Série(10) / Epizody(67)

Dva přední angličtí komici, Hale a Pace parodují ve svých krátkých situačních scénkách uplně vše, co parodovat jde. Od Hippies, přes Hip hop až po Rock. Velmi oceňovaný seriál nezklame nikoho, kdo má rád anglický humor. (matestlust)

Jiří K.

V mém TOP 10 mám tento pořad své nezastupitelné místo. Drsný až morbidní humor má u mně pochopení, protože si z vlastní hrubosti až sprostoty dělá srandu. Sérii řadím ještě výš než celý Red Dwarf. Fórky, např. "Dva přihřátý..., haló kdo si objednal dva přihřátý párky", "Jé podívej, hvězdičky! Vole, máš lupy na voptice" a třeba reklama na "Strč si tyč", jsou geniální... ()

Specs

Hlášky: (Pace si opírá hlavu o ruku a kouká sklesle úplně jinam, tzv. 'doblba'.) Hale: - "Čumíš na mě?" (Pace ignoruje.) "Hej, povídám, to čumíš na mě?" (Pace se rozhlíží po hospodě.) "Jo, ty!" Pace: - "Tak bacha, ty čumíš na mě!" & (Hale si sám rozlije pivo.) Hale: - "Smi drc do piva!" Pace: - "A co s tim jako uděláš?" & (Myč oken myje z žebříku okno.) Hale: - "Vo co, že z toho žebříku spadne?" Pace: - "Vo co, že ne?" Hale: - "Vo kolik?" Pace: - "Vo bura." Hale: - "Platí. Tfuj." (Plácnou si a myč oken vzápětí spadne na zem.) Hale: - "Dělej, naval prachy." Pace: - "Počkej, počkej, teď vo 10, že je mrtvej." Hale: - "Myslim, že ne." (Myč oken se nehýbe.) Pace: - "Sme si kvit." (Hale do něj nohou dloubne a a myč oken vydechne.) Hale: - "Patnáct." ()

Ondra16

Jednoduché, úderné a bránici drásající. Tihle angláni to nemají tak překomplikované jako Pythoni a jejich bláznivé skeče se mi líbí víc. Je to takové přirozenější a asi hraje důležitou roli věk obou seriálů. Těch 30 minut jsem prosmál naskrkz a to se mi už dlouho nestalo. Hale a Pace jsou prostě tlustí úchyláci, ale vážně dobří. ()

boni

Bezesporu skvělý počin, který ani s přibývajícími roky neztrácí nic ze svého lesku. Velké množství tradičně britského humoru a opravdu výjimečně sehraná ústřední dvojice. To vše dělá z Hale and Pace za všech okolností vytříbenou zábavu. Na pět hvězd to ale rozhodně není, a to ze zcela prozaického důvodu, kterým je kolísavá kvalita epizod a jednotlivých výstupů. Každopádně to nic nemění na faktu, že mnoho scének se stalo opravdu kultovními, já mám asi takových pět, které jsem jeden čas omílal pořád dokola, a které patří vůbec k tomu nejvtipnějšímu, co jsem kdy viděl. ()

Rex Mundi

Sú vulgárni, sú brutálni a valia na plné gule! V H&P koktaile je namiešaný suchý anglický humor s fekálnymi a sexuálnymi fórikmi a absolútne čiernym cynizmom. Rôznorodé scénky sú dopĺňané vlastnou hudobnou tvorbou, ktorá je hádam ešte originálnejšia a šialenejšia, než hrané kúsky. Kto je skutočne odolný, tomu sa budú páčiť. Háklivejšie osoby asi vystrúhajú znechutenú grimasu a týchto dvoch bezškrupulóznych pánov rýchlo vypnú. ()