S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

M-arta

Normálně na tenhle typ zápletek moc nejsem, ale malá Boo byla tak roztomilá… Nejsem si úplně jistá, jestli bych byla stejně naměkko, i kdyby se tolik nepodobala přesně tomu robátku, co máme doma, ale i tak dávám sentimentální čtyři! :-) ()

ecceHOMMO

Akonáhle prišlo na scénu to roztomilé dievčatko Boo, bolo nad slnko jasné, že pôjde o päť hviezdičkovú záležitosť. Samozrejme Mike Wazowski so Sullim zaváľali (ostošesť) tiež. ()

Sokkk_y

Pixar umí to, co ostatním továrnám dělá problémy - natočit filmy, které žerou nejen děcka, ale i dospělí. Monsters sice nepatří mezi to nejlepší, co ti nerdi za celou dobu vyplodili, ale pořád se jedná o silný nadprůměr mezi animovanými kreaturami. Od stoprocentního hodnocení dělí tyhle příšery přecejen slabší příběh, který byl vyloženě dětinský, ovšem nedá se to studiu přímo zazlívat, koneckonců animáky jsou dělány především pro děti. ()

Ryuuhei

Geniální počin. Celý ten fiktivní svět funguje bezchybně (skvělý nápad s dveřmi ála portály), příběh má taky hlavu a patu a samozřejmě, nejlépe to táhnou postavy. A k tomu všemu je to celé nechutně dojemné. Není kde ubírat. Viděl jsem již několikrát. ()

Lachtaan

Měl jsem z nich strach a zároveň je zbožňoval. Pro mě již neopředený kult, který se řadí k animovaným srdcovkám jako jsou Hledá se Nemo, Toy Story 1 či 2, Shrek nebo Úžasňákovi. Tahle hrstka rodinných filmů mým očím nebude vadit nikdy při jakémkoli opakovaném zhlédnutí. ()

T-pack

Ty dveře, jimiž se dalo přebíhat ze skříně do továrny, mě prostě fascinovaly. Koukal sem jak blázen. Kontrolka nefunguje, procházíte rámem, rozsvítí se - kouzlo! Ale opravdu, kouzlo vystihuje tento film přesně. A za Mika Wazowskiho dávám šestou hvězdu, protože ten byl zkrátka mega! A lidi, nemáte nějakej odorant? ()

Playman

Animáky byly vždy ná oblíbená partie, měl jsem je rád jako malý kluk, a mám je rád i teď. Jenže není animák jako animák, některé je postaveny na nudném příběhu, některé zase na nezajímavých charakterech, nebo třeba odbyté animaci, ale jsou tu i animáky, kupříkladu Příšerky s.r.o., které jsou postaveny na geniálních nápadech, výborných hláškách, skvělých charakterech a také příjemné atmosféře. Věřte mi, že kdybych měl vyjmenovat tři nejlepší animované filmy, tak to budou právě Příšerky s.r.o., Shrek a pak samozřejmě průkopnické Toy Story. ()

lennyd

Příšerky s.r.o. je firma, která se zabývá získáváním energie z jekotu vystrašených dětiček. Proto zaměstnává spoustu různých strašáků a strašidel, kteří den co den docházejí do továrny, a přes systém průchodů do světa lidí straší malé děti, a zachytávají jejich jekot do připravených nádob. Jedním z nejlepších strašáků je James Sullivan (velkej chlupatej modrej), který se svým asistentem Mike Wazovskim (malej zelenej) drží několikero rekordů ve strašení. Jednoho dne se v továrně stane nehoda, a skrz dveře do světa strašidel vstoupí malá holčička Bo, která ze způsobí totální kolaps světa (děti jsou přece jak atomové bomby, chvilku je necháte o samotě, a z domu je kůlnička na dříví). Ale James je takovej dobrák, a malou holčičku si zamiluje, a musí vynaložit veškeré úsilí, aby ji ochránil před zákeřným Randalem... Jakmile dostane do rukou Pixar nějaký zajímavý nápad, můžeme se těšit na dokonalý animák. Námět určitě zajímavý je, celý strašácký svět je rozhodně originální myšlenka - i když bych uvítal o pár slov víc o tomto světě - film se mu ani moc nevěnuje. Ale to je tím, že příšerky jsou zaměřeny více na dětského diváka, ale to vůbec neznamená, že by se dospělý nemohl bavit (aspoň já se teda bavil, a za dospělého se taky občas považuju). 4.5* ... ()

elanius

Jasných 8/10, jeden z mojich najobľúbenejších animákov, neskutočné príšery, sranda od začiatku do konca. Animácia sa zlepšila o dve triedy oproti predchádzajúcim počinom. ()

Maki89

animák, ktorý vyšiel v dobe, kedy som nimi opovrhoval a dostal som sa k nemu až dodatočne po rokoch... a som rád... vydarená rodinná komédia pre malých aj veľkých s na vtedajšiu dobu super animáciou, nápadom a výborným spracovaním... príšerky boli milé a úsmevné... 8/10 ()

Yoshimitsu

Poprvé jsem to viděl u kamaráda a to jsem tomu nedával takovou pozornost a už se mi to líbilo, pak jsem si to pustil doma a byl to přijemný animák na večer :) Pamatuju si, že jsem si sehnali i hru na playstationy :D Snad nepokazí pokračování ;) ()

Pavlínka9

Je to 14let stará záležitost, ale chtěla jsem si připomenout jaké to vlastně je, jelikož jak to opravdu již bylo dávno - nebyla jsem si vlastně vůbec jistá, co si z toho pamatuji :) Vybavilo se mi plno věcí a hlavně to, že jsem z toho v roce 2001 byla unesená :) Na to, z jakého je to roku je to skvělé :) Animace bravurní :) Vtipy nenáročné - narozdíl od plno jiných animáků, kde je to až přehnaně nucené :) A hlavně - je to tu zaměřené jak na dětské publikum, tak celkově na děti :) Je to skvělá podívaná :) :) ()

dANo

Konečne komédia, na ktorej som sa výborne pobavil!!! Pixar má skvelé nápady a toto je jeden z nich... Vrele odporúčam :o). ()

Ewey

Můj nejoblíbenější animák.Krásná grafická stránka,velmi originální příběh a rozhodně se u něj nezasmějí jen děti.Mike(můj oblíbenec),který vypadá jako obří oko a dobrácký chlupáč Saly jsou super dvojka a malá Boo je hróóózně roztomilá:-) ()

Trustme

Nejvíce dětský film od Pixar, což je paradoxní když dělají filmy určené dětem. Tady je ovšem té dětskosti nejvíc jak příběhem, tak scénářem. Každý Pixar (Disney) film má nějaké poslání - zde odvykací kůru pro malé děti, že to co je pod postelí, ve skříni není bubák, ale jen pracovník firmy Monsters Inc., který prostě pracuje i když to vypadá jako strašení... Příšerky jsou tak až na vyjímky záporných postav vesměs roztomilé a obavy o dětské trauma jako z Tim Burtonovských animáků nehrozí. Každý Pixar film přináší nějaký zásadní posun v grafice, pohybu postav, detailnosti. Zde jsou to 2 aspekty: kožich Sulleyho (nemohu se nikdy nabažit té dokonalé krásy) a lidsky-dětsky dokonalé animace malé Boo a její Oscarový "herecký" výkon. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)