Sisu

Na sklonku druhé světové války najde osamělý prospektor (Jorma Tommila) v divočině Laponska na severu Finska bohatou zlatou žílu. Když se s nově nalezenou kořistí vydá na cestu do nejbližšího města, narazí na ustupující oddíl nacistických vojáků vedený nelítostným obersturmführerem SS (Aksel Hennie), který chce zlato zabavit pro svůj oddíl. Bohužel pro celou vojenskou jednotku se nejedná o obyčejného kopáče, ale o mýtickou „armádu jednoho muže“, která ztělesňuje kvintesenci finského pojmu „sisu“ – blyštivou formu odvahy a nepředstavitelného odhodlání čelit, byť i drtivé přesile. (Falcon)

Garch

Tarantinovsky dokonale pojatá legenda o finském ultra Rambovi s krumpáčem. Tak silné a expresivní, že dávám plnou palbu. Na tenhle bijják hned tak nezapomenu. ()

Jaro_slav

Reklama na krumpáč natočená Rolandem Emmerichem jako crossover filmů John Wick a Equalizer, technicky dozorovaná Christopherem Nolanem, obsazená Quentinem Tarantinem a především objednaná z Wishe. ()

Ant_Antony

Spousta eye candy záběrů, sem tam dobrý nápad, celek ale nijak převratný... A poslední čtvrt hodina to zabila úplně. . Rozdělení na kapitoly naprosto k ničemu (v druhé půlce filmu prakticky vymizí) Rambo je proti hrdinovi tohoto filmu žabař... ()

ddf76

Proste nesmite rozlobit finskeho dedu Lebedu. Velmi povedeny akcni finsky snimecek. Klidne bych si dal pokracovani. ()

poet

Tarantino meets Mad Max in Finlandia..... Pomerne jednoduchý príbeh o chlapíkovi ktorý si ide pre svoje zlato a popri tom dá dole zopár náckov :) Veľa sa tu toho nenakeca ale o to viac sa tu reže strieľa aj vybuchuje takže trailer určite nesklamal. Keby to malo trošku výživnejší scenár tak kľudne dám aj lepšie hodnotenie. ()

Shagrath19

Nejefektivnější využití krumpáče dělá z této žánrovky poctivou náckovskou řezničinu.Končetiny létají vzduchem,krev stříká..co chtít víc😉 ()

Brejlil

Extrémní finská rubačka, které podráží nohy mírné neumětelství režiséra. Což o to, atmosféru buduje, zvláště zpočátku je tísnivě a nejednoznačně westernová, ale co ten pes? Chvíli je, chvíli není. Těšíte se, jak finský Kostěj vykydlí celé auto nácků? A nic. A že Kostěj zvládne leccos, od novátorského dýchání pod vodou až po nástup do letadla za pomoci krumpáče 600 metrů nad zemí. Odhodlaný, zocelený, zjizvený a nezlomný Aatami Korpi ukazuje i náckům v pustém Laponsku, jak získal svou přezdívku. Nikdo nepřežije, Tedy až na pár holek, co si náckové vezli jako nedobrovolný "bordel na kolečkách." Za atmosféru, brutalitu a některé solidní nápady hvězdička navíc. Jen by se měl režisér se stříhačem příště víc zamyslet, někdy to opravdu bylo zbytečně odfláknuté. ()

husokachna

Zvláštní kombinace absurdního násilí a šílených scén (inovativní potápěčský set tvořený nacistou a jeho průdušnicí) a špinavého "válečného" filmu. Divák, tedy já, se chce smát, ale Sisu mu některé výjevy podává tak naturalisticky, že mu úsměv zmrzne na rtech. Ale nakonec přes všechny slibné náznaky je Sisu jenom jednohubkou s příchutí grindhouse a nikdy se úplně nerozhodne, jestli chce být šílenou za vlasy přitaženou jízdou nebo drsným "revenge" filmem. Jednoduše řečeno, je to fajn krvák, rychle to uteče a nic novýho to nepřinese. Tři lepší dohlavyzaseknutý krompáče. ()

Jugamaru

Předem bych rád upozornil, že se o žádného Johna Wicka nejedná, jak nám původně trailery prezentovaly nebo média. Zkrátka film na to nemá jak po režisérské stránce, tak ničím. Problém by to nebyl, kdyby to aspoň bylo dobře natočeno s něčím zajímavým. Prvně si to hraje na kapitoly ve stylu Tarantina ale většina toho je k ničemu, a jedná se pouze o výcuc aby to působilo zajímavěji. Při první kapitole jsem se začal nudit, když si jen tak dědek “táboří” ale mělo to celkem slušnou atmosféru. Říkal jsem si, že při akční scéně se to zlepší ale jakmile přišla tak jsem měl chuť oslepnout, jak neplynule taková jednoduchá scéna působila. Zbytek se nesl v podobném duchu, jen s tím rozdílem že to začalo být blbější, a ještě náhodnější. Je to docela škoda, film má dobře zvolenou délku, ale absolutně jí neumí využít, protože se tam nic moc neděje nebo to je úplně o ničem a akční scény nemají žádný náboj. Dvě hvězdy za celkem slušnou atmosféru, kreativní zabíjení, a celkem ucházející finále, jinak bych šel níže. Tohle mělo zůstat jen u traileru, který je mnohem zábavnější než celý film. ()

TheSpearCZ

Tohle mě minulo o parník, čekal jsem od toho válečný survival, ale dostal grotesku se starochem a jeho krumpáčem. Čisté 2* ()

Silviaxx

Bojovala som (ale nie až tak bezhlavo ako postarší pán v hlavnej úlohe) sama so sebou, čo udeliť Sisu v rozmedzí od odpadu po 2*. Rozhodla som sa pre dve hviezdy, kvôli dobrej réžií, atmosfére, prostrediu, hereckému osadenstvu a SKVELÝM efektom. Ak by to bolo označené ako komédia, paródia alebo nejaký iný (je iný?) odľahčený žáner, išlo by hodnotenie hore (možno o jednu hviezdu). Uznajte sami - je možné tento film brať vážne? JEDNOZNAČNE NIE. Ak si niekedy nadával alebo sa smial z Johna Wicka - tak to si kámo nevidel Sisu. Tento muž, ach TENTO MUŽ prežil - výbuch míny, nespocetné množstvo striel z najrôznejších zbraní, postrelenie do nohy, postrelenie do hlavy (ukázalo sa, že je to iba škrabnutie), podpálenie, obesenie, dobitie kovovým predmetom a, prosím pekne nežartujem, a PÁD LIETADLA!! Z toho lietadla NEZOSTALO NIČ, vlastne zostalo, ON! Because HE refuses to die! Pre kristove rany, to vážne toto môžete brať vážne? Tak to mě po*er na holý záda potom. Ďakujem. ()

Meteorista

Na začátku sem si řikal dobrý. Pak sem si řikal, že to ujde. Pak sem si řikal špatný. Ke konci už to bylo jen moc špatný. Dvě hvězdy za ty úvodní krásný scenérie. A za toho psíka. Zbytek byl moc, moc špatnej. Trailery mátly obsahem jako už dlouho nic. Lákaly na hustokrutopřísnou nekompromisní rubanici. Dostal sem jen dvě tři akční scény a hezkej vizuál. Čekal sem daleko, ale daleko víc… ()

Pawlisman

Jaj, toto není dobré, začal jsem na 5 hvězdách a ubíral a ubíral. No, klidně za 2. Srovnání s Tarantinem? Fakt ne, spíše nějaký Steven či Chuck, kde je více krve. Ježiš to byly nesmysly. Ok, Tarantino taky, ale ten si stanovuje hranice, které fungují, které přechází do umění, do humoru a ví kdy, je dost. Tento finský režisér takový nadhled a talent zdaleka nemá. A humorné? to asi být moc nemělo... ()

Illy

Helander chtěl být Tarantínem a natočit Džon Wyka, nebo Nobódyho, ale zůstalo to celý někde napůl cesty. Mám pocit že by tento snímek potřeboval - buď stříhat a udělat z něj kraťas, nebo přidávat scény (např. větší využití znásilňovaných princezen a vůbec celé kolony nácků) a vyházet ty zbytečné "oddechovky" mezi akcí. Snaha se cení, příště ale lépe prosím! ()

Flopik

Nebudem klamať, podľa traileru som čakal trocha väčší nárez, hlavne teda čo sa zabíjania týka. Nato, že ten film má byť v podstate o tom, je tam toho dosť málo. Vizuál je krásny, natočené je to skvelo a keď už Sisu zabíja tak je to správne krvavé, prečo však toho nemohlo byť viacej to je moja otázka. Soundtrack sa takisto podaril, ide z neho rešpekt a celkovo film mal väčší potenciál, ako to čo predviedol. 4* sú jasné, tu sa ale malo ísť na plný. ()

bozka10

Plytké, milión krát ožvatlané,neviem koho ešte baví do nekonečna dehonestovať nemeckých vojakov, tiež to boli ľudia ako každý,za zmienku stoja labužnícke momenty.Principiálne primitívny film. ()

warrenur

Mimoriadne zabavny film od rezisera a scenaristu, ktory doteraz nemal nejake znatelne filmove uspechy, avsak ruku k dielu prilozilo i par ludi zo studia, co sa podielalo na tvorbe Johna Wicka. :) Postava stvarnena Jormom Tommilom je slachovity cielavedomy mlciaci nezmar, a ano, vystaval sa okolo neho nadherny kult finskej mystiky. Casto som mal dojem, ze sledujem niektory z Tarantinovych starsich filmov. Takuto zanrovku som v kine nevidel strasne dlho. Uzasny vizual. Prva polovica ma brala viacej, v tej druhej sa z prostej masiny na zabijanie vykluje....velmi odolna masina. :) Uzil som si to mimoriadne a na velkom platne plne odporucam. Prosta eradikacia nackov bola malokedy tak napadita. :) 80% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD