Kdo by neznal jednu z nejznámějších filmových písniček "Když se načančám". Tuto a další písničky (např. "Taková jsem já", "Princezny jdou si hajnout" či "Nevadí, to zvládnem") si můžete znovu vychutnat v této oblíbené hudební pohádce režiséra J. Adamce, který do hlavních rolí Běly a prince Davida obsadil I. Andrlovou a M. Vladyku. Královský pár si zahráli J. Bohdalová a P. Nárožný. Teď už se ale přenesme do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě… (Česká televize)

MrPierc

Písnička z tohoto filmu se řadí mezi top pohádkové písně, u kterých ženy prožívají romatický orgasmus a každá si přeje být tou princeznou a nemít vedle sebe v reálu toho nudného pupkatého manžela, který o ni už nemá zájem. Pohádka je pěkná, hlavně díky hudbě. ()

tomtomtoma

Hudební pohádky nikdy nepřirostly k mému srdci, a nemůže k němu přirůst ani filmová pohádka Co takhle svatba, princi? Své příznivce si svou laskavostí najde, ale pohříchu je jejím jediným kladem Nárožného herecký výkon. To, co Menšík zvládal svou přirozenou nenuceností, to Nárožný dosahuje pitvořením a parodováním. Výsledek je obdobný a scény s Nárožným baví. To ostatní, včetně textů písní, nemá potřebnou příchuť a ztrácí se v zapomnění průměrnosti a bezduchosti popové hudby. Nejzábavnější postavou je král Bedřich (velmi dobrý Petr Nárožný), marnotratný a sebestředný povýšenec. Užívá si svého postavení a šibalsky rozdává příkazy. Hlavní postavou má být princ David (Miroslav Vladyka se zpěvem Marcela Zmožka), ale utápí se v bezradnosti scénáře. Hlavní ženskou postavou je služebná a zrcadelnice Běla (příjemná Ivana Andrlová se zpěvem Ivety Bartošové) se svou důležitou úlohou, do kterého se nechává vmanipulovat ve jménu státního zájmu. Důležitou postavou je královský vychovatel Matěj (Karel Černoch), který v masce spravedlnosti a státního zájmu tahá za nitky osudu. Zajímavou postavou je intrikující královský komoří (zajímavý Vlastimil Bedrna) s komickým vkladem. Výrazné postavy jsou soupeřící princezny Brigita (Jaroslava Kretschmerová se zpěvem Marcely Holanové) a Babeta (Jarmila Švehlová se zpěvem Heidi Janků), rozmazlené ve svém boji. Z dalších rolí: starostlivá královna (sympatická Jiřina Bohdalová se zpěvem Jitky Zelenkové), uvědomělý královský astronom a amatérský uzenář Bettergueli (příjemný Ladislav Křiváček), rozmarný zásnubář (sympatický Josef Dvořák), roztržitý oslavář (příjemný Eugen Jegorov), nesmělý jídelník (Jiří Císler), či neúnavný písař Pravčický (Roman Skamene). Nadsázka baví, ale bezduchost obsahu a textů kultury středního proudu nečiní z této filmové pohádky nijak příjemnou zábavu a zanechává pocity rozčarování. ()

Lindiště

Tak tohle můžu. Ale hlavně proto, že mám na tuto pohádku vzpomínky, kdy jsme ji spolu se sestřenicí coby gramofonovou desku točily pořád dokola až jsme ji uměly úplně nazpaměť. Nejlepší hlášky jsme potom pořád omílaly a řičely jsme u toho až nám tekly slzy. "Rozbité zrcadlo! A zrovna moje nejmilejší!! Jedině v tomto zrcadle byla růžová na mých šatech skutečně růžová!!!" "Zelená, zelená..." ()

MarekT

Petr Nárožný opravdu snad nikdy nezklame, zbytek obsazení také není špatný, ale co mi této jinak nevinné pohádce zabraňuje dát více hvězd, je ta úděsná hudba (v čele s kultovní hitovkou), na kterou jsem si při sledování vypěstoval alergii. ()

zette

Hodne slaba pohadka, i presto, ze se jedna jen o TV film. Osobne mi moc nesedlo ani herecke obsazeni. Narozny je ovsem vyborny. Trochu me prekvapuje hodne vysoke hodnoceni... ()

vesper001

Nekomplikovaná studiová pohádka, která v kategorii televizní tvorby patří k lepšímu průměru. Dějová linie by klasičtější snad už ani být nemohla, kulisy a kostýmy si místy sáhly až na dno nevkusu, princ je poněkud ducha mdlého, ALE jsou tu i vtipné momenty, melodické písničky a na televizní pohádku luxusní obsazení. Královský pár v podání Petra Nárožného, „zvaného (Ú)spěšný“ a „Její Rozkošnosti“ Jiřiny Bohdalové je k sežrání, na rozdíl od naondulovaného Miroslava Vladyky alias prince-joudy a poněkud křečovité Ivany Andrlové. Karel Černoch, coby deus ex machina dějem proplouvá s písní na rtech a šíří pozitivní vibrace, potencionální joudovy nevěsty jsou na zabití, ale jak říkám, v porovnání s dnešními pohádkovými projímadly docela příjemná věc. ()

dr.fish

Přijde mi to jako normalizační pohádka nejhoršího ražení. Zmožkova továrna na písničky a "na české svatbě 1". Kromě Nárožného a několika minirolí tam všici podávají naprosto podprůměrný výkon a pohádka prostě nemá koule. Jediný opravdový hit Heidi Janků "Když se načančám" je taky jediná světlá chvilka příběhu. Vladyka depresivně bezradně posedává a nemá co hrát. Hvězdné obsazení bez hvězdných výkonů. 50% ()

otík

Zpěv: Marcel Zmožek - princ David [za Miroslava Vladyku], Iveta Bartošová - služebná Běla [za Ivanu Andrlovou], Karel Černoch - královský vychovatel Matěj, Jitka Zelenková - královna [za Jiřinu Bohdalovou], Marcela Holanová - princezna Brigita [za Jaroslavu Kretschmerovou], Heidi Janků - princezna Babeta [za Jarmilu Švehlovou]. Podařená, i když chvílemi možná až moc dlouhá a pomalá pohádka, ale pořád rozhodně český pohádkový nadstandard. ()

sator

Mira pravdivosti je to co mě na filmu zaujme,když vidím Andrlovou a slyším Bartošovou jde to do háje...i jinak mi to přijde umělé a bez srdce... ()

kocik1

Pohádka, která dala základ slavnému porevolučnímu pištění. Rozdíl oproti pohádce současné je snad jen v tom, že tato měla ještě jakýsi smysluplný scénář. ()

fantoci

Příjemná televizní pohádka opentlená krásnými písničkami. Ivana Andrlová, coby chytrá a prostořeká zrcadelnice zaboduje na královském dvoře. Skvělé herecké obsazení je dalším lákadlem pro tento hit poloviny osmdesátých let. Skutečně to hit byl. Co si třeba pamatuji, tak se todo dílo zařadilo mezi ty, které si idé rádi nahrávali na video. Vezměte v potaz to, kolik tehdá stály videokazety a jak málo byly k sehnání. ()

LiborGondek

Po všech stránkách průměr, ale král s královnou (Bohdalová, Nárožný) jsou excelentní. Já se tlemil, jen co tam ti dva vlezli. 70% ()

Mrkvič

Nebýt skvělých Vladyků, Černochů a Nárožných, byla by to jen moralizující pohádka se slabými písničkami. Díky obsazení jde ale o nezapomenutelný zážitek. Hlavně Nárožného první vystoupení a okomentování zničeného zrcadla. To byl monolog jak z národního. ()

Lachtaan

Jedna z těch starých hudebních pohádek, jež jsem vidél za ta léta Vánoc tolikrát, že už ji téměř nemůžu vystát. Ale některé písničky jsou pořád legendární. ()

Zdeňka

První pohádka, kde se mi nelíbili písničky. Příběh se mi také dvakrát nezamlouvá a ty kostýmy ... jsou otřesné. Královské duo je ovšem ohromné. Král, který se nemůže dopočítat a královnu zase zajímá jen móda (Ovšem jestli princezna Tavinská se předvede zase v manchesteru, tak já puknu smíchy!) . Líbací scény komořího královny jsou nezapomenutelné. ()

zdenny

Nízkorozpočtová a na interiéry chudá pohádka. Písničky, které v ní ale znějí, znám od dětství, takže jsem si rád tu dobu připomněl. ()

Elisebah

Dvojice Nárožný a Bohdalová v této pohádce nemá chybu a skvěle se doplňují. Ovšem nesmíme zapomenout ani na komořího, který za nicmi vůbec nezůstává pozadu. Úkoly pro princezny jsou vymyšleny velice dobře, princezna, co má škrábat brambory, aby si zasloužila prince, se hned tak v pohádce nevidí. Pěkné písničky, originální kostýmy, prostě paráda ()

manonfire

Tak zdegenerovaná panovnická dvojice se hned tak nevidí. Ještě že v pozadí stojí šedá eminence Richelieu Bedrna. Další skvělý imbecilní král Petra Nárožného. 80% ()