Sidney Poitier, jeden z nejvýraznějších a nejuznávanějších filmových herců, vytvořil hlavní roli v dynamickém akčním thrilleru SMRT V PATÁCH. Nebezpečný vrah na útěku se ztratí policii v drsné horské divočině. Agent FBI Warren Stantin (Poitier) tak musí opustit důvěrně známé velkoměsto a vydat se do neznámých krajů, mimo civilizaci, kde se rozhodně necítí nijak jistě. Proto musí požádat o pomoc zkušeného stopaře Jonathana Knoxe (Tom Berenger). Jejich vztah má daleko přátelské idylce, ale jeden druhého potřebuje k přežití. Atmosféra ještě více zhoustne, když se Knoxova dívka Sarah (Kirstie Alley) stane poslední rukojmí vraha! (Warner Home Video CZ)

akisha

Parádní první dvě třetiny. Celkem mrazivej začátek, napínavej prostředek z divočiny a strašně pokaženej konec ve městě a na lodi. Že se na to nevy... Měli to důstojně a se vší parádou zakončit v lesích, nejlíp ještě s pomocí medvěda nebo sekyry a bylo by. Poitier super, Berenger sympaťák, Clancy Brown tradiční brutální vyšil, jak ho máme rádi. Kirstie Alley nemám ráda, ale tady nevadila. Připomínalo mi to trochu The Edge s Hopkinsem a Baldwinem, no fakt škoda debilního konce, kterej to zbytečně natahoval a paradoxně spíš ubíral než přidával na napětí. Mohlo to být na 4 i na 5 hvězd. ()

iXtr3m3

Dávam síce len tri hviezdy, ale veľmi veľmi silné hviezdy. Dobré obsadenie s legendárnym Sidney Poitierom a Tomom Berengerom a na strane druhej Kirstie Alley a hlavne Clancym Brownom. Potešila aj civilná časť na začiatku a na konci, ale tá výprava v divočine stála za to. Možno časom hodnotenie zvýšim, nateraz 75%. ()

Martin741

S odstupom rokov uz tomu nedam 4 spunty, ktore  by si film zasluzil v 80. rokoch. je to mix zanrov, dobrodruzny, fryler, kriminalka s nadhernymi horskymi lokalciami. Poitier  to dobre taha, Berenger stiha, videl som aj kultoveho  zaporaka z Dirty Harry 1971 konkretne Andrew Robinsona. Odporucam scenu Poitier a medved  : 69 % ()

honajz

Taková osmdesátková klasika, v dobrém. Máme zde prolog (krádež diamantů a únos), hlavni část v horách na hranicích s Kanadou (spousta pěkných záběrů přírody, ale zrovna tady napětí poněkud vázne, protože jen sledujeme postup dvou part a můžeme hádat, kdo je ten zloděj a vrah), a potom finále v Kanadě. Každá ta scéna má své klady i zápory (někdy ta haprující logika je už moc okatá), a celá ta buddy část mohla být nosnější. I tak však nabídne spoustu vtípků i docela dramatických situací (u "lanovky" velmi solidně natočeno). Celkově jsem asi čekal víc, ale napínavé to bylo, dobře natočené taky, herci si s tím poradili skvěle, klidně na to kouknu znovu. ()

noriaki

Na můj vkus se odhalila identita vraha moc brzo. Ze zápletky šlo určitě vymáčknout víc paranoidní atmosféry a scénář si mohl odpustit těch pár nemístných vtípků. To by bylo k záporům a už budu jen chválit. Deadly Pursuit je solidní řemeslo s luxusním úvodem a skvělou kamerou. Zápletka se obešla bez nadlidských výkonů postav, takže hlavní hrdina i záporák váhají, bojí se, chybují a pak za své chyby platí. Na osmdesátkový akční film je to překvapivě realistické. Tedy až na samotný závěr, kdy asi režisér nabyl dojmu, že točí béčko s Lundgrenem. ()

• V Británii uváděný pod názvem Deadly Pursuit (Smrt v patách). Pokládalo se za nevhodné uvádět film s "shoot" (střílet) v názvu, kvůli tehdejšímu střeleckému masakru v Hungerfordu. (džanik)

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley