Hicugi no Čaika

• Japonsko Hitsugi no Chaika (více)
Japonsko, 2014, 8 h 38 min (Minutáž: 23–24 min)

Předloha:

Ičiró Sakaki (kniha)

Kamera:

Hikaru Fukuda

Júičiró Umehara, Jumeha Kóda, Šúta Morišima, Saeko Zógó, Eidži Mijašita, Čika Anzai, Kijoši Kacunuma, Iori Nomizu, Kótaró Nakamura, Jasuo Muramacu (více)

Série(2) / Epizody(22)

Recenze uživatele Palisander k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2014) (S01)

Priznávam, začal som pozerať kvôli trabantu. Ale krvilačný jednorožec bol celkom dobrým znamením, že sa oplatí vydržať. Zápletka vymyslená veľmi dobre. Lámaná japončina sa tiež len tak nepočuje. A slečnu s rakvou na chrbte som si rýchlo obľúbil... teda až na jej podivný hlas. Súperiacich skupín bolo na taký krátky seriál pomerne veľa, takže nedostali veľmi šancu aby sa predviedli, ale aspoň to nemalo hluché miesta. Romantika aj akcia. Ideme ďalej. PS: S dračicami radšej opatrne ;-) . ()

Avenging Battle (2014) (S02)

Trabant + Lada Niva = ultimátne neporaziteľné kombo :-). Neviem kde to tí japončíci vyhrabali, ale pobavilo dobre. Ešte o dva diely kratšie ako predchádzajúca séria.. Povedzme že dobre, ale radšej by som ubral zo začiatku a viac rozobral záver. Takto to vyzeralo (pri sile protivníka) príliš jednoducho. Pravdupovediac by som vzhľadom na imidž zloducha čakal aj viac krvi (niektoré momenty boli nepochopiteľne "mäkké"). Romantika vs realita. Ale aj tak sa dá. Chaike želám všetko naj ;-). Už nezostáva nič iné, len počkať na sľubované OVA. PS: Ako rozlíšiť staré zaklínadlo od moderného? Staré sú kruhové a moderné štvorcové ;-). ()