Jsou vánoce. Bill, Dave a Alvin Firpovi na útěku před policií dorazí do městečka Paradise, kde provedou bankovní loupež. Trochu zvláštní, ale úspěšnou. Mají 275 000 dolarů a zbývá jediné - opustit městečko. Tento napohled snadný úkol se značně zkomplikuje a čím déle "zlodějíčci" v městečku pobývají, začínají svého činu litovat. Billa (Cage) však napadne, opravdu netradiční řešení... (5150)

Martin741

V ramci vianocnych komedii su u mna uricte vyssie Sam Doma 1 alebo hoci aj napriklad Vianocne Prazdniny. Tuto je vsetko sive a sedivo priemerne : od rezisera george Galla, cez hercov ako Klec az po scenar a pribeh. 60 % ()

MrPierc

Roztomilá zlodějská komedie o třech bratrech, kteří kradou. Kradou všechno a nezastaví se před ničím. Jednou ale narazí na malé milé městečko, kde žijí ti nejhodnější lidé na Zemi. Začíná boj se svědomím. Obrátí se bratři na správnou cestu ? ()

Radiq

Jako komedie to bylo dost suchý, srala mě ta vánoční atmosféra. Vrcholem všech vtipů bylo, když jejich matka řekla svejm únoscům něco ve smyslu, že kdyby byla čarodějnice, tak by jim narvala do prdele koště. Jinak Cage byl dobrej tak myximálně když hrál nasranýho a máchal rukama, Lovitz se dal, ale ten třetí mizera kleptomanská, byl hrozně uřvanej a to mi trhalo uši. Což mi připomíná, že celej českej dabing byl totálně strašnej. Ale myslím, že v originále bych z toho o moc větší požitek neměl. ()

zdenny

Film, který si podle většiny diváků pět hvězd nezaslouží. Film ale, který pro mne subjektivně umí navodit nádhernou vánoční atmosféru, třebaže není stoprocentně vánoční. Mně ale stačí, když se ve filmu třeba jen mihne slovo "vánoce" a jsem naměkko. Trojice bratrů jde vyloupit banku do městečka, které je nedotčeno typickými lidskými zápornými vlastnostmi. Až poté, když zjistí, že lidé v tomto městečku si takovou lekci nezaslouží, hne se v nich svědomí. Nicolas Cage je sympaťák a jeho dva bráchové jsou roztomilí volové. Film mám velice rád, protože, jak už jsem řekl, u mě osobně navozuje krásnou vánoční atmosféru. ()

cross

Super "cool" zmatená komedie, která by se nejlépe dala přirovnat k Rising Arizona bří Coenů.Nicholas Cage odvádí standardní výkon, scénář je bláznivě vychytaný a vůbec, výborně jsem se pobavil, i když do kvality zmiňěných Rising Arisona chybý troška skutečného zatlačení na city (nejspíš hudbou, která je zde pouze klasickým komediálním patosem). ()

blackJag

Průměrná vánočně kriminální komedie s vykutálenou trojicí bratří, které dominuje standardní Cage v roli nejnormálnějšího z nich. Zábavná je především ta část, kdy probíhá loupež a s tím spojené peripetie. Dál se vše samozřejmě odehraje v předem daných mezích šablony pozitivních filmů, nesoucí si své morální ponaučení, kdy člověk pochopí, napraví a dočká se odpuštění (a získá svou vysněnou). 60% ()

sedm.1

Hodně dobré 3*!Příjemná vánoční nenáročná komedie s příjemným obsazením(tedy až na Dana Carvey,ten je s tím svým ksichtem od první do poslední minuty vyloženě na přesdržku!).Lapeni v ráji vždy naladí pohodovou náladu,ikdyž nejde o komedie,při které divákovi popraskají stehy po nedávné operaci,ale úsměv 100% navodí. ()

klokyn

Príjemný film, ale keďže som čakal vtipnú komédiu, tak ma tento film začal trochu nudiť. Zrejme som len bol zle naladený. ()

tančísvlky

Jednoduché,nenáročné a vianočné. Tak trochu je v tom "sám doma" ,ale vlastne prečo nie...Na odreagovanie doporučujem rozhodne... ()

KdG

Celkem fajn pohodová vánoční krimi komedie. Tvůrci mohli ještě trochu "přitvrdit" a vypilovat scénář, ale i tak to celkem šlo. ()

HanSolo

Jedna z nejlepších komedií první poloviny 90. let, jejíž scénář sice nebyl příliš kvalitní, ale díky slušné režii a skvělým hercům vzniklo něco, co si mě získalo (především v době vánoc). Jo a myslím, že to je nejdrsnější vánoční film do dob snímku Santa je úchyl. ()