S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

spikey1

Teprve teď nedávno jsem si tento úžasný film doplnil a jsem z něho na větvi. skvěle funguje jak v českém tak anglickém dabingu. ()

rarepain

Tento film jednoduše miluju! Pamatuju si jak jsem se na nej jako malá dívala v angličtine bez titulků, nevěděla jsem co říkají, ale dialogy , i když špatně, jsem uměla nazpaměť. Vždycky se na tenhle super animák kouknu ráda, i když jsem o téměř deset let starší. :) ()

TonySad

Každý kdo viděl, pochopí, co všechny tak baví. Myslím, že komentář k filmu, který každý viděl není třeba, ale i tak ho musím ocenit. Nejvíce se mi líbí část s místností, kde jsou všechny dveře na světě. Animované filmy mě bavili tady v těch začátcích, než ty dnešní a příšerky patří k těm nejlepším. ()

tommmy89

Veľmi milá rozprávka, hlavne pre deti, kde v hlavnej úlohe dvoch strašidiel M.Wazowski a Sullivana dostáva strašidelný príbeh pekný spád. V ich svete je najväčšou hrozbou stretnutie sa s dieťaťom zoči voči, resp. dotknúť sa pozemského predmetu, či samotného človeka. Avšak v tejto rozprávke sa naši dvaja hrdinovia naučia maťradi to, čo nemôžu, pretože to neni z ich sveta a je to ich práca strašiť malé deti. Nuž, treba si určite pozrieť. 4* ()

Melios

Z toho intra mi doteraz naskakuje husina. Prvý a posledný film vo spolupráci s Disney ešte v dobe ,keď neboli takí žgrloši a nekazili slávne značky (viz. Star Wars) ako teraz. Sullyho aj Mikea som si za tie roky zamiloval a chcem dvojku nie Monsters University ,ale SKUTOČNÚ dvojku! A Boo chcem späť tiež! 100% ()

solskjaer

Dětské sentimentální škrábanice sice moc nemusím, ale poslední dobou nestíhám z toho přívalu opravdu povedených animovaných pohádek. Po Úžasňákových jsem dokonale užasl na Příšerkách a i přes určité dětinské výjevy, které samozřejmě k pohádkám tohoto typu patří, jsem nadmíru spokojen. ()

Arius

Animaky mam rad a priserky su dalsim ktory sa moze zaradit do radu stvorhviezdcikovych, kazdy animak ma velmi pestry namet a tak takmer vzdy obstoji. ()

Zemi11

Skvělý nápad, natočit příšerky ze skříní dětských pokojíčků, které sbírají decibely mrňat. Fantasie scénáristů je obdivuhodná a občas jsem měl pocit, že je i bezmezná. Řeknete si, co je na tom tak bestovního. Jenže! Zkuště si sednout ke stolu s tužkou a papírem a vymyslet takovýhle příběh. Z ničeho nic, žádná Hrabalova stupidní předloha, jen tak z nudy přijít na tak geniální propojení dětských snů s nádechem reálného světa. ()

FeatherBoy

Jeden z klenotů pixaru, na který se dá koukat stále dokola. A ještě větší je požitek, pokud na příšerky koukáte ve Full HD rozlišení :-) ()

Sdoom

Být mi 8 let, tak Příšerkám dám těch hvězdiček klidně i 5. Nápad je skvělý, provedení a animace naprosto geniální, příšerky roztomilé a vtipné, ale přecijen ne tolik pro dospělého diváka jako pro děti. I tak jsem se ale dobře bavil. Edit 24.9.2014: Na blurayku jako obvykle animák ještě zvyšuje svůj dojem, nicméně hodnocení v tomto případě zůstane stejné. (Blu-ray, orig.) ()

Lukoboss

Vcelku povedenej animáč, kde se divák fakt zasměje, přestože je to primárně vytvořený pro děti. Co se mně na tom líbí hodně, je ten koncept a nápad, že noční můry chodí strašit děti, aby z jejich křiku měly energii. Toto mně přišlo jako dobrá zajímavost. Jinak samozřejmě co čekat od Pixaru než kvalitu. Tady se téměř nedá šlápnout vedle, oni moc dobře ví, jak se to dělá a podle toho to taky vypadá. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)