Legendární kreslená sci-fi z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let HEAVY METAL byla ispirována stejnojmenným mezinárodním časopisem. HEAVY METAL vtahuje diváka do jedinečného světa zábavy, ve kterém se spolu snoubí film, hudba a výtvarné umění. (oficiální text distributora)

Mandalorian

Miluju heavy metal. Ale nemám rád, když se mě někdo snaží opít rohlíkem. Spousta nevysvětlených věcí taky filmu nepřidá. Jedná se vlastně jen o bloudění od příběhu k příběho, ale žádný není dovysvětlen - tzv. dotažen do konce. Hudba skvělá, to jo. Krelený nahý baby ? Během půl hodiny jich budete mít plný zuby... 20%... ()

JimiH

Zajímavý projekt, který trochu kolabuje pod tíhou svých ambicí. Některé povídky jsou brilantní (taxikář, kapitán před soudem), jiné dokáží pobavit, ale především ta závěrečná nepůsobí tak epicky, jaký byl nejspíš záměr. Dojem kazí i často nevhodně zvolené rockové songy v pozadí, které ve srovnání se scénickou hudbou hrají druhou ligu. Rozpačitý, přesto silný zážitek. ()

Lorge

Tenhle animovaný film splňuje základy béčkového žánru (jestli něco takového existuje :-D). Jsou tam nahé ženské, sex, krev, smrt, násilí. To vše oděno ve sci-fi hávu a za doprovodu řízné metalové hudby. Jedinou vadnou je ona, už zmiňovaná, nevyváženost příběhů. Ale i tak to stálo za to :-) ()

Missi84

Starší sci-fi animáč, ale má své kouzlo. Musím uznat, že jsem se docela dobře bavila, ikdyž se nejedná o můj šálek kávy. Každá ženská postava má dlouhé vlasy, velká ňadra a nejraději chodí nahoře bez. Suprová je hudební složka filmu (písničky od Cheap Trick). ()

Maximilianus

Netradičná animácia, aspoň vzhľadom na rok vzniku, ale mňa zaujala aj dnes, o 39 rokov neskôr. Príbeh bol, povedal by som, až naivne jednoduchý, čiastočne mi pripadal až parodický. Kvality ale tomuto dielu uprieť nemožno a hudobná zložka bola veľmi dobrá a premyslene vložená. 6,9/10. ()

Petike odpad!

Samoúčelná pseudoumelecká mysogýnna brakovina, ktorá robí akýmkoľvek normálnym pokusom o horor, fantasy či science fiction hanbu. Formálny nápad s antológiou je OK, ale je to na figu, keď každá z historiek stojí za starú bačkoru, pôsobí uponáhľane a vôbec vám nezáleží na jej postavách a ich osude. Prakticky celý film je výhovorkou pre to, aby tvorcovia mohli spraviť nudné animované porno. A nedokážem sa ubrániť dojmu, že sa spomínaní tvorcovia zaťali a nechcú si priznať, že psychedélia 60. a 70. rokov je už pasé (horšie je, že ju využívajú len sporadicky, čo dáva v celom tomto zmätku ešte menší zmysel než všetko ostatné). Status kultovky chápem, status obdivovanej kultovky nie. ()

vitac.

4. 2. 2011 - Můj nejoblíbenější animák! Obsahuje hodně vtipu, krásných dívek a samosebou parádní rockový doprovod - pro mě základní esence spokojeného života;) Dojem mi trošku pokazila poslední povídka, která je taková... roztahaná. Ale ostatní (a to především příběh taxikáře a bombardéru nad Pacifikem) drží laťku hodně vysoko. HM by se dal pouštět i v hodinách AJ, mluví se tam pěkně pomalu a srozumitelně:) Čtyři a půl. P.S. Poprvé jsem film viděl cca v polovině devadesátých let v kině Art, čistě neplánovaně a náhodou, jen na základě názvu filmu zahlédnutém na plakátovací ploše. ()

Viko

Zrovna jsem si říkal, že bych rád zase po delší době "objevil" nějakou chuťovku. Líp jsem se trefit nemohl... Dočkal hned několika vynikajících chodů. Akční sci-fi nářez s parodickým nádechem a trochou fetiše, kořeněný hrubozrným soundtrackem, dochucený skvělým humorem. ()

Stejšn

Furt se tu mrdá nebo vraždí nebo mutuje. Dokonce i fetuje. Děj je chvílemi naprosto nepochopitelný. Za mě nehodnotitelné. ()

Rayen1

Dlouho jsem se takhle nenasmál. Na film mě nalákal soundtrack and boobies. To jsem dostal, ale všechno ostatní bylo neuvěřitelně k smíchu. Unesená sekretářka chce židovskou svatbu s robotem? Puboš se změní na holohlavýho válečníka? Ta sexy bojovnice, co než se oblíkla do zbroje (která ani zbroj nebyla) a osedlala svoje drakokuře, vymlátili zloduši celý město? Ta pateticky pomalá bitva na konci? Nejsem expert na fantasy a sci-fi, ale přijde mi, že pokud chcete napsat jedno z toho, stačí tam narvat zmínku o předcích, o boji zlu proti dobru, nějaký abstraktní drakokuřata a zasadit do buď do vesmíru (sci-fi) nebo do rádoby středověku (fantasy) a máte hotovo. Bestseller well done. Bylo to zkrátka vtipný, možná proto, že šlo o skoro 40 let starej animák... Jasně, někoho to asi chytne a nikomu to neberu, každý máme svůj styl a vkus, ale já fanoušek Heavy Metalu (a to myslím filmu) asi nikdy nebudu. Dvě hvězdy za to, pro co jsem na film původně přišel a dostal jsem toho hromadu - soundtrack and boobies :D ()

Nathaniell

xSxEx

Čekal jsem více kovaný heavy metal v podkladu :-) Časopis neznám bohužel, ale určitě pro ty, co rádi sem tam kreslenou krev, porno a násilí. ()

Thovt

výtvarná stránka sice úžasná, zvlášť na rok 1981 tam jsou úžasný efekty (a samozřejmě ty ženský...), ale animace je vodfláklá a hlavně ten děj tak primitivní, plnej klišé a nelogičností, že film sráží do lepšího průměru ()

Weirdman

Typického fanúšika tohto filmu si predstavujem ako strapatého puberťáka s mastnými vlasmi, nevkusnými okuliarmi čo si zavretý vo svojej kutici púšťa na plné pecky Black Sabbath, popritom číta trashovú fantasy literatúru a sníva o tom ako žije vo svete kde je veľký bijec, ktorý preťahuje povoľné ženské s obrovskými prsiami a osími driekmi - takže v podstate tretia kapitola (keď Loc-Nara uctievajú ako boha) jasne definovala komu je film určený. Táto kapitola je spolu s poslednou, a najdhšou, tým najnudnejším čo sa tu nachádza. Keby sa tieto dva kusy vyhodili a všetkým ostatným sa venovalo viac priestoru jednalo by sa medzi animákmi nielen o neopakovateľný počin , ale o počin takmer geniálny... (●) ()

heavy66

soundtrack znám 25 let, ale film jsem viděl až teď. Muzika výborná, animák místy docela slušný, ale dohromady to moc velký smysl nedává, zvláště ten konec?! ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

S Fincherem to bude metal

S Fincherem to bude metal

18.03.2008

Black? Death? Thrash? Ne, klasický Heavy Metal. Zapomeňte však na tvrdé kytarové riffy, David se nevrací k režírovaní hudebních videoklipů. Tohle vlastně nemá s muzikou vůbec nic společného. Heavy… (více)