Žít

• Velká Británie Living (více)

V Londýne v 50. rokoch minulého storočia sa znudený, strnulý úradník Williams rozhodne odísť z práce - bola mu stanovená nemilosrdná diagnóza. Vdovec, otec jediného syna, ktorý sa mu odcudzil, sa napokon na staré kolená rozhodne... žiť (HBO Max)

Rochester

Působivý snímek - a dal se očekávat, když se při jeho vzniku sešli 2 skvělí " filmoví tvůrci" herec a režisér. Když si představím, kolik "úředních šimlů" sedí jak žába na prameni a brání vzniku dobrým nápadům i nás - je z toho smutno. Tento film by se měl promítat všem úřadům + úředníkům jak by to u nich vypadat nemělo !! ()

pushover

Výbornej japonskej scénář, skvěle napasovanej na britský padesátý léta. Bill Nighy hraje nejlíp jak jsem ho kdy viděl. ()

cerdax2

Bill Nighy rozehrava horko-sladky pribeh gentlemana v letech, ktery zjistil, ze ma uz jen par mesicu zivota pred sebou a ze za leta "uredniceni" zapomnel, co to vlastne zivot je a jak zit. Bude zit noci a bulvarem nebo si najde jiny smysl sveho rychle utikajiciho zivota ? 75% ()

Hora1000

Zajímavá myšlenka dobře zasazená do prostředí ve kterém má možnost naplno vyniknout, bohužel pro mě neuspokojivě provedena. Samozřejmě jsem nečekal, že by se hlavní hrdina začal zničehonic kurvit a střílet si herák, ale sentimentální rozpoložení druhé poloviny mě i přes rozumnou stopáž filmu začalo nudit. ()

Habanera

Blízcí lidé tak vzdálení a vzdálení tak blízcí. Stařec rekapitulující svůj dlouhý úřednický život, fascinován mládím, které se již nikdy nevrátí. Avšak vložit naposled energii, zanechat odkaz generacím. Nepřestat snít a žít. Atmosféru úžasně doprovází hudební kulisa. ()

Sopholojong

Uz Akirov original zo sestdesiatok povazujem za precenenu nudnu klasiku, na ktorej zaujme len ciernobiela kompozicia a Takasi Simura v hlavnej ulohe. Prakticky remake v tejto polonezavislej polohe s prvakmi britskej starej skoly ma podobny problem. Je to jednoducho televizna inscenacia s nezazivnymi, snobsky ladenymi konverzaciami, nadstandardne okostymovana a vydekorovana a s Billom Nighym, tvariacim (ksichtiacim) sa celu polovicu filmu akoby mu zasili rit a nemoze sa vysrat. Nastastie v tej polovici druhej mu konecne z tej riti vypadnu stehy, zacne byt tym znamym charakternym hercom a po jeho nahlom odchode vo flashbacku o jeho dobrote, zrazu pride nieco ako emocie... avsak to je uz dost neskoro, ked sa divak chysta po troch stvrtinach ubijajucej stopaze takmer zaspat. Patdesiatkovy "british independent underground" za patdesiat percent. ()

Bratyslavcan

Pekné, silné, smutné a zahreje. Príbeh je nám naozaj dobre "rozprávaný" a popri šialene dlhometrážnych filmoch, ktoré sa v poslednej dobe natáčajú, konečne nejaká kratšia vec, ktorej stopáž je úplne akurát a prebehne rýchlo. Taká kratšia óda na život. Záver bol naozaj silný. Človek má po filme naozaj chuť niečo spraviť so životom a prehodnocovať veci tak aby neskončil ako pán Williams na začiatku filmu, ako Mr. Zombie. ()

Konev

Film, který se děsně krásně táhne. Máte tak čas přemýšlet, na co asi v danou chvíli myslí ta či ona postava. Je to, jako byste četli knihu. Děj nic moc, čekal jsem, že se po zbytek života pan Williams do té dobročinnosti víc opře. Krásná irská píseň v podání Billa Nighy. ()

alienable

Bohužel to šlo absolutně mimo mě. Filmařsky perfektní práce, dějově (a bude to znít určitě barbarsky) bezbřehá nuda. Japonskou klasiku od Kurosawy neznám, ale mělo mi možná být varováním, že mě už jen Ishigurova tvorba těžce nudí. Bill Nighy je druhej z mých nejoblíbenějších Billů, a tak kvůli němu dávám druhou hvězdu. ()