Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

Trailer

StarsFan

Sama bych od sebe nečekala tak vysoké hodnocení. Dlouho jsem předpokládala, že film s podobným názvem a námětem musí být kravina, a velkým obloukem jsem se mu vyhýbala. A pak jsem na něj jednoho dne narazila úplnou náhodou a sakra... on je skutečně dobrý! Má to spád, má to styl, má to vlastní zajímavý scénář, který si jede svou cestou, a, co mě osobně překvapilo nejvíc: nechybí tomu ani inteligentní humor. Veškeré ostatní teenagerovské komedie, které jsem kdy viděla, tahle vysoce převyšuje. Můžu jen doporučit dál. ()

Malarkey

Nečekal jsem, že z na první pohled průměrné komedie, na mě vylítne brutální zábava, kterou jsem ani v nejkrajnějších snech nečekal. Přitom plakát a samotná procenta hodnocení už mohli ledacos napovědět. Zdejší uživatelé totiž rádi shazují takovéto typy komedií. Na druhou stranu naprosto chápu, proč právě tenhle film získal takových procent. Dělá si totiž prdel z toho největšího, co pro takovýho teenagera může být: z porno průmyslu. A docela dost luxusně. Do toho Vás tam překvapí docela slušný počet pěkných holek, na které se kouká hezky celý film a pokud se doplňuje parádním vtipem, proč bych to pak měl hodnotit špatně? ()

Spooner

Vynikající komedie, která je ještě lepší než jsem čekal.Konečně nějaká teen komedie, která se obejde bez fekálního humoru a podobných trapáren a je vážně vtipná a nestydím se říct, že také i inteligentní. Celé je to velmi svižně natočené a také zahrané. Nad Elishou se snad ani moc rozepisovat nemusím, protože je prostě k nakousnutí :-). Emile Hirsch se do této role také perfektně hodí a zahrál do dobře. Za zmínku stojí také Timothy Olyphant, který si svého grázla docela užil. Prostě tato komedie se povedla na 100% a vřele ji doporučuji. ()

GilEstel

Z filmu The Girl Next Door mám smíšené pocity. Má svoje části, které ho staví ve svém žánru výš a pak části, které ho strhávají do bahna. Začátek je v duchu tradičních teenagerovských romantických komedií, kdy se v kolektivu na střední škole vyskytuje jeden studijní premiant, který je zároveň společenským outsiderem. Do sousedství se přistěhuje pěkná holka, která má od základů změnit životní postoje tohohle borce. Z klasického schématu se dostáváme v momentě, kdy se náš studentík dozví, že dívka odvedle, o kterou projevuje zájem, je pornoherečka. To je dost nevšední zápletka, která přináší řadu nevšedních situací, jež oboustranně vznikají. Tahle část filmu je nejlepší. Trochu se to zvrtne v momentě, kdy chtějí uspořádat z „charitativních“ důvodů porno párty na maturitním večírku. To jde trochu proti proudu předchozího sdělení filmu. Samotný závěr je pak vrcholem sentimentálního kýče a happyendové trapnosti. Divákovi je nečekaně odhaleno, že nešlo o porno, ale sexuální výchovu mládeže a všechny postavy se vyprofilují kladně a všichni jsou spokojeni. Aby toho nebylo málo, stane se z tohoto amatérského videa nejprodávanější snímek v USA. I samotná motivace k natočení tohoto snímku je pochybná. Tomu, že nemohou sehnat 30000$ se nechce věřit. Taková pornoherečka, pokud nejela těžce v cracku, musí mít přeci něco našetřeno. Krom toho lze prodat auta atd. Logiku v tomto snímku určitě nehledejte. Rozporuplné pocity ve mně budí také nečekané vkládání scén představivosti. Přijde mi to jako nedostatek schopnosti sdělovat některé věci, a proto si režisér bere na pomoc tyto berličky. Ve výsledku je to místy spíš trapné podsouvání čehosi divákovi s účinkem více matoucím než vtipným. Mohla to být vcelku dobrá romantická komedie nebýt posledních 30ti minut, které film strhávají do těžkého průměru. Takhle domrvit potenciálně dobrý film snad umí jen v Americe. 50% ()

Hal_Moore

Když jsem slédl trailer, moc jsem neočekával. O to více mě film překvapil, když jsem jej shlédl na DVD. Na to, že jde o teenage komedii zde nejsou k mému překvapení žádné nechutnosti. Tím více jsem se u sledování bavil. Elisha je zde fantastická a hraje v pohodě. Snímkem se krásně prolíná středoškolský humor s erotickým. Určitě se na to kouknu ještě jednou. ()

• Na začátku kino traileru k filmu zazní několikasekundový úryvek hudby z Predátora (1987). (imro)
  • Film vydělal během úvodního víkendu (9. - 11. 4. 2004) v amerických kinech 6 milionů amerických dolarů. Celkově film v USA utržil 14,6 milionů dolarů. Celosvětově pak 30 milionů dolarů. (imro)