako s tým naložiť, ale jasnú odpoveď sa nedozvieme, pretože neexistuje. Občas SPOLU, občas naopak. Kozub vo filme ukázal všetky grimasy a zvukové prejavy, aké mohol a mal to naštudované kvalitne, podobne ako asi aj autor divadelnej hry a scenára. Nie všetko mohlo mať reálny základ, najviac asi to, že nikto nepredpokladal, že zmena farby vlasov nebude celkom fajn nápad. Inak ale film veľmi fajn, takých filmov od Rain Mana nebolo veľa. –––– Život ti zatím mizí mezi prstama. Vzdala ses pro něj úplně všeho a myslíš, že ti bude vděčnej? Myslíš, že si uvědomuje, co pro něj děláš? ()

Anet21

⚪Tak, český Rain Man to nebude, už len tým, že Spolu má o niekoľko tried slabšie dialógy i hercov.⚪Kozub je jeden z najviac nadhodnotených hercov súčastnosti a výkon, ktorý tu predvádza je niečo na pomedzí úplne mentálne retardovaného z iq 60 a bežného výkonu Davida Votjubka v Troch tigroch. Každý, kto chváli jeho ,,precízny" výkon je naozaj buď slepý, alebo mu vyslovene nadržiava. Problémom je ale aj samotný scenár, keďže absolútne nie je jasné, čo za poruchu postava má. Ak má len poruchu autistického spektra, asi by sa nesprávala ako s iq 50, rovnako by ju nezískala pádom zo schodov. Ak má byť postava ťažko mentálne zaostalá, zase sú úplne hlúpe a citovo vydieračské scény, v ktorých Kozub ,,zázračne" prezrie a komentuje dianie ako triezvy človek. Akoby autori hádzali všetky mentálne choroby do jedného vreca, ,,veď si to už divák nejako preberie."⚪Kozub nielenže, že hrá to, čo vždy, ale prehráva na úrovni, ktorá je občas až nepríjemne totožná s jeho parodickým vystupovaním, a to už je silno cez.⚪Paradoxne, najlepším dojmom pôsobia scény, v ktorých sa Kozub vôbec nevyskytuje, tie majú komorný dojem činohry, ktorá stála ako predloha filmu.⚪Film si však nedrží tempo, v polovici stagnuje, spolieha sa na motívy, ktoré zaručene na diváka zafungujú. Bizarne potom pôsobí očividné odkazovanie na Rain mana, v ktorej Kozub flirtuje so ženami, čo skrz to, ako je prevedená jeho postava je skôr dehonestujúce.⚪Celkovo je niekedy menej expresívnosti viac. V celej dĺžke filmu sa až zbytočne často reve, až to pripomína, akoby divák naozaj sedel v divadle na činohre a herci hrali s prehrávajúcim krikom, len, aby každý počul.⚪Je fajn, že sa o podobných motívoch a témach začína nakrúcať aj v našich končinách, na druhej strane, škoda, že len takto, napoly, bez presahu, bez skutočného vkladu.⚪ ()

blackkocour

Co si budem, víla Kozubka je trochu retardice i v realitě, ale ve filmech má jen výhodu, že to nemusí hrát. Nee, Kozub je jen herecká extratřída, a on normálního člověka jen dokonale hraje, protože pak mu trochu o pár koleček přepne, stane se z něho gumová huba Jim Kery, párkrát se zatočí jak tasmánský čert, udělá okolo sebe malinkatý tajfun, a odfoukne malou čivavu, popelnici a panelák. Zklamaný nejsem, poněvadž to Štěpi zahrál od srdce, a nemůžem to hodit do jednoho pytle hnoje českého odpadu, a nepochválit ho, že to uhrál trochu přesvědčivě, ale tím pádem, nemůžu dát pět hvězd jen pro Štěpka, bohužel Spolu je pěkná slabota. Auťákem se nemůžeš stát, auťákem se už musíš narodit, to stejné platí i pro scénaristu, který pro zachování autenticity musel psát dialogy v ústavu pro malomyslné, nebo jak já to častěji nazývám “českého shytinismu”, protože jen v Čechách se může stát celerbrytou úplně každý, kdo má minimálně dvouciferní ÝKVÉ, a trochu umí roztáhnout půlky, co platí i pro Kamilu Janovičovou a jejímu odpudivému hereckému výkonu, a debilně sepsanou roli žárlivé sestry, která náladou ovlivněno podnebím nebo počasím, buď kurví život svému retardovanému bláškovi, matce nebo svému okolí. Žílová tepna opět zazářila nikoliv ale v září reflektoru, ale ve stínu, protože takové výkony jsou ucházející možná tak na veterinu a odblešení, nebo do Tele Tele. Film stál za vytahaný pysk, a lidem co o téhle nemoci nejsou seznámí nic nepřinese, a tudíž je tenhle film úplně pohřbenej, a jen vykazuje stereotypy, jak má vypadat společnost se stereotypem, proti téhle nemoci. Měl jsem si radši pustit to incestní porno. ()

klukluka

Když pominu údajný způsob, jakým Michal přišel ke svému postižení (tu filmovou báchorku o pádu ze schodů považuju za nesmysl), tak to plus mínus odráží neveselou realitu života s postiženým dítětem, jak jsem ji měl možnost poznat. V tom filmu je hodně Slunce, žluté a dalších pozitivních barev, ale bez nich by to bylo jen o klukově nekonečným řvaní a beznaději, protože tyhle příběhy nemívají šťastný konce, nestane se, že by se tyhle děti jednoho krásnýho dne vzbudily a nabídly rodičům pomoc, nebo si s nimi aspoň jednou jedinkrát normálně popovídaly. V tomhle vidím jediný pozitivum Spolu, že by si díky němu mohly ty sedřený rodiče říct, že na ně někdo myslel, a znovu si připomenout, že v tom nejsou sami. Ale jinak se mi to nelíbilo, nebylo, co by se mi na tom mohlo líbit, Štěpán Kozub se podobně pitvořil už milionkrát a narozdíl od tohohle filmu mohl na konci vždycky zařvat: ha, to byla jen prdel, vy volové! Což tady udělat nemoh’, takže tomu chybí katarze- jedna ze složek opravdu kvalitního filmu. ()

Devadesát Dva

Štěpána Kozuba buď žerete i s navijákem, nebo vás dříve či později začne otravovat. Já, ač jsem byl svého času nejvíc hypnutej jeho výkony ve 'sKORO NA mizině' a sem tam mě pořád dokáže pobavit, patřím k druhé skupině. V případě 'Spolu' se ale vedle českého TV levelu scénáře, 'typického dramatu ze života', člověk nedokáže zbavit klasického dojmu: Never go full retard. ()

aquiver

Snímků o lidech s tělesným či duševním postižením je dost. Od vysoce hodnocených očekávám vysokou míru empatie, schopnost vyprávět nosný příběh a probudit emoce a slzy. Tento film však nabízí amatérskou režii, bezradný scénář a odpuzující herecké výkony. Ani na moment jsem necítil, že by tvůrci soucítili s podobnými chudáky, naopak je využívají jen ke komerčnímu úspěchu. 20 % ()

Knowho

Možná nejlepší Český drama, který jsem zatím viděl. Kozub tady absolutně válí a dokazuje že herci z komedii zvládají drama role perfektně. 9/10 Český Rain Man se vážně povedl. ()

Prochy38

Pohodový a hluboký příběh jedné z mnoha rodin, které takto u nás a nejen u nás žijí. Vezme za srdíčko, k tomu fakt vynikající herecké výkony všech tří hlavních představitelů. Skvělé, za mě skvělé. ()

mira007

Kozub, Žilková a Janovičová jako malý český rain man, jeho matka a sestra v malém bytě ve 100% hereckém nasazení až to místy prozrazuje, že to je dle divadelní hry. Jednoduchý film s předimenzovanou délkou dvou hodin a přesto je výsledek spíše kvalitní věc, ikdyž nemusím posmutnělé filmy o chorobách a umírání. ()

ArthasKarfa

Štěpán Kozub, člověk, který hrál nejdřív Bčka...pak pár otrapů a pak ho vidíte v tomhle filmu a řeknete si, hmm On je vlastně herec, který opravdu za něco stojí. Tohle je tedy něco, zahrát takovou roli s tak těžkým tématem. Opravdu mě ten film velmi překvapil svou hloubkou. ()

jarmik

Herecky velmi zdařilé, z toho Kozuba ještě něco bude. Nezapomeňme, že mnoho superstar začínalo až po třicítce, někdy o dost později. Oscar čeká! :) ()

dee.n

Film, který dojimá už od shlédnutí traileru. Myslím, že není pro každého, ale rozhodně chytne za srdce. Příběh o sebeobětování a mateřské lásce, která zkrátka nemá hranice. Štěpán Kozub, stejně jako Jim Carrey ukazuje, že vážná poloha mu sedí daleko více, než ta komická. Bravurní herecký výkon. Ačkoliv příběh má určitě mezery v logice, lze mu to odpustit a nevidím důvod, proč nedat plné hodnocení. ()

jerenymo

I když mám Kozuba velmi rád (jako excelentního komika), tak v téhle roli mi neseděl. Za mne celkově ve filmu né moc dobré obsazení. ()

Skarface

Film super, drama mám rád tohle je hodně dobrý drama, Kozub super, Janovičová super . Nevím, ale asi nesnesu Žilkovou , mít takovouhle mámu tak jsem radši v ústavu. Nemám ji rád. Nezapírám to že se do té role hodí, zahrála na jedničku přesně to co umí. ()

Johny303

Herecký koncert ústřední trojice Kozub, Žilková, Janovičová. Zejména Veronika v roli věčně ustarané a strhané matky zahrála na výbornou. ()

Chundys

Silný hodně silný! Jelikož jsem se i s autisty potkal, tak zahráno Kozubem naprosto geniálně! To samé Žilkovou jako starostlivou matkou a to stejné Janovičovou jako dcerou a ségrou co se cítí ublížená! Já jednoznačně tleskám!!! ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022