Z mého pohledu je Girl Next Door jen další tuctovou teen komedií, jakých jsme už viděli mnoho. Třeba zábavným, správně ujetým a svěžím Prcičkám se to nevyrovná ani náhodou, byť se oba filmy vydaly zcela odlišnou cestou. Elisha Cuthbert je tedy skutečně kočka, ovšem její zajímavé výstupy a několik vtipných scén z té uvolněnější a celkově povedenější první poloviny je to jediné, co mi na delší dobu utkví v paměti. Ale třeba dámy na to budou mít jistě docela jiný názor...(17.8.2012)

To byl takhle jednou jeden šprt (ovšem docela atraktivní šprt), kterého zajímalo jen učení, který se kamarádil jen se dvěma dalšími šprty, a který nikdy nepřekročil hranice špatnosti a choval se morálně a čestně. A bylo by to tak nejspíš i nadále, kdyby se do sousedství nepřistěhovala atraktivní mladá blondýnka, kterou čirou náhodou měl možnost sledovat při převlékání. A tak se stalo, že se nám tenhle šprt zamiloval a zažil nejdivočější dny a týdny svého života. Tahle teenage komedie není typickou teenage komedií, ale o to je právě zajímavější a atraktivnější. Zapomeňte na fekální humor, zapomeňte na všechny následovníky Prciček i na Prcičky samotné, tohle je jiný druh komedie, která jde svou vlastní cestou a to je to, co z ní v mých očích dělá tolik okouzlující a tolik atraktivní teenage komedii. Zkrátka jsem jejímu kouzlu podlehl a ač jsem tuto komedii viděl již podruhé, tak jsem si ji užil stejně jako při prvním zhlédnutí. Ale svůj podíl na mém nadšení mají zajisté také herecké výkony, Emile Hirsch a Elisha Cuthbert byli vynikající pár a Timothy Olyphant tomu už jen dodal pomyslný lesk. Tohle je zkrátka úžasné dílko, do kterého jsem se zamiloval a které zřejmě ještě hodně dlouho milovat budu. Nemám nad čím váhat, filmu velice rád uděluji pět hvězdiček.(29.4.2012)

Na začátek je třeba poznamenat, že jakkoliv se Luke Greenfield snažil nesklouznout k povrchní komedii pro náctileté (viz. oficiální text distributora), občas se k ní přeci jen nebezpečně přibližuje ("Eli, I like this girl... But you can still like her with your penis inside her"), naštěstí rozdíly zde přece jen jsou. The Girl Next Door má inteligentnější a hlavně citlivější humor, bez jakýchkoliv zbytečných nechutností, které by jej mohly degradovat na úroveň Prciček. A mimo jiné díky tomu také lépe vynikne romatická složka, která pak nepůsobí tak lacinně, jak by se u teen komedie mohlo čekat. Ovšem bezkonkurenčně nejlepší na filmu je Elisha Cuthbert - nádherná, sexy, charizmatická, dokonalá... V jejich úvodních scénách jsem zíral na obrazovku s otevřenou pusou stejně jako hlavní hrdina. A dokonce jsem kvůli ní i ochoten zvýšit své hodnocení, protože Elisha skutečně posouvá celý můj zážitek z filmu na vyšší úroveň. 8/10(18.4.2008)

Sice je to žánrově neukotvené a celkem zbytečně to také inklinuje k rodinné komedii, ale naštěstí celku dominuje dobrá bláznivá komedie pro ty, kteří nemají problém s akceptací porno průmyslu jako další formy zábavy. Nicméně Elisha mě neočarovala a don corleone a imro se laskavě domluví na tom, jak to bylo s (ne)účastní Brianny a Jenny, jinak ty zajímavosti můžeme smazat plošně, že.(20.10.2010)

Vynikajúca komédia ktorá ma nesmierne bavila a pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil................. Soundtrack Paul Haslinger: 1. The Plan - Paul Haslinger [1:03] ,2. Take a Picture - Filter [6:02] ,3. Something in the Air - Thunderclap Newman [3:57] ,4. Peeping Matt - Paul Haslinger [0:50] ,5. Dick Dagger's Theme - Pornosonic [3:10] ,6. Dopes to Infinity - Monster Magnet [5:46] ,7. Carpe Beachum - Paul Haslinger [0:40] ,8. Electric Lady Land - Fantastic Plastic Machine [4:20] ,9. Break Down the Walls - Youth of Today [2:05] ,10. Jump Into the Fire - Harry Nilsson [7:03] ,11. Spin Spin Sugar - Sneaker Pimps [3:34] ,12. Get Naked - Methods of Mayhem [3:23] ,13. The Killing Moon - Echo and the Bunnymen [5:48] ,14. Big Muff - Pepe Deluxe [4:47] ,15. Sparrows Over Birmingham - Josh Rouse [4:59] ,16. Bank Meltdown - Paul Haslinger [2:30] ,17. Think Twice - Ralph Myerz and the Jack Herren Band [6:17] ,18. Sweet Home Alabama - Lynyrd Skynyrd [4:47] ,19. The End - Paul Haslinger [2:32],(2.1.2011)

• - Po scéně, kdy Danielle (Elisha Cuthbert) přinutí Matthewa (Emile Hirsch), aby se svlékl na ulici, následují chybičky s autem. Nejprve dokáže Danielle sebrat slipy ze silnice bez otevření dveří. V další scéně běžící nahý Matthew přesvědčuje přes stažené okno Danielle, aby ho pustila do auta. Po otevření dveří je však vidět vytažené okno. Po naskočení do auta je opět stažené. (webersinke)

• - Film vydělal během úvodního víkendu (9.-11.4. 2004) v amerických kinech 6 mil. dolarů. Celkově si pak odnesla jen 14,6 milionů. (imro)

• - Raz v striptízovom klube sa Emile Hirsch (Matthew Kidman) snažil prísť na to, ako fajčiť cigaru, tá mu však nečakane vypadla z úst. Režisérovi sa scénka zapáčila a rozhodol sa ju ponechať. (misterz)