Sexbomba od vedle

The Girl Next Door

Sexbomba od vedľa

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2004, 108 min (Director's cut: 110 min)

VHS/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +Elisha a ostatní herci, výkon Emile Hirsche, hudba, krásné záběry, dramatický prvek -snad jen některé písničky mohly být vyraznější, celkově fakt jen pár drobností/// Vkusný, záživný a krásný film. Tváří se trošku jako romantická komedie o trošku více ale o to decentněj jako Teen komedie a rovněž zabrousí do lechtivých vod. Elishu jsem si už dávno zamiloval, stejně jako již desítky předemnou a několik dalších po mě. Jen bych rád viděl tu Populární mechaniku pro děti (nějak mě to tehdá ušlo). Příběh je precizní, snad jen škoda, že napodruhé se mi zdál méně uvěřitelný, no ale bylo by to krásné, nemyslíte? Navíc je děj originální (pokud neberu hlavní dějovou línii) a má několik kliček navíc. Zde, pokud bych chtěl najít nějaké nedostatky, tak bych opravdu musel hodně pátrat. Snad jen trošku křečovitá mi přišla postava Timothy Olyphanta který měnil svůj charakter z minuty na minutu, asi bych nechtěl být v jeho blískoti (zvlášť když se z něho v jiném filmu stane Hitman). Prostě už tady byl dost "charismatický". Zvažuji, přemýšlím, filmu nic zásadního nechybý, tohle je další snímek, který se zařadí do mé TOP. A Elisha už tam dávno je :-)/// Celkem 92%///(21.3.2007)

Na začátek je třeba poznamenat, že jakkoliv se Luke Greenfield snažil nesklouznout k povrchní komedii pro náctileté (viz. oficiální text distributora), občas se k ní přeci jen nebezpečně přibližuje ("Eli, I like this girl... But you can still like her with your penis inside her"), naštěstí rozdíly zde přece jen jsou. The Girl Next Door má inteligentnější a hlavně citlivější humor, bez jakýchkoliv zbytečných nechutností, které by jej mohly degradovat na úroveň Prciček. A mimo jiné díky tomu také lépe vynikne romatická složka, která pak nepůsobí tak lacinně, jak by se u teen komedie mohlo čekat. Ovšem bezkonkurenčně nejlepší na filmu je Elisha Cuthbert - nádherná, sexy, charizmatická, dokonalá... V jejich úvodních scénách jsem zíral na obrazovku s otevřenou pusou stejně jako hlavní hrdina. A dokonce jsem kvůli ní i ochoten zvýšit své hodnocení, protože Elisha skutečně posouvá celý můj zážitek z filmu na vyšší úroveň. 8/10(18.4.2008)

Elisha, ne-Elisha (nic proti ní, je to krásná ženská), kouzlo tohoto filmečku tkví v něčem jiném. Opravdu bych nečekal, že někdy v souvislosti s teenegerskou komedií použiju příměr ´chytrá´ a ´vtipná´, tady mi to problém činit nebude. A závěrečná pointa je ve své nečekanosti a půvabné nenucené moralitce naprosto odzbrojující :o)(23.5.2007)

Lehko uvěřitelný příběh, který by se mohl stát každému z vás. Jste školní premiant, týpek něco jako třeba tenhle http://www.youtube.com/watch?v=Njs5d6-wTiY Nezábavný, nepohledný, nepíchač, který usiluje o stipendium za morální přínos. K sousedce, který jela na nějakou náboženskou seanci, se přistěhuje její neteř, bývalá pornohvězda. Na první pohled se tahle kunda, která může mít kohokoliv zajímavějšího a prachatýho zamiluje právě do vás. Ta vás seznámí s pornoproducentem, kterému nějaká buchta dá 25000 dolarů, který jste jako prezident školy sehnal pro jakýhosi šikmookýho budoucího Einsteina. A protože to je vaše chyba, tak vás napadne natočit porno. Vaše holka vám ochotně sežene dvě kamarádky z pornoprůmyslu, který ochotně a zadarmo tuhle charitu natočej s vašima uhrákovitýma kamarádama, jak to tak chodívá. Když se o tom dozví rodiče, pochválí vás za dobrý úmysl. .... Slušná reklama na Elishu.(10.11.2010)

Scénář: Stuart Blumberg, David Wagner, Brent Goldberg .. Hloupoučká, předvídatelná a nereálná komedie. Nápad sice ujde a jeho potencionál mohl být využit mnohem zvrhleji, ale celek dosti skřípe. Zejména motivace postavy (ex)pornohvězdičky a její bleskové vzplanutí je značně nevěrohodné. Nejvíce mne pobavil Timothy Olyphant, jehož postava producenta byl téměř Jack Nicholson zamlada, prostě zábavný cholerik. Přesto, nebýt toho, že z moderátorky PMK Elishy vyrostla skutečně sexy dívka, čehož režisér značně využívá (až to zavání reklamou na její tělo a obličej), nezbylo by toho moc, co s úžasem sledovat.. 55%.(30.1.2006)

• - Elisha Cuthbert natočila film během práce na seriálu "24 hodin". (don corleone)

• - Natáčení probíhalo od ledna do května roku 2003 v Los Angeles a Santa Clara. (Dlee)

• - Film vydělal během úvodního víkendu (9.-11.4. 2004) v amerických kinech 6 mil. dolarů. Celkově si pak odnesla jen 14,6 milionů. (imro)