Malá televizní komedie vypráví příběh jednoho manželství. Paní Králíčková si neustále hlídá svou váhu a počítá kalorie, jenže trápí hladem i svého manžela. A tak se jednoho dne na radu svého kolegy Králíček rozhodne předstírat, že má milenku. Doufá totiž, že žena bude žárlit a přestane s dietami. Takže zatímco žena odjíždí do lázní, aby tam zhubla, manžel je obletován a vykrmován svou svobodnou kolegyní Majkou, výtečnou kuchařkou. Co ale nastane po návratu paní Králíčkové domů? (Česká televize)

Schlierkamp

Československá televizní komedie o problémech v soužití manželů Králíčkových. Hubnutím a dietami posedlou prodavačku Milunku ztvárnila J. Bohdalová a v roli věčně hladového manžela úředníka Karla se představil L. Lipský, který se ve své nespokojenosti seznamuje se svou kolegyní, vyhlášenou kuchařkou a osamělou ženou Majkou. Poté, co se paní Králíčková rozhodne jet bojovat se svými kily do lázní, její manžel ihned pořádá u kolegyně gastronomické orgie v socialistickém stylu. V roli znamenité kuchařky se objevila J. Obermaierová a ve výraznější roli Králíčkova přítele z podniku dostal prostor V. Hašek. Snad nejzábavněji na mě zapůsobil obtloustlý lázeňský kavalír Kukačka v podání V. Kršky s příčeskem. Bohužel mírně rozvláčný a pro mě ne úplně zábavný děj převýšil herecké umění Bohdalky a Lipského, kteří navíc hráli zcela nesympatické postavy, a tak tato komedie F. Laurina nebude patřit mezi mé oblíbené. Číslovka v názvu vyjadřuje počet kilogramů, jež chtěla zhubnout paní Králíčková pro svého manžela, což se jí nakonec v této průměrné komedii nepovedlo. ()

DadysGirl

Kdyby byl konec vypointovanější, šla bych i o hvězdičku výš... Takhle to bohužel zapadlo do průměru (i když vtipného a milého) tv inscenací... ()

whenry

Oddychová jednohubka. Vlastně, jednohubka ne, protože tady se nutně musejí sbíhat sliny milovníkům jídla a tolik dobrot, co navaří požitkářka Jaroslava Obermaierová vyhladovělému Lubomíru Lipskému, se jen tak nevidí. Jen ty ingredience se za socialismu hůř sháněly... ()

ostravak30

Tak toto je opravdu špatná televizní komedie. Tentokrát nezafungovali ani herci jako Bohdalová a Lipský. Chvíli chtějí zhubnout, pak chtějí přibrat, v mezičase si nacpávají břicha a mezitím ukazují, jak se dají i v socialismu vařit jídla, která zní exoticky. Diváci asi museli zírat, jak si ty postavy debužírují a přitom celá řada potravin a příměsí jistě nešla za minulého režimu sehnat. A to vše musí být zákonitě podtrženo dialogy. Protože herci samozřejmě tak rychle nepřibírají a nehubnou, tak nám to pro jistotu ostatní postavy neustále připomínají. A ten humor jsem tam taky nenašel, což je s takovými herci rozhodně škoda. Asi bude chyba na straně režie. Ono to studium tomu taky nepomáhá. Celkově je slabá dramatizace. Manželka chce zhubnout, i když jí manžel opakuje, že je v pořádku a manžel si zase chodí žrát ke kolegyni a nechápe její zálusk na něj jako na chlapa, přestože mu to dává jasně najevo. Těch kilo pro Králíčka bylo asi nějak málo. ()

PetrJulian

Nestojí za další shlédnutí. Hlavně mi ale vadilo opravdu laciné tv zpracování a především kamera. To snad kameraman pohyboval kamerou nebo co? Jinak si totiž nedovedu vysvětlit, že se předměty na pozadí (nábytek, stěny apod.) kývaly (a určitě to nebyla chyba televizoru). Pozoroval jsem to tak ve třetině stopáže. ()

Peabody

mám dojem, že to všichni flákají, jen taková slabá sedmdesátková pseudozábava, která je snad jen dokumentačně zajímavá v tom, jaké hrůzy se nosily na hlavě a na sobě. Paní Bohdalová a pan LIpský rozhodně nefungují jako manželé, chemie mezi nimi je naprosto nulová, ale ani zájmové spojení s p Obermaierovou nefunguje. Prostě odříkat svou repliku a jít si pro honorář. Vrcholem je věčný šmírák V. Krška coby Kukačka s parukou jako vášnivý svůdce - "Nebuď tak nepřístupná!" Rozvleklé, nijaké. Scénář bez vtipu a režie - zcela ve stylu tématu - nemastná neslaná. Never more ()

Kloboucek75

Výborná tv komedie kterou jsem viděl snad 10x možná vícekrát . Nechápu nízké hodnocení za mně daleko lepší než firmy od Marvelu. ()

milos.bradik

To teda byla opravdu "komédie". Soudružko sem, soudružko tam, soudruhu řediteli prosím apod. Představa, že se takto baví lidé na plese mohla vzniknout jen v hlavě kovaného komanče. Nesmyslný námět o dietách a ženské, která doma odměřuje diety a pak se cpe a o chlapovi, který je tak pod pantoflem, že si ani nedokáže prosadit to, aby se mohl doma normálně najíst. "Spolehlivý kamarád" jej pěkně po soudružsku napráská a ještě se vše obrátí proti člověku, který se chtěl pouze najíst. Ovšem nejvíce mi vadilo to neustálé soudruhování. ()