• KOZEL84
  ****

  Němčouři se občas taky umí dokopat k dobrému filmu a skoro vždycky jde o nějaký ten režim.Hele ale zas prej byl levnější chleba nebo co.I v Německu je Bruce Willis sympoš,ale kdyby si někdy dal oraz a slezl aspon' na chvilku z kříže mohl být i lepší.Taky pěknou němku mu našli,a že najít nějakou asi nebude žádná sranda.Scéna u zdi je skvělá a ke konci to celé pěkně graduje i když film moc nepřekvapí.Kdyby tady kluci a holky nešprechali a já místy nepřemýšlel nad tím,že na to kolik let sem se učil německy umím pěkné hovno,měl bych podezření na nějakého amerického divotvůrce.No a ti borci s minibusem podle mě byli o dost lepší.Nenudil sem se,ale mohli kopat trochu rychleji.PS:Spojení akční drama je snad to nejzákladnější žánrové spojení ze všech.To je snad každý třetí film vole.Tolik zas k těm bodovaným.(1.8.2011)

 • Morholt
  *****

  V podobných případech u mě vítězí obsah nad formou. Je mi jedno, že je film zbytečně dlouhý a v druhé polovině hraje účelově na city. Já se prostě strašně rád dívám na to, jak těm komunistickejm sviním někdo vypaluje rybník. Obrovský respekt ke všem, kteří se na útěcích přes Berlínskou zeď podíleli. Ať už úspěšně, či neúspěšně. Jako pocta těmto, většinou bezejmenným, hrdinům Tunel funguje skvěle. 90%(18.5.2014)

 • dANo
  ****

  [prvá časť] Zatiaľ to hodnotím len po zhliadnutí prvej časti (STV1 11.9.2007) a som milo prekvapený z výborného spracovania, príbeh je takisto veľmi pútavý a teším sa na druhú, záverečnú časť. Verím, že nebudem sklamaný... [druhá časť] ...sklamaný veru nie som, priam naopak. Výborné gradovanie napätia pri samotnom uskutočnení prevodu ľudí cez tunel bolo na vysokej úrovni a tým pádom označenie thriller je absolútne na mieste.(12.9.2007)

 • Fr
  ****

  ,,JMENUJI SE HARRY MELCHIOR. TOTO JE MŮJ PŘÍBĚH. PRAVDIVÝ PŘÍBĚH......“ /// Film o pokoření ,,MISTROVSKÉHO DÍLA“ soudruhů z NDR (omlouvám se všem, kteří si doposud mysleli, že to byly lžičky…) a pokus o přiblížení reality ,,těch“ dní. Film plnej Státní bezpečnosti, jejích praktik a dramatický dobrodružství, jehož vyvrcholení je věnován dostatek času, takže by mohli bejt spokojení všichni antikomunistický diverzanti. Snaží se ,,Oni“, snaží se taky ,,oni“ a na pěkný drámo je zdařile zaděláno. Kam se serou útěky z vězení! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy založený na reálným základě. (Harry Melchior je ve skutečnosti ,,Hasso Herschel“ 2.) Jsem obdivovatel staveb postavenejch ,,na černo“. 3.) Zajímaj mě ,,Životy těch druhých“. 4.) Thx za titule ,,therescka“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(6.8.2013)

 • PetrPan
  ****

  Oslava lidského hrdinství, tvrdohlavosti a boje za svobodu ..německý opus, který je prost typické topornosti s býčí šíjí germánského Willise, dlouhou stopáží, která vám uteče stejně rychle jako uprchlíci tunelem pod rozestavěnou Berlínskou zdí, napětím, které se přehazuje lopatou a vynáší po kýblech a uvěřitelnými hereckými výkony.(2.7.2013)

 • - Postavení Berlínské zdi předcházelo uzavření východního Berlína. Bylo natolik utajené, nečekané a rychlé, že zůstaly rozdělené rodiny, kde si např. rodiče vyrazili večer na ples do západního sektoru a děti spaly ve východním. Problém s návratem měli i východoněmecké krávy, uvězněné na západních pastvinách.
  Únikový tunel byl stavěn ze západního Berlína do východního. Na stavbě se podílel tehdejší uprchlík z NDR, student Hasso Herschel, dále Domenico Sesta a Luigi Spina, oba Italové. V průběhu prací se vyskytly problémy s financemi. Tunel bylo potřeba vyztužit, větrat, odvodňovat, osvětlit a hlavně utajit. Ke spolupráci byla přizvána americká televizní společnost NBC, která koupila autorská práva na příběh mimo Německo a Itálii. NBC nasadila do terénu dva kameramany. Spina a Sesta obdrželi po 15 000 markách a zůstala jim práva pro Německo a Itálii. Herschelovi šlo v první řadě o to, aby dostal z východního bloku sestru a rodinu. Na celém projektu pracovalo více lidí, údajně až třicet. Sedmnáct z nich se po zveřejnění od tunelu distancovalo, aby neohrozili své příbuzné na východě. NBC měla poté ve Státech drobnou nepříjemnost. Musela federálním orgánům vysvětlit, proč staví podzemní dílo, když nemá ke stavbě tunelů licenci. (skipi)