Iveta s Petrem si kupují auto a Petr se jede představit jejím rodičům. Iveta je konečně slavná a šťastná. Co když ale není jedinou ženou v Petrově životě? Co když je vztah, kterému tolik obětovala, pouhou iluzí? (Voyo)

Honza__St.

Tady už se na realitu rezignovalo úplně. Tvůrci už z kariéry Petra a Ivety míchali páté přes deváté (Červenám až v roce 85?!), z jejich vztahu už definitivně udělali Ordinaci, z Petra samotného dělají kolikrát vyloženého zmetka, a dokonce i z Ivety dělají běhnu (opět inspirováno bulvární historkou, která ale nebyla nikdy potvrzená, navíc k tomu mělo dojít až PO Petrově smrti). A ten duel se Štaidlem je nápad jak vystřižený z Hollywoodských slaďáků (už jsem čekal, kdy si vjedou do vlasů, nebo si rovnou vezmou pistole či světelné meče :D). Podaný je to nádherně, trumfne to snad jen Láska z pasáže (a opravdový příběh Petra a Ivety - což vlastně byla taková reálná Láska z pasáže, akorát bez detektivní zápletky :D). Jen kdyby to byla pravda. Asi nejlíp podaná je ona tragická nehoda (až na ty závory - podle pamětníků to byly typický závory té doby - jen ve správném směru, a hlavně na Ivetu - ta v té době netrsala na dýze, ale byla doma, údajně po návratu z Festivalu mládeže v Moskvě). To vše samo o sobě není o nic horší, než v předchozím díle, ale ten závěr to zabil. Tvůrci buď dál o Ivetě nevěděli skoro nic, nebo se rozhodli skutečnost totálně ignorovat. Jak jinak vysvětlit to, že podle nich byla Iveta doma až do roku 88, kdy si na ni vzpomněl Láďa Štaidl???!!! A co Hej pane diskžokej s Baletem, Léto (snad její největší hit) a duety s Michalem Davidem, její první Zlatý slavík, a první rok spolupráce se Štaidlovým orchestrem (během nějž vznikla právě ta písnička Málo mě zná, která tam na konci zní)???!!! Ten nesmysl se měl radši vystřihnout. ()

elma

No, smutné je, že nenašli herečku, která by byla hezká jako Iveta Bartošová, což v případě Ivety Bartošové - chápu, je velmi obtížné. Většinou se herečka co se týče historie vybírá spíše ještě hezčí, než dotyčný opravdu byl/a. Tady se to opravdu nepovedlo. Co mne odradilo, proč to alespoň nezpívali opravdu Sepeši a Bartošová. Ale kloubouk dolů, pokud to zpívala herečka Fialová, uznávám, má krásný hlas. Sic ne tak barvitý jako Iveta Bartošová, ale opravdu smekám. Jinak Sepeši tam byl zpodobněn jako totální kretén, což ve skutečnosti opravdu byl, a toto byl jen slabý odvar co scenárista  sepsal. Takže tady opravdu platilo, do mrtvých se nekope. A Iveta byla opravdu na tuto dobu až moc hodná. Závěr či konec Ivety Bartošové všichni známe, díky její psychické labilitě, o které všichni věděli a novináři jí uštvali k smrti. Nechápu, že tato vražda není v zákoně nějakým způsobem dána. Toto byla vražda ze strany novinářů. Ano, měla kolem sebe lidi, kteří jí nijak nepomohli z té propasti ven. Ale Pavel Novotný se sám přiznal, že kolikrát i z inscenoval konflikt aby se stal, aby měl o čem psát. Nikdo ho za to nepotrestal. Zpracování se mi nelíbilo, osoby obsazení do hlavních rolí ,, Sepeši - Bartošová,, to nebyla správná volba. Tím spíše, že p. Bartošová byla opravdu krásná a herečka jenž Ivetu hrála, je šedivá nevýrazná myš. Za mne dvě hvězdy a to jen za snahu. p. Bartošová si zasloužila víc. ()

macacb

V cca 41. minutě, scéna v koupelně je pod vypínačem dvojzásuvka ABB Tango, která se v té době nevyráběla. ()