Osmnáctiletý Matthew Kidman (Emile Hirsch) je normální mladík, který doposud pořádně nežil. Pak se ale zamiloval do své nové sousedky, krásné a zdánlivě nevinné Danielle (Elisha Cuthbertová). Když Matthew zjistí, že perfektní "sexbomba od vedle" je někdejší pornohvězda, jeho křehká existence se otřese v základech. Nakonec ale právě Danielle pomůže Matthewovi vystoupit z jeho ulity a odhalit starou pravdu, že kvůli člověku, kterého milujete, někdy musíte riskovat úplně všechno.

Režisér Luke Greenfield chtěl na plátně předvést výbušnou směs humoru, lásky a napětí, přitom ale nechtěl sklouznout k divoké a povrchní komedii pro náctileté. "Rád zkoumám ty odvázanější stránky života, a film jsem si představoval jako příběh o tuctovém mladíkovi, který se zčistajasna ocitl v divoké a nebezpečné situaci, kterou musí neodkladně řešit," říká." Film měl být v první řadě zábavou, zároveň jsem ale chtěl, aby byl upřímný, břitký a trochu děsivý."

Herečka Elisha Cuthbertová, která hraje v úspěšném seriálu 24 dceru agenta Jacka Bauera, byla jedním z členů herecké sestavy filmu, pro něž se konkurs stal spíš jen formalitou. "S naprostou samozřejmostí Vás přesvědčí, že Danielle je dívka, kterou byste jednou v životě chtěli potkat. Dívka, která jde neustále o krok napřed, kvůli které provedete to, co byste normálně nikdy nedělali - a za kterou byste šli světa kraj," rozplývá se nad Elishou režisér Greenfield. (oficiální text distributora)

Trailer

Lima

Elisha, ne-Elisha (nic proti ní, je to krásná ženská), kouzlo tohoto filmečku tkví v něčem jiném. Opravdu bych nečekal, že někdy v souvislosti s teenegerskou komedií použiju příměr ´chytrá´ a ´vtipná´, tady mi to problém činit nebude. A závěrečná pointa je ve své nečekanosti a půvabné nenucené moralitce naprosto odzbrojující :o) ()

Gemini

Na úvod bych rád předeslal, že NE, NEBUDU TAK DOCELA OBJEKTIVNÍ;) Ale měl by to u vás lehké film, který nablije jednu z vašich nejoblíbenějších písní do jakéhosi sestřihu "děsně vodvázanejch sínijr jír zábavnejch akcí"? Být tam alespoň nějaká souvislost, beru to trochu snáz. Doteď jsem si myslel, že největšího zvěrstva se na poselství míru a pomoci bližním jménem Under Pressure dopustil hustej bílej gengsta nigga kydoň Venila Ajs. Girl Next Door tímhle mým přesvědčením dost otřáslo...ale nakonec vydrželo, po dlouhém tvrdém boji a vodopádu sprostých slov;) Tak..čím je tedy "Sexbomba" Od Vedle zajímavá? Rozhodně představou Elishy Cuthbert jako výrazné osobnosti pornoscény...ach bože...pokud alespoň trochu chodíte mezi lidi a nepostaví se vám z pohledu na slušně oblečený mladý tělo, tak vás ty sexuální fantazie hlavního hrdiny asi moc nevezmou. Nicméně uvážíme-li fakt, že jeho sympatičnost je adekvátní jeho fantazii, proč ne, že ano:) Celý film na mě působil jako by někdo měl problémy s kontaktem s realitou a neměl moc odhadu. Říkám moc, protože se zde skutečně najdou vtipné momenty a narážky, například strip club nebo ten chlap co není Hugh Hefner a na jehož jméno si nepamatuju a nestojí mi za hledání. A pak ty méně vtipné - viz asijská adult star Ferrari, která ani omylem nemá na svou předlohu Asii Carreru;) nebo projev hlavního hrdiny. Ten je sice směšnější než polovina filmu, ale není vtipný. A když je řeč o polovině filmu - potom co tato doba uplynula, jsem přes všechny své vrtochy a antipatie měl dobrý pocit a za naivní, ale příjemnou podívanou s nějakým tím ždibečkem originality a nadšení bych byl ochoten dát sedmdesát procent...jenže ouha, ono se to začalo šponovat pořád dál a dál a dál (a jsem zase u toho odhadu). A to nezachrání ani už sama o sobě dost výrazná zvýrazněná kukadla Elishy Cuthbert, skvělá postava Timothyho Olyphanta ani skvělá scéna v limuzíně, ve které jsem poprvé měl pocit, že Elisha se opravdu do své role vžila:) A na závěr snad můžu říct jen tolik, že nebudu sdílet všeobecné nadšení, dám 60% a s neobyčejným gustem se od plic vysměju oficiálnímu textu distributora. PS: VW New Beetle je jedno z nejodpornějších aut jaká kdy spatřila světlo světa. ()

Tosim

Elisha je sexy. To jste nevěděli? O téhle komedii jsem zjistil nejdřív jen to, že scénář napsal Stuart Blumberg, jehož komedii Rabín, kněz a krásná blondýna jsem si zamiloval skrze jemný humor a tak. Na konci Sexbomby jsem zjistil, že jeho jméno je jenom jedním ze čtyř, nebo kolika. Co se vlastně stalo? Dle mne film lavíruje mezi dvěma dějovými linkami: romantickou a pornografickou, přičemž mě ani jedna nedokázala pořádně uspokojit :-) V podžánru komedie pro teenagery je to výrazný nadprůměr, dívat se na to jinýma očima by byla blbost. Pricičky to ale i tak převyšuje o několik hlav. Výsledný dojem ze snímku je příjemný a IMHO chtěl spíš říct, že i pornoherci jsou normální lidi. Někteří. Asi. Po druhém shlédnutí ovšem přidávám hvězdičku: možná to chce vidět dvakrát, nevím, ovšem pasáže, které mě chytly předtím jen tak napůl, mě chytly skoro natřičtvrtě :-) I´LL ALWAYS REMEMBER... 70% ()

Cervenak

Ani skutočne neodolateľná Elisha nedokáže prebiť Emilov herecký talent - ten chalan ma fakt bavil a celý čas som si hovoril, že takto uvoľnene, prirodzene a sympaticky by to zahral Leo DiCaprio, keby hral vo filme podobného druhu. Bohužiaľ, ani pôvab a talent ústrednej dvojice neprebije celkovú priemernosť, nedostatočnú vyťaženosť nápadu a nefunkčnosť niektorých vedľajších postáv (Olyphant je buď zle napísaná, alebo zle obsadená rola, ťažko to rozsúdiť). Sympatický film, ale opakované pozretie u mňa nehrozí... snáď s výnimkou niektorých šteklivých scén s Elishou. ;-) ()

kOCOUR

Film, která úžasným způsobem vyplňuje prázdné místo na poli moderních filmových teenagerovských hrátek - narozdíl od svých tekutinových kolegů nepostrádá INTELIGENCI a cit pro jemný humor, který je dnes všude jinde nahrazován formálně nechutnými zbytečnostmi. Po úděsném Zvířeti Luke Greenfield neskutečně překvapil: Snímek vybalancoval naprosto přesně na jemné hranici vtipu a vulgarity a současně se mu krásně povedlo sloučit prvky romantické komedie a čistokrevných teenagerovských jatek. Neskutečně svůdná Elisha Cuthbert je už jen slaďounkou třešničkou na dortu. ()

• Na Eliho čepici je nápis "Vivid Video", což je odkaz na stejnojmennou společnost zabývající se natáčením pornofilmů. (Pepy)
  • V USA si film od organizace Motion Pictures Association of America kvůli sexuálnímu obsahu, vyjadřování a užívání drog i alkoholu vysloužil označení R. V překladu to znamená, že na promítání není povojený vstup mladistvým do sedmnácti let bez doprovodu rodičů. (imro)
  • Cameo si tu užil i wrestler Matt Horshu‘ Wiese, který se objevil jako přítel jedné z pornohereček na Adult Film Convention. (imro)