Po American Pie přišla řada rádoby vtipných snímků, které snad nemohly uspokojit ani příznivce všelijakých tělních "tekutin". Sexbombě od vedle ale vévodí nevtíravý humor, cit pro detail, snesitelný sentiment. Tolikrát viděná story o "nesmělém" a "dominantní" sice nejednou škobrtne a netvrdím, že jsem se nějak královsky bavil (spíš hodně uculoval), ale když přišla chvíle na nějakou humornou situaci, tak stála za to. Stejně tak se nikdo nemůže babrat v tom, že bývalá úspěšná pornostar zničehonic hledá upřímnou lásku s naivním školákem. Vedle příjemného Hirshe pak herecky pohladí bezesporu Elisha Cuthbert, která dostává konečně náležitý prostor a očividně neokouzlila pouze mě. Ať si každý myslí cokoli, ale snad NIKDY NIKOMU to v teenagerovské komedii tak neslušelo. Z vedlejších postav pak zaujme kamarád/pornofanoušek Eli a ďábelský pornoproducent Timothy Olyphant, který nechá vzpomenout na své kreace ze Scream 2. Nedokážu popsat proč, ale všechno si dokonale sedlo. Že by svědomitou režií? Závěr sice působí již mírně nesourodě, ale komu to vadí, když k tomu hrají precizně vybrané hity a u vysněného Georgetownu na vás (tedy na Matthewa) denně čeká pohledná blondýnka?(9.11.2006)

Z filmu The Girl Next Door mám smíšené pocity. Má svoje části, které ho staví ve svém žánru výš a pak části, které ho strhávají do bahna. Začátek je v duchu tradičních teenagerovských romantických komedií, kdy se v kolektivu na střední škole vyskytuje jeden studijní premiant, který je zároveň společenským outsiderem. Do sousedství se přistěhuje pěkná holka, která má od základů změnit životní postoje tohohle borce. Z klasického schématu se dostáváme v momentě, kdy se náš studentík dozví, že dívka odvedle, o kterou projevuje zájem, je pornoherečka. To je dost nevšední zápletka, která přináší řadu nevšedních situací, jež oboustranně vznikají. Tahle část filmu je nejlepší. Trochu se to zvrtne v momentě, kdy chtějí uspořádat z „charitativních“ důvodů porno párty na maturitním večírku. To jde trochu proti proudu předchozího sdělení filmu. Samotný závěr je pak vrcholem sentimentálního kýče a happyendové trapnosti. Divákovi je nečekaně odhaleno, že nešlo o porno, ale sexuální výchovu mládeže a všechny postavy se vyprofilují kladně a všichni jsou spokojeni. Aby toho nebylo málo, stane se z tohoto amatérského videa nejprodávanější snímek v USA. I samotná motivace k natočení tohoto snímku je pochybná. Tomu, že nemohou sehnat 30000$ se nechce věřit. Taková pornoherečka, pokud nejela těžce v cracku, musí mít přeci něco našetřeno. Krom toho lze prodat auta atd. Logiku v tomto snímku určitě nehledejte. Rozporuplné pocity ve mně budí také nečekané vkládání scén představivosti. Přijde mi to jako nedostatek schopnosti sdělovat některé věci, a proto si režisér bere na pomoc tyto berličky. Ve výsledku je to místy spíš trapné podsouvání čehosi divákovi s účinkem více matoucím než vtipným. Mohla to být vcelku dobrá romantická komedie nebýt posledních 30ti minut, které film strhávají do těžkého průměru. Takhle domrvit potenciálně dobrý film snad umí jen v Americe. 50%(31.10.2010)

Z mého pohledu je Girl Next Door jen další tuctovou teen komedií, jakých jsme už viděli mnoho. Třeba zábavným, správně ujetým a svěžím Prcičkám se to nevyrovná ani náhodou, byť se oba filmy vydaly zcela odlišnou cestou. Elisha Cuthbert je tedy skutečně kočka, ovšem její zajímavé výstupy a několik vtipných scén z té uvolněnější a celkově povedenější první poloviny je to jediné, co mi na delší dobu utkví v paměti. Ale třeba dámy na to budou mít jistě docela jiný názor...(17.8.2012)

Na prvý krát z najlepších teenagerských filmov, s opakovanými zhliadnutiami dokonca asi najlepšia teenagerská komédia vôbec. Pefektne vybalansovaná medzi humorom a ostatnými zložkami, v istých momentoch príjemne nepredvídateľná a naplno ťažiaca z R-kového ratingu bez toho aby skĺzla k zbytočným vulgárnostiam. Ako sa to vlastne Lukovi Greefieldovi podarilo, je mi pri pohľade na jeho zvyšné réžijné zárezy veľkou záhadou. A Elishi Cuthbert to snáď nikde inde neslušalo viac.(18.6.2011)

Vynikajúca komédia ktorá ma nesmierne bavila a pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil................. Soundtrack Paul Haslinger: 1. The Plan - Paul Haslinger [1:03] ,2. Take a Picture - Filter [6:02] ,3. Something in the Air - Thunderclap Newman [3:57] ,4. Peeping Matt - Paul Haslinger [0:50] ,5. Dick Dagger's Theme - Pornosonic [3:10] ,6. Dopes to Infinity - Monster Magnet [5:46] ,7. Carpe Beachum - Paul Haslinger [0:40] ,8. Electric Lady Land - Fantastic Plastic Machine [4:20] ,9. Break Down the Walls - Youth of Today [2:05] ,10. Jump Into the Fire - Harry Nilsson [7:03] ,11. Spin Spin Sugar - Sneaker Pimps [3:34] ,12. Get Naked - Methods of Mayhem [3:23] ,13. The Killing Moon - Echo and the Bunnymen [5:48] ,14. Big Muff - Pepe Deluxe [4:47] ,15. Sparrows Over Birmingham - Josh Rouse [4:59] ,16. Bank Meltdown - Paul Haslinger [2:30] ,17. Think Twice - Ralph Myerz and the Jack Herren Band [6:17] ,18. Sweet Home Alabama - Lynyrd Skynyrd [4:47] ,19. The End - Paul Haslinger [2:32],(2.1.2011)

• - Video, které objeví Eli a ukazuje ho Matthewsovi, ve kterém hraje Danielle s ní hraje také opravdový pornoherec Steven St. Croix. (don corleone)

• - Žena, kterou uvidíte na začátku filmu v časopise je známá hvězda pornofilmů Brianna Banks. Ona a Jenna Jameson měly původně ve filme i hrát. (imro)

• - Ples se odehrál v kavárně podle vzpomínek a představ režiséra. (don corleone)