Tajný závod

The Gumball Rally

Komedie

USA, 1976, 105 min

Hrooomada postaviček se snaží dělat legraci z toho, že porušují předpisy, zákony, atdddd. Smíchá se to s době poplatnejma super kárama, zahustí zmatkem a nelogičností, a ejhle. Není to totální kokotina, jak se původně zdálo, ale docela prdel, u který se človík dokáže zvesela potlemit i po mnoha letech.(19.10.2016)

Docela příjemný film. Děj samozřejmě dohromady žádný, ale to se u podobného filmu ani nečeká. Nicméně jsem se hodinu a tři čtvrtě příjeně bavil. Pěkná auta, pěkné pokoukání. Ty holky v porscheti jely celou dobu s nedovřeným kufrem, všimli jste si toho? A nejsympatičtější posádka byli ti dva starší pánové v MB 300 SL. ("Víš kolikrát žena chtěla abych tuhle káru prodal? Vždyť je to nádherné německé autíčko. A nakonec ji přežilo...)" :-) A všimli jste si unikátního Silver Arrow ve stáji toho boháče?(5.5.2009)

Doporučuju film sledovat v originálním znění, rozhodně mu to dodá na vážnosti a hodnotě. Není to ani tak komedie - komické prvky víceméně omlouvají to, že někdo natočil film o jízdě ve Ferrari Daytona a Shelby Cobra skrz USA. Je to však jediný takový film, který má skutečně blízko původnímu závodu včetně použitých vozů. Dvě hlavní dvojice řidičů jsou dobře zahrané i stylisticky dotažené. Ostatní postavy jsou inspirované originálním závodem Cannonball Baker Sea-To-Shining-Sea Memorial Trophy Dash (více v zajímavostech) nebo jsou jen stylizované v rámci pestrosti.(19.8.2012)

Asi každý z nás má své „kultovní“ filmy. Pro mě je to třeba Big Lebowsky nebo právě Tajný závod. Chápu, že na tomhle filmu vlastně nic není: Rychlá auta, dlouhé až nudné záběry rychlých aut, přihlouplé vtipy na téma rychlá auta, nekonečné americké silnice a na nich(světe div se) rychlá auta jo a taky holky… no jo! Ale já miluji rychlá auta a hezký holky!!!!(20.4.2011)

Tak na tento film jsem narazil prvně právě onehda,jak jej dávali na primě,a to i přesto že jsem veliký milovník rychlých kol a samozřejmě jak jinač i Gumball(u) 3000.Pro mě naprosto perfektní film z let 70 - 80. Krásná auta,herci mě taky seděli + moc pěkná řidička černého Porsche 911 Targa.Já musím dát 5 hvězdiček, i kdybych nechtěl ´=D.(29.1.2008)

• - V rámci natáčení bylo používáno také náhradních aut. Například Ferrari Daytona bylo přítomno ve dvou exemplářích, z nichž jedno vlastnil herec Mel Blanc a později jej dostalo Petersonovo automobilové muzeum. Náhradní kus se poté objevil ve filmu Zrodila se hvězda (1976). (jarjarbinx)

• - Český plakát k filmu nakreslil v roce 1980 Miloslav Disman. (Jiri_Jaros)

• - Aktuální rekord závodu Cannonball Baker Sea-To-Shining-Sea Memorial Trophy Dash, jež je námětem pro film, je 28 hodin a 50 minut. Jeho držitelem je trojice Dave Black, Ed Bolian and Dan Huang. (Jiri_Jaros)