Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

vyfuk

[KVIFF 2022] Jsou zde dva různé názory. Jeden, že toto je povinná "četba" pro mladé a poté, že mladí se tomu vysmějou. Kdo ví? Já jako něco mezi generacemi názorů asi mohu tvrdit, že film je originálně pojat, v něčem trochu amatérský s klišé zápletkou, zajímavými styly toho, jak to odvyprávět a udělat, docela vtipný, docela milý a trpký v závěru. Asi škoda, že se více neexperimentovalo s oněmi virálními videi. Hlavní neduh byly některé herecké výkony na pomezí průjmu a případně i charakterní odchylky, kdy jednou je pohoda sellit holkám, pak je to hovno a podobně. V tomhle jsem viděl problémy. Každopádně zábava až za hrob. Banger to úplně nebyl, ale bengoro docela jo. ()

haluska11

SPOILERY. už bylo načase, aby přišla komedie, která boomerům a mileniálům musí připadat stejně nepochopitelná, jako zoomerům všechny matky v běhu krajčo na dlani. téměř dokonalý* popkulturně naditý bombex, kde český scott pilgrim neporáží sedm ďábelských ex, ale překonává překážky na cestě za králem rapové stoky sergeiem barracudou. jinými slovy taky černý petr 21. století, kde jsou pejsek a kočička, AZ kvíz i svarta důležitým narativním prostředkem... ale zároveň fajnový thriller alá good time, který vám rozbouchá srdce jako každý dobrý matroš. rozmanitost české drogové scény budiž dokonale zobrazena od camea mikýře až k pavlovi novotnému. nutno dodat, že bendig a mišík jsou nejlepší (hudební) duo od časů evy a vaška.   *chyběl mi už jen janek rubeš mlátící albánce za podvody s ruličkami, kterými se šňupe koks. ()

ghatos

Mládež může jít třeba do lesa, být v klidu, ale ne no...🤷. Mišík hraje takového typického-současného-zakomplexovaného-zbytečného člověka, který se pošetile snaží uspět v takové nehezké subkultuře, kde většinou povrchnost a omezenost jsou ty nejvyšší hodnoty 😌. Není to ani tak strhující, spíše roztřesené. Existují daleko tvrdší filmy podobného ražení, ale určité kvality Banger má. Sergej jako vrchní zrůdička se s tebou sejde na rohu, kde má půl kilo v batohu 😄...tak raději nic, pojďte do lesa 🌲🌳🙂. 65%. PS: Jak říká můj kamarád, proč bych fetoval, když si můžu dát řízek 🧠🖖🙂. ()

Autogram

Táto fraška o rapujúcom dílerovi ma nijako nezaujala, dokonca mi bola odporná. Ani nie tými drogami, ale štýlom natočenia, úbohosťou deja, hercami a vlastne všetkým. Odpad to nie je len preto, že nám to chcelo niečo povedat, ale mne sa nechcelo skúmať, čo presne. ()

blackkocour

Tohle asi není pražská kavárnička MekŘehoře, a ansáblem skotských fetkách na piku, že? Tak jinak, nevím co si šňupal, v podstatě celý štáb, aby dokázal natočit, ještě k tomu jen na mobil, výpovědní hodnotu, a klinickou realitu celého českého repu degešů, vagabundů a hašlerek, protože pokud existuje všelijaký sport na světe, který mi je cizí, tak je tu ještě zvláštní sorta jako je právě český rap. Až na pár guilty pleasure umělců jako je gleb, nik tento, dollar prynce, Albánec 616, a určitě se najde desetiletý děcko, které mi je všechny zandá i podle abecedy, úplně bez problému. Šel bych i patro výš, nejlépe s plnou palbou, ale chybí tu klasické morální poselství, a kvůli přeslazenému endingu tu chybí něco jako čínsko-lidová cenzura, a závěrečná poučka, že Alex a brácha od toho chánovského Žigulika Bendiga, se na káry zfučeli kokešem a dětským sirupem na kašel do skapání, aby jen nechyběl poučný slogan na konci "brát drogy se nevyplácí, a šmelit už vůbec ne..", proto nedám pět hvězd. Ne, dělám si kozy, more. Šel bych i výš, ale tenhle svět mi navždy zůstane neprozkouman [naštěstí], a potkat třeba takového Sergeje Stokurova, někde venku zevlit u Kauflandu, tak moc dobrý pocit nemám, jestli mi rozumíte. Tranzpoting se snažil nezávadně moralizovat, že není fajn si píchat nemocniční močku, nebo šňupat čedar z načosek, a pro nikoho to skoro nedopadlo dobře, zatímco Banger je až moc sofistikovaná sonda do mladých lidí Generace Z, kde už se posty na Twitteru bere jako česká literatura, a vulgární mluva jako verše do básní. Pochválím musím i lunetika Adama Mišíka, velký bravo, protože si konečně zahrál “něco ze života”, protože pokud mu nevyjde dráha zpěváka, už moc možností hezounek nemá, a čestná zmínka Sedlákovi, a doufám že Banger nebude to první ani poslední, co naše národní akvaristika potřebuje, a přesně tyhle žánrovky v Česku chybí. A už se moc těším, jak bude Barracuda chálovat Mattonku při spotech na české lvy. Dám ti Pele, Pele, žádný Gucci, Gucci. Dám ti Pele, Pele, žádný Gucci, Gucci. Dám ti Pele, Pele, žádný Gucci, Gucci.. ()

zsn odpad!

Další povedený odpad ubohé české kinematografie, dokonce i oceněn :-D Smutné, komu se dnes dává prostor k realizaci a čí s*ačky jsou dnes financovány. Ještě smutnější pak je, kolik lidí to tady hodnotí pozitivně. Člověk neudělá nic, dokonce ani před tímto neochrání vlastní děti, evoluce jde zkrátka nazpět. Mladý Mišík a jeho realizace je toho důkazem. ()

Maynard.

Z letošních českých lvů sem byl asi nejvíc zvědavej na tenhle film. Už jen kvůli, že se to čilo na mobil. A právě tahle věc mi celej dobu poměrně dost vadila. Pořád rrrozklepaná kamera, na to se prostě nedá uplně lehce zvyknout. Chápu, že se dnešní doba snaží o rasovou snášenlivost a vyváženost, ale dát sošku za tenhle výkon? Dyť von akorát mluvil, že mu nebylo rozumět a porád akorát říkal more, more. Tohle fakt nechápu. To už můžou příště dát rovnou sošku Zemanovi, za dobře odvedenou práci :o). Příběh byl ještě docela zajímavej, i když jednoduchej. Mockrát sem se nezasmál, spíš teda asi jen jednou. A na konci sem byl rád, že už to mám za sebou. Čeká mě Il buemo, a to má o hodinu delší stopáž, brr. Jo a taky se to celý ročilo kolem repu, kterej uznávám asi tak jako právě zmiňovanýho Zemana s jeho vychcanou partičkou. ()

Soweek

Myslel jsem si, že budu koukat na film, který budu silně nenávidět, ale opak je pravdou. I přes to, že kulturně a tematicky jde film zcela mimo mě se mu prostě nedají upřít herecké a filmařské kvality. Jak neuvěřitelně to zní, Mišík + Bendig jsou opravdu skvělá dvojka. Někomu nemusí vyhovovat práce s kamerou ( =iphonem ), ale za chvíli jsem si na to zvyknul a opravdu to filmu dodává správný šmrnc. Pochválit se také musí střih, bez kterého by to celé bylo velice chaotické. ()

klukluka

Film, kterej říká, že dealovat a brát je cajk, odsouzeníhodný je ale drogy řezat. Za takovej přešlap přijdete do pekla. Poselství za mě nic moc, ale je to svěží a zábavný. ()

Silwer

Když překousnete začátek, roztřesenou kameru a špatný zvuk, tak dostanete celkem slušný pohled na dnešní pokřivenou společnost, kde každá princezna myslí, že její story na IG někoho zajímají, kde radši než aby něco dokázala, tak se prodá na OF nebo škemrá o drobné..kde kluci za poslechu drsného hip hopu věří že budou milionáři a bude jim patřit svět… No 99% nebude a časem jim to dojde(v lepším případě) Každopádně je to taková soft verze život neni krásný, jen bez násilí, ale zato s úderným koncem.. ()

borec999

Česý rap, jeho kultúra a prostredie mi vôbec nič nehovorí. Ale aj napriek tomu, že mi postavy, prostredie a soundtrack filmu neboli vôbec sympatické, musím BANGER oceniť. Je to totiž film odvážny, po technickej stránke (aj keď je točený iba na Iphonoch a nemal vysoký rozpočet) veľmi obstojný a myslím, že viac peňazí tvorcovia ani nepotrebovali a ukázali všetko tak ako cca chceli. Ďalej musím pochváliť hercov. Marsell Bendig (ako herec amatér) podáva absolútne fantastický výkon (zaslúžený Český Lev) a aj všetci ďalší pôsobia vierohodne a autenticky. Samotný dej je nepredvídateľný a keď si človek zvykne na prostredie a jazyk postáv, tak začne človeka zaujímať čo bude ďalej. Dramatická rovina v závere funguje (hlavne emócia znechutenia bola u mňa pri pár scénach prekvapivo intenzívna), humorné vsuvky na mňa pôsobili menej, no pár ich zafungovalo (najmä vďaka neustále zfetovanému Marsellovi Bendigovi) a hlášku: "Vždyť máš oči jak Toffifee" dúfam že niekedy budem môcť použiť i v reálnom živote. Takže vo výsledku: neužil som si to tak ako cieľovka, no jedno videnie neľutujem a Adam Sedlák svojim BANGROM priniesol veľmi svieži vietor do českého filmu. Aj keď teda verím, že nie každý BANGER vydrží dopozerať (napr. generácia divákov vo veku 50+ ho nevydýcha zaručene). 60% ()

hEmy_ odpad!

Nic trapnějšího jsem dlouho neviděl. Ústředním tématem filmu jsou drogy a jak je (ne)brát. Hlavní postavy jsou dvě zavrženíhodná vyfetla-dealeři, kteří permanentně nadávají. Herecké výkony připomínají spíše parodii. Obraz je úplně nechutnej. Nezazní jedinej zajímavej rap song. Proč se tvůrci rozhodli do výplodu své choré mysli zakomponovat kultovní videa Svarta jump a Tyler Durden G-Talk jsem nepochopil a ve výsledku mě to uráží. Český lev je zřejmé podobně jako Oscar anticenou? ()

aquiver

Nenudil jsem se. Pro cílovou skupinu je to mega cool. Jestli to je generační výpověď a jak moc je uvěřitelná, to uvažte sami. Naštěstí to není jen film o hudbě, byť některé motivace i jednoduchý příběh jsou tak trochu slabinou, jinak ale zajímavý, podnětný mix komedie a dramatu... 70 % ()

SpaceOdyseus

Refn nasel sveho pokracovatele. Jen pridat cameo Mikkelsena a muze se to jmenovat Dealer IV. A myslim to v tom nejlepsim smyslu. Je to proste stylova pecka plna cerneho humoru, hlasek, trapu a prestigy. Misik je v hlavni roli fajn. Na roli naivniho namotivovaneho hajzlika ma ksicht, bohuzel ale nema uplne herecke skills na zaverecnou scenu. Za to Bendig se sve vdecne role kamose, ktereho by chtel mit kazdy, zhostil na jednicku. (Technicka vsuvka: nevim jestli to tocili na iPhone 3, nebo za to muze komprese Netflixu, ale preferoval bych konvencni kamery priste.) Jak rika Tyler, bejt real je vzacny. Tenhle film je real, jak zadny jiny cesky film pred nim. ()

Hanys_

Mno...nevěřil jsem. Ale Banger je fakt malá (r)evoluce v tom tuzemském smradlavém filmovém rybníčku. Žánrovka jako prase, úplně na mě dýchl raný Richie a ikdyž ten závěr byl možná too much (drogy jsou špatné, áno?), a těch prostřihů na různé gify a memy či jak se tomu říká, bylo taky až moc, tak ve mě ožila naděje na českou filmovou budoucnost. Btw Mišík touhle rolí pochcal všechny hejtry a Marsell Bendig je nejlepší český sidekick od Sagvana Tofiho. 8/10 ()

krtek138

Chápu, že to každému nemusí sednout, je to hodně výstřední film. Ovšem jsem rád, že do stojatých vod české kinematografie přibyl podobný kousek. A i když jsem nevěřil, že to někdy řeknu, tak Adam Mišík je skvělej herec. Večer na Lvech držím palce. 80%. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky