Sexbomba od vedle

The Girl Next Door

Sexbomba od vedľa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 108 min (Director's cut: 110 min)

Film, která úžasným způsobem vyplňuje prázdné místo na poli moderních filmových teenagerovských hrátek - narozdíl od svých tekutinových kolegů nepostrádá INTELIGENCI a cit pro jemný humor, který je dnes všude jinde nahrazován formálně nechutnými zbytečnostmi. Po úděsném Zvířeti Luke Greenfield neskutečně překvapil: Snímek vybalancoval naprosto přesně na jemné hranici vtipu a vulgarity a současně se mu krásně povedlo sloučit prvky romantické komedie a čistokrevných teenagerovských jatek. Neskutečně svůdná Elisha Cuthbert je už jen slaďounkou třešničkou na dortu.(24.5.2004)

Obávám se toho, že u hodnocení většina pánů myslela..rozhodně ne hlavou! Ale tak komedie je to určitě jedna z těch lepších, jenže žádnou nadprůměrnost jsem v ní nenašla. Trochu "jiná"romantika obalená pár lehkými fórky. Bez klišé se to samozřejmě neobešlo-střední škola, rozdělení studentů na elitu a loosery, hlavní hrdina panic.. Každopádně jsem se dobře bavila, nijak mě to nezklamalo, ani výrazně nenadchlo..A Emile Hirsch mi v hlavní roli teda vůbec neseděl..(12.5.2012)

Vydarený počin čo dokáže mierne poštekliť, scénkami nabitými jemnejšou príchuťou erotiky ale vôbec to nespadá do žiadnych samoúčelných extrémov ako u American Pie. Hlavnou opornou základňou sa tu stáva trojica hercov a to "neskúsení motáčik" Emile Hirsh v polohe výborného študenta zahĺbeného do kníh, "zvodná sexica" Elisha Cuthbert ako šteklivá "neznáma" kráska od vedľa a Timothy Olyphant s jeho drsniackym výzorom, nadhľadom nad vecou a prešibanosťou - všetci spomínaní si svoje úlohy doslova užívajú a tak vďaka ich výkonom pozeráme miestamy na príbehom gradovanú jazdu, čo nebýva moc zvykom u podobných komédii a práve tu ani nechýba to pravé vypätie scénok, plus vďaka kľučkujúcemu príbehu tu nie je šanca predvídať čo sa v nastávajúcom čase stane, a tak o to pozornejšie nás režisér prijme sledovať rozbehnutí dej. Zvažoval som dlho čo filmu udeliť ale nakoniec sa prikloním k tomu vyššiemu hodnotenie ale presnejšie by som dal tých pekných a zaslúžených 70%. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,589,444Tržby Celosvetovo $30,411,183║ komerčne dosť odbyté, škoda, potenciál na úspech to má ale asi nebola správna reklama(24.2.2008)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $30,411,183(13.2.2007)

• ripo

Že je Elisha sexy, nemusel dávať distribútor do dementného prekladu názvu filmu .... Že tínejdžrovky sú proste tínejdžrojky ja takisto každému jasné. Že tento štýl v žiadnom prípade nebude ašpirovať na Oscara, takisto .... Ale očakávať of filmu, ktorý je na CSFD v červených číslach, že bude o ničom ?!? To by ma ani vo sne nenapadlo ....(19.11.2005)

• - Film vydělal během úvodního víkendu (9.-11.4. 2004) v amerických kinech 6 mil. dolarů. Celkově si pak odnesla jen 14,6 milionů. (imro)

• - Obrázek, který dá Danielle Matthewsovi nakreslila opravdu Elisha Cuthbert. (don corleone)

• - Cameo si tu užil i wrestler Matt Horshu‘ Wiese, který se objevil jako přítel jedné z pornohereček na Adult Film Convention. (imro)