Rodinný film Cirkus Maximum je založen na příběhu rozporu dvou bratrů a jejich otce. Podobné motivy, „biblické“ (Kain a Ábel, Jákob a Ezau), se objevují v literatuře poměrně často, z nejznámějších stačí jmenovat například „Hrozny hněvu“ a „Kmotra“. S tím druhým má Cirkus Maximum společný prvek tzv. široké rodiny, vedené otcem. Na rozdíl od Sicílie, v Čechách se tento typ rodiny zachoval v podstatě pouze v komunitě světských a cirkusových umělců. Historie slavných českých cirkusových rodů je dobře známa. I do cirkusových rodin však doráží nová doba a tak, když si otec Ferdinand, principál, trpce postěžuje, že dříve cirkusy držely pohromadě jako rodina, dnes rodina držící pohromadě je jak cirkusová atrakce, musí se všichni zamyslet nad tím, jak zachránit mezinárodní cirkusový festival a vlastně i Cirkus Maximum… Ve filmu divák uvidí špičková světová artistická čísla klasického cirkusu. Uvidí je ale trochu jinak, než jak byl zvyklý z živého cirkusu, starších filmů nebo z televize. Nahlédne do zákulisí, příprav, díky moderní technice uvidí často nebezpečná a náročná vystoupení z pohledu jejich aktérů. To vše bez počítačových triků, naživo, v reálném světě a čase. Cirkusový život není jen tvrdá práce, ale i svérázný svět lidí, kteří mají rádi legraci a obětují se pro úspěch v manéži. Film Cirkus Maximum chce divákům zprostředkovat výlet do tohoto světa s pořádnou porcí zábavy. Vhodnou jak pro děti s rodiči, tak pro rodiče s dětmi… (Bohemia MP)

Trailer

xxmartinxx odpad!

Jeden z nejméně kompetentních českých filmů, co jsem za roky viděl - a to jsem jich viděl dost. Budí to hlavně lítost spíš než nějaký odpor, je to takové neškodně smutně nezvládnuté. Jako že režisér netuší, jak režírovat, kameraman jak záběrovat, střihač jak stříhat a herci jak hrát, ale společně byli uvězněni v tomhle očistci a museli dát něco do kupy. Proč tam aspoň nebylo víc cirkusu? ()

lucinka70

Byli jsme se podívat na film s manželem. Musím říct, že je to super podívaná. Já jako velký fanda cirkusu a všeho kolem něj jsem prostě neodolala a musela se na film jít podívat. Jsem ráda, že jsem tak učinila. S manželem jsme si tak zpříjemnili večer a na filmu se dobře pobavili a zasmáli. A jako bonus v něm hráli naši oblíbení herci například Oldřich Kaiser, Tomáš Matonoha a Jan Přeučil. Ostatní herci byli taky super. ()

2mig1 odpad!

Zajímavost, že si Jan Přeučil nechal kvůli roli narůst  vousy, je asi to nejzajímavější  na celým filmu. ()

• Provazochodec Ladislav Kaiser speciálně pro film provedl chůzi po kotvícím laně cirkusoveho stanu, a to bez speciálních triků a bez zajištění. (ElDiablo78)