Kdo by neznal jednu z nejznámějších filmových písniček "Když se načančám". Tuto a další písničky (např. "Taková jsem já", "Princezny jdou si hajnout" či "Nevadí, to zvládnem") si můžete znovu vychutnat v této oblíbené hudební pohádce režiséra J. Adamce, který do hlavních rolí Běly a prince Davida obsadil I. Andrlovou a M. Vladyku. Královský pár si zahráli J. Bohdalová a P. Nárožný. Teď už se ale přenesme do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě… (Česká televize)

Ospalek

Pohádka s krásně plujícím dějem, krásnou Ivankou a s nezapomenutelnými písničkami. Hlášky z úst Nárožného a Bohdalové jsou opravdu skvostné a Švehlová s Kretschmerovou tomu taky daly své. ()

JARDAHONDA

Poměrně zdařilá pohádka, která se sice odehrává jen na zámku, ale za to s podařeným humorem a skvělými písněmi, které se staly dodnes kultovní záležitostí.. 85 % ()

Brambuuu

Jako dítě jsem ji milovala, nejspíš kvůli písničkám...v dospělosti mě rozhodně neurazila, naopak. Herecké spojení Petra Nárožného a Jiřiny Bohdalové, vynikající... Za mě 70% ()

lisbon

Zrcadelnice - je hrozné povolání a ten přiteplený princ mě dovádí k šílenství... Bohdalka a Nárožný byli skvělí proto každému po jedné hvězdičce... :-) ()

Jablkohruska

Miluji hudební styl osmdesátých let a v této velice příjemné pohádce, která už dnes patří ke "klasice", si ho můžu užít plnými doušky. Královský pár Nárožný-Bohdalová je navíc naprosto bezchybný a i Miroslav Vladyka byl pro ztvárnění prince-jelimánka velice dobrou volbou. Jediná věc, která se zde nepovedla, byl převlek Ivany Andrlové - za muže bych ji rozhodně nepovažoval. Na to, abych tomuto poetickému, ale zároveň i zábavnému a vtipnému příběhu o urozenosti lidského srdce strhnul hvězdičku, to však ještě nestačí. 90% ()

sikina

Pro mne už klasická pohádka a navíc hudební :-) s báječnými lidmi, ať už herci nebo zpěváky. A že se herečka necítila na zpěv, tak ji nahradila zpěvačka? Co na tom! Berme to s nadhledem, vždyť je to pohádka a opravdu vydařená. ()

melica

Jako malá jsem tuto pohádku měla velmi ráda. Když jsem v dospělosti pochopila socialistické řeči o lidech z podhradí, vypadla mi z oka. Pěkná a vtipná pro mě zůstává linie s úkoly pro princezny, které za ně splní zrcadelnice Běla alias synovec Bedřich alias Ivana Andrlová v jedné ze svých krásných pohádkových rolí, a zvláště předvedení písniček před králem (mám radši Kretschmerovou s kordem než "Když se načančám"). Ostatní písničky stojí za prd, a vždycky mi vadilo, že se Bohdalová a Vladyka nezpívají sami. Ovšem musí se této pohádce nechat, že je krásně okostýmovaná, takhle si skutečně představuju pohádkový královský dvůr. Mnohé pozdější pohádky z ponurých hradů a v hnědošedých šatech a la gotika ať se jdou zahrabat. ()

neo101

Bedrna :D a zdatně mu sekunduje Nárožný. Je vidět, že když jsou k dispozici herci s komediálním talentem, dokáže se z mála udělat velmi kvalitní záležitost. Akorát ta Andrlová, podle mě naprosto hnusná herečka a nehodí se tam. Vladyka teda taky neni zrovna princ Krasoň. ()

sun.eagle

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Humor, písničky, obsazení všechno si dokonale sedlo a to pak nevadí ani ty levné příšerné kulisy kolem. ()

bettyragy

Jedna z nejoblíbenějších. Sice většinou studiová, ale i přes jednoduché texty, sleduji tuto pohádku při každé repríze. Pěkné písničky I humorné scénky, prostě pohádka k odpočinku. ()

007hanka

Velikou předností téhle pohádky je, že má pokračování ještě blbější než je ta "jednička". Tady to zachraňuje celkem kvalitní obsazení, které se pitvoří v ještě snesitelné míře, i když občas ty jejich repliky... Ale ne... tady to opravdu ještě ujde, i když kdo by tenkrát řekl, že Heidi bude svým načančaným hitem otravovat ovzduší Dnů dětí i dalších bezmála 35 let. A to "pečení marcipánu" mě tam taky žere dodnes. ()

ladinek

fantastická pohádka,kde kromě písniček je k vidění opravdový herecký koncert tria Bohdalová,Nárožný,Bedrna.Co ti tři tam vyvádějí je neuvěřitelné,hrozně mě to baví,pozorovat každou jejích větu,každé gesto.Nic tak dokonalého jsem ještě neviděl a za mě pět hvězd.. ()

milos.bradik

Černoch prostě neumí hrát a Bohdalka jako obvykle trapná, nepozvedli ani Andrlová a Vladyka, kteří jen odříkávají své repliky. Toto se mi opravdu nelíbilo. Vtip tomu dodával jen Nárožný. ()

Pimburger

Je to naprosto skvělá pohádka a ani věk na tom nic nezměnil. Je sice pravda, že dnes už bych nechtěl být Vladyka a šermířské scény už mi taky nepřijdou tak akční jako v dětství, ale jinak je to jedna z těch pohádek, který prostě chytnou za všechno. Nemůžu jinak než plný počet. ()

deli06

Princ David se celou dobu chová jako kolosální jelito a na konci mu najednou přecvakne a Běla mu odpustí, že se k ní celou dobu choval jako ke kusu hadru. Nicméně, pohádka je to krásná, vtipná a s chytlavými písničkami. ()

Petbrab

Hudební pohádka jak má být. Hudební stránka zamaskuje i poměrně jednoduchý děj. A píseň "Když se načančám" to už je balzám. ()