Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

uhlerado

Stávka na istotu, charizmatický Toro, ulysný Timberlake, prolhaný Lombardozzi (kde hrá, tam to smrdí kriminálom), x krát opozeraná, no dobrá zápletka. NEvyhodí vás to z kresla, ale na príjemný jesenný večer ako vyšité. Dávam 4 hviezdy. ()

VLADEK

Dal bych slabé čtyři hvězdičky, ale mě osobně ten střih přišel tak zvláštně rušivý, že jsem několikrát "vypadl z příběhu". ()

quido_zidle

Příběh, hlavní postavy a jejich motivy...to už tu bylo tisíckrát. Ale to provedení? Wow, debutant Grant Singer mě na 136 minut přilepil do křesla a až na konci jsem si uvědomil, že nedýchám. Takhle se točí detektivka! Bez výbuchů, honiček, divokých přestřelek, bez supermanů/superwomanů, bez hodných černochů, silných leseb a všechnymilujících teploušů... Za starou šablonu a jednoduchost odhalení všeho už cca v polovině filmu(myslím ale, že to byl záměr) jsem chtěl dát 4, ale za to napětí i když se dělo kulový, za tu hmatatelnou temnou depresi nejde jinak než za 5... ()

ermisuck

Dobry herecky vykon hlavniho hrdiny, budovani (nekdy falesneho) napeti, kamera a strih supr, story trosku ohrana a predvidatelna, nekdy cliche ()

charles3

Hodně podařený thriller se zajímavou kamerou, střihem, hudbou, zvukem a hlavně hereckými výkony. Zaujal nejen Benicio, ale i Silverstone, Fisherová a mně dosud neznámí Ato Essandoh a Eric Bogosian. Zápletka trochu zamotaná, chtělo by to vidět znovu. ()

rigby

Všeobecné nadšení nesdílím, jak je mým zvykem. Copak o to, začátek i první polovina filmu probíhají na výbornou. Příběh se pomalu odvíjí, napětí se stupňuje. Ale místo očekávaného vygradování přichází zlom a jako bych najednou koukal na zcela jiný film, a navíc ještě bez začátku. A ten už mě nebral vůbec. Když to sečtu a vydělím, vychází mi maximálně 2+ ()

Ace.A.T.L.

Benicio táhne celej film kupředu, jako mašina. Nepolevuje, přidává a tempo drží. Film je super atmosféricky fajn, děj má snadou, ale dobře zpracovanou myšlenku. Na nic si to nehraje, ale něco hodně fajn to je. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

Maraboy

Paradní Del Toro, v celku dobrá kriminální zápletka, ale Benecio svým herectvím kvalitu filmu hodně zvedá. 85% ()

marekspanel

Slušná atmosféra a zajímavý scénář. Benicio v super formě, ta jeho efektní nenásilnost projevu je skutečné mistrovství. Sem tam naprosto nečekaný a velmi lidsky odzbrojující vtip (výběr dřezové baterie), je to krásná hra s divákem. Škoda, že od poloviny filmy se nepřidá na tempu a dramatičnosti. Výborný moment je návrat domů s očekáváním (scéna u bazénu). Současně je to tak od 3/4 předvídatelné, s poměrně slabým koncem. Ale na režijní celovečerní prvotinu velký potenciál, kamera a střih, a za to přidávám 4*. ()

stnly

Sleeper hit Netflixu. Benicio suveréně táhne celý film. Věřil bych mu i kdyby mi prodával tlakový hrnec za 40 tisíc. Ale jak mu mohli nad jeho várskami zkroucenou tvář s perfektním výrazovým herectvím lupnout uhlově černý přeliv? Mno nic. Režie jistá, hrátky s obrazem v kombinaci se zlověstnými ambienty. Prospělo by o půl hodiny zkrátit. Závěr slabší. ()

Draconian

Tak takové krimi fakt můžu. Ještěr má parádní osobitou atmosféru, která je zneklidnující a hraje důležitou roli. Film to je vcelku pomalý, ale nenudil jsem se ani chvilku. Přitom příběh je ve finále vlastně docela jednoduchý právě na poměry podobných tajemných trhillerů. Ale moc dobrá práce s kamerou, skvělá hudba a fajn režie. Del Toro je přesně takový, jakého ho mám rád. Bimbrlejk, pardon, Timberlake zahrál také moc dobře, ačkoliv je škoda, že jeho postava je trochu v závěru filmu trochu opomenutá (respektive už není tak vidět). Je tu pár věcí, které bud tvůrci schválně nechali diváka si domyslet nebo na to prostě zapomněli. Ostatně pár otázek mi zůstalo. Takže není to vyloženě dokonalost, ale prostě mě to bavilo a užil jsem si to. 83% ()

Heywood

Je skvělé, že někdo natočí film, ve kterém ukáže, jak surový je zločin a jak chamtivost a touha po penězích zmrví charaktery tak, až se ze slušných lidí stanou naprosté kreatury. BTD je tu v excelentní roli policajta, který hledá a hledá až zatraceně najde. Film je vůbec herecky skvěle vystaven, ta temná "chodbová" kamera doplněna zvukem nastraženým na diváka to dělala mírně hororové, to dusno se chvilkami dalo krájet. Scénka dvou "virálních" magorů, co jde na místo vraždy pózovat byla skvělým připomenutím dnes již pomalu asociálních sítí a autoři ji tam nevložili náhodou. K tomu pro mě trvale nehezká A.Silverstone tu dostala šanci se jí překvapivě dobře chopila. Výsledek zdánlivě pomalejšího tempa prokládaného oslavami, pokrem a pátráním vyvrcholí s dokonalostí scénáře i herců a ten Bob Dylan na konci už jen ironizuje celé to chamtivé snažení za jakoukoliv cenu. Film nežádá diváka, aby nějaké postavě fandil, ani se nesnaží někoho prodat, jen ukazuje, že věci nemusí být vždy tak, jak se jeví a pak je z toho po provalení pravdy pořádný průšvih (tak snad jsem se spoilerům vyhnul). Nepřekvapí vysoké hodnocení, sám dávám 75%. ()

Stepca

Na první režisérský počin to není vůbec špatné, ale zase ani nic extra. Ponurá kriminálka, která spoléhá na tajemnou vraždu a z části zvláštním detektivovi. Tento žánr mám velmi rád a myslím si, že se s ním dá velmi vyhrát. U tohoto snímku jsem se vcelku nudil, a to hlavně kvůli lacině vybudované zápletce. Právě ta byla krásnou ukázkou klišé a scénáristickým zklamáním. Důležitou částí tohoto žánru jsou postavy, které nás mají provázet celým vyšetřováním. Hlavní postava ztvárněna Del Torem byla celkem fajn, ale žádná jiná bohužel nestojí ani za zmínku. Z traileru to vypadalo, že by mě to mohlo bavit. Nicméně s mým očekáváním jsem lehce zklamán, ale aspoň se stále jedná o hezky natočený film s kvalitním hercem. Nic víc bych už o této fádní, lehce nadprůměrné jednohubce nebyl schopen říct. ()

Kushina

Za mě vcelku nudná kriminálka. Žádná větší zápletka, zkurumpovaný policejní sbor, tak nějak jsem čekal 130 min na konec, o kterém jsem věděl, jaký přibližně bude. Sice to bylo dost seriózní, ale asi tohle není úplně můj šálek kávy. 55% ()

Jemes

od začátku až do konce to mělo skvělý nádech a temnou atmosféru. Del Toro ukazuje, že mu takovéto filmy jednoduše sedí a umí to prodat se vším všudy. Scénář za mě byl taky dobře napsaný jen s jednou chybkou a to tou konečnou, kde bych čekal trochu jiný vývoj vzhledem k tomu, jak se to vše dělo a jak se hlavní postava chovala, tak jednoduše ten konec moc smysl nedával. ()

Karbos

Na Netflixu mě to zaujalo svým abnormálně vysokým hodnocením (tzn. cokoliv nad 50%). Nakonec ale musím konstatovat, že je to jen slabší odvar L. A. - Přísně tajné. Jen o něco kratší ale o hudbě nudnější. Sebral bych tomu klidně 35 minut. ()

TesterX

Konecne po dlouhe dobe takova normalni poctiva detektivka s plejadou vybornych hercu a relativne prekvapivymi zvraty. No, prave ze az ne tak prekvapivymi a ta prestrelena delka tomu nepridava. Na druhou stranu tu neni nic na silu a prehledne se to dokutali do konce, byt par malych odbocek dokoncenych neni. V porovnani s vetsinovou produkci streamovaciho giganta se ale jedna o slusny nadprumer. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (více)